لاغری با ابدومینوپلاستی (تامی تاک) و رژیم غذایی

ابدومینوپلاستی و لاغری

آیا با ابدومینوپلاستی احتمال لاغری وجود دارد؟

به گزارش جراحان پلاستیک اکثر بیماران دارای اضافه وزن، پس ازانجام عمل ابدومینوپلاستی به صورت طولانی مدت وزن از دست می دهند. حتی ممکن است این کاهش وزن قابل توجه و ماندگار باشد (خصوصا افرادی که قبل از عمل دارای اضافه وزن یا چاقی بوده اند). این کاهش وزن ممکن است مربوط به افزایش احساس سیری بعد از خوردن غذا باشد. به گفته جراحان، این افزایش سیری که در بیماران دیده می شود، مربوط به تغییراتی در سیستم عصبی و غدد درون ریز است. از بین بردن سلول چربی از شکم ممکن است منجر به کاهش سطح هورمون های موثر در اشتها شود که توسط بافت های چربی ترشح میشود. با این حال، برای تایید این فرضیه، مطالعات بیشتری لازم است. بیمارانی که وزن زیادی را از دست دادند، اغلب دارای پوست شکم اضافی هستند. بسته به میزان پوست اضافی شما، مقدار وزنی که بعد از برداشتن پوست شکم از دست می دهید، متفاوت خواهد بود. بیمارانی که به علت پیری یا حاملگی، ابدومینوپلاستی را برای ترمیم بدن خود انتخاب میکنند وزن کمتری از دست می دهند.

جراحی ابدومینوپلاستی یک روش جراحی زیبایی برای از بین بردن چربی و پوست اضافی شکم است. جراحی های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد، اما ابدومینوپلاستی در دسترس طیف وسیعی از بیماران است که به دنبال کاهش اندازه و بهبود ظاهر شکم خود هستند. هنگامی که قصد انجام یک عمل جراحی را دارید باید اگاه باشید که میخواهید بدن خود را در سطح قابل توجهی از استرس قرار دهید و مطمئنا بخش اعظمی از این آسیب ناشی از خود برش جراحی است.

 

رژیم غذایی قبل از جراحی ابدومینوپلاستی:

رژیم غذایی یک عامل عظیم در روند بهبودی است و تاثیر مستقیمی بر میزان بهبودی شما دارد و حتی میتواند جای زخم را به حداقل برساند. با پیروی از یک رژیم غذایی بسیار خاص، قبل و بعد از عمل، بیماران میتوانند تورم و التهاب را کاهش دهند و از بهبود مطلوب برش اطمینان حاصل نمایند. از طرف دیگر ، عادت های بد غذایی میتواند التهاب را بدتر کند، ساخت کلاژن را کاهش دهد که برای تشکیل و بازسازی پوست لازم است، فعالیت ایمنی بدن شما را کند کرده و استحکام بافت های کنار هم را کاهش دهد.

 

جراحی ابدومینوپلاستی

 

اولین قدمی که هر شخص باید بردارد، اجتناب از غذاهای فرآوری شده، به ویژه کربوهیدرات هایی مانند نان، برنج و غلات است؛ زیرا اینها باعث تقویت التهاب می شوند. در اصل رژیم غذایی شما باید از محصولات تازه و طبیعی باشد. در عوض می توانید به مقدار زیادی سبزیجات غیر نشاسته ای به عنوان جایگزینی برای کربوهیدرات خود اعتماد کنید. بسیاری از میوه ها و سبزیجات تازه حاوی ویتامین ث هستند که برای ساخت کلاژن جدید و بهبود موثر زخم بسیار مهم است. اگر کمبود ویتامین ث وجود داشته باشد، می تواند روند بهبودی را به میزان قابل توجهی به تاخیر بیندازد. همچنین می بایستی از غذاهای کنسروی و فریز شده اجتناب کنید. منابع غذایی غنی امگا۳ شامل ماهی های چرب مانند سالمون، ساردین و ماهی تن به همراه دانه های چیا، تخم کتان و گردو است. روغن زیتون یکی دیگر از چربی های ضد التهابی است که میتوانید از آن در سس سالاد یا برای اهداف پخت و پز استفاده کنید.

 

استفاده از گن های لاغری پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی

تعداد کمی از بیماران در خصوص مزایای سلامتی استفاده از این گن ها مطلع هستند. پوشیدن گن بعد از عمل به منظور ایجاد فشار یکنواخت و مداوم بر روی قسمت های عمل شده و تسریع در چسبیدن پوست به عضله زیرین و سفت و یک دست شدن پوست ناحیه عمل شده، لازم و ضروری می باشد. در همه ی روش ها ، بیمار حدودا هشت تا ده هفته باید بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاستی گن بپوشد. پوشیدن گن در طول روز لازم است اما افراد میتوانند گن خود را تعویض کنند که البته تا چند ساعت اگر از گن استفاده نکنند موردی ندارد. درحین خواب همیشه باید گن پوشیده شود، چرا که التهاب و تورم را کاهش می دهد. فشاری که توسط گن روی پوست ایجاد میگردد باعث میشود که فیبرهای کلاژن تحریک شوند و با سرعت بیشتری از مکانیزم طبیعی بدن تولید شوند و شرایط بهبود زخم ها را فراهم نمایند.

زمانی که چربی های اضافی به منظور لاغری، از بدن خارج میگردد به جای آنها فضای خالی ایجاد می شود، که تجمع خون در زیر پوست را به همراه دارد؛ برای جلوگیری از تجمع خون با اعمال فشار خارجی توسط گن های فشاری فضای خالی ایجاد شده از بین خواهد رفت و پوست به بافت زیرین خود می چسبد و در نتیجه فضایی جهت تجمع مایعات وجود نخواهد داشت. فضای خالی ایجاد شده همان طور که باعث تجمع چربی می گردد، پوست آزاد نیز دچار حرکات رفت و برگشت خواهد شد و موجب ایجاد چین خوردگی و چروک روی پوست می شود ؛ پوشیدن گن در دوران نقاهت بعد از جراحی ابدومینوپلاستی باعث می گردد که پوست روی محل مطلوب و مناسب خود قرار بگیرد و در همان محل به صورت صاف و یک دست جوش بخورد.

 

 

مردم اغلب تامی تاک یا ابدومینوپلاستی را بخشی از عمل جراحی لیفت پهلو و شکم می دانند که می تواند همراه با رژیم غذایی و ورزش به صاف شدن اطراف شکم کمک کند. البته که همین طور است اما این همان عمل لیپوساکشن نیست.