گزینه های جراحی زیبایی برای سینه ها (ماموپلاستی)

گزینه های جراحی زیبایی برای سینه ها (ماموپلاستی)

 سه عمل جراحی زیبایی روی سینه ها انجام می شود (که به آن ماموپلاستی نیز گفته می شود): بزرگ کردن سینه ، کاهش پستان و بازسازی پستان.

 افزایش پستان (ماموپلاستی افزودنی)

 تقویت پستان برای تقویت ظاهر ، اندازه و کانتور سینه های زن انجام می شود که شامل استفاده از کاشت سینه یا انتقال چربی برای افزایش اندازه سینه شماست.  این روش همچنین می تواند حجم پستان از دست رفته پس از کاهش وزن یا حاملگی را بازیابی کند. برخی از خانم ها احساس می کنند که سینه های آنها بسیار کوچک است.  برخی آرزو دارند بعد از بارداری سینه خود را افزایش دهند. برخی دیگر تمایل به تقارن در اندازه پستان دارند.

 تقویت سینه با کاشت ایمپلنت انجام می شود، که می تواند در زیر عضله قفسه سینه یا بالای عضله قفسه سینه قرار گیرد.  برش را می توان در زیر بغل، آئولا (ناحیه اطراف نوک سینه) یا چین پستان تحتانی قرار داد. به طور کلی ، تمام تقویت های سینه روش های حداقل تهاجمی هستند.  برای تقویت هایی که برش در زیر بغل ایجاد می شود ، ممکن است در طول عمل از آندوسکوپ (لوله نازک با دوربین کوچک و نور) استفاده شود. 

 کاشت سینه از یک پوسته سیلیکونی پر شده با آب شور (محلول نمکی آب) یا ژل سیلیکونی تشکیل شده است.  یک زن با قرار دادن ایمپلنت های آزمایشی اندازه مورد نظر خود را تعیین می کند. در حال حاضر ، ایمپلنت ها به صورت بی حد و مرز مورد استفاده قرار می گیرد.

 تقویت پستان یک روش نسبتاً ساده است. نگرانی ها و انتظارات خود را بدانید.  مزایا ، خطرات و گزینه های دیگر را مرور کنید. با یک جراح پلاستیک معتبر در زمینه مشاوره مشورت کنید.گزینه های جراحی زیبایی برای سینه ها (ماموپلاستی)

 کاهش پستان

 جراحی کاهش سینه اغلب در خانم هایی که سینه های بزرگ و سنگین دارند ، استفاده می شود. در طی این روش ، پوست اضافی ، چربی و بافت سینه برداشته می شود.

 بعد از عمل ، کاهش پستان می تواند باعث تغییر در احساس سینه و همچنین ناتوانی در شیردهی شود.

 بعد از کاهش سینه ، بیشتر خانم ها از علائم ناشی از داشتن پستان های بزرگ گزارش می دهند. گزینه های جراحی زیبایی برای سینه ها (ماموپلاستی)

دلایل درمان ویرایش

 بسیاری از خانم های دارای سینه بزرگ درجات مختلفی از فشار روحی و روانی را تجربه می کنند ، که اغلب شامل موارد زیر است:

 درد در سینه ، گردن ، پشت یا شانه ها.

 وضعیت بد؛

 عدم توانایی شرکت در ورزش؛

 عزت نفس پایین؛  و

 افزایش خودآگاهی.

 هدف از این عمل جراحی کاهش اندازه سینه است به طوری که آنها راحت تر و متناسب با بدن زن باشند.

خطرات خاص جراحی کاهش پستان شامل موارد زیر است:

 عفونت؛

 خراب شدن زخم؛

 خون ریزی؛

 عدم تقارن سینه ها (اندازه و شکل)؛

 زخم غیر طبیعی؛

 از دست دادن احساس در پوست پستان.

 مشکلات تغذیه با شیر مادر؛  و نیاز به عمل جراحی مکرر.  

تحقیقات نشان داده اند که عمل جراحی کاهش سینه ، برای خانم هایی که در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستند ، ممکن است به عنوان یک راهکار موثر پیشگیری اولیه برای مقابله با سرطان پستان عمل کند و نشان داده نشده است که احتمال بازگشت سرطان پستان را افزایش می دهد. برخلاف ماستکتومی ، ماموپلاستی درمانی به عنوان راهی برای رفع سرطان پستان در زنان دارای سینه بزرگتر ظاهر شده است و در آنجا سرطان پستان زودرس تشخیص داده می شود ، این به همسویی با نیازهای آرایشی فرد مورد نظر کمک می کند و همچنین از مزایای سلامتی نیز برخوردار است.گزینه های جراحی زیبایی برای سینه ها (ماموپلاستی)

بازسازی پستان

 جراحی بازسازی پستان اغلب در خانم هایی که تحت عمل ماستکتومی قرار دارند به عنوان درمانی برای سرطان پستان انجام می شود.

 در این روش سینه با ظاهر ، کانتور و حجم مورد نظر مجدداً ایجاد می شود.  نوک سینه و آرولا نیز بازسازی می شود. احساس طبیعی پستان و عملکرد طبیعی پستان ، معمولاً هنگامی که اعصاب حسی یا غدد شیر و مجاری شیر برداشته شده یا آسیب قابل توجهی دیده اند ، برمی گردند.

 ظاهر ، کانتور و حجم پستان را می توان با کاشت ایمپلنت یا با بافت خود سینه بازآفرینی کرد.  اگر از کاشت ایمپلنت استفاده شود ، ایمپلنت را اندازه می گیرند تا با پستان مقابل مطابقت داشته باشد.  در صورت امکان ، کاشت زیر ماهیچه سینه قرار می گیرد. با استفاده از بافت خود زن نیز می توان پستان را بازسازی کرد.  در بعضی مواقع می توان از قسمتی از دیواره تحتانی شکم استفاده کرد. بعضی اوقات برای ایجاد تقارن با پستان تازه بازسازی شده ، نیاز به عمل جراحی روی پستان طبیعی است.

 بازسازی پستان می تواند در هر زمان بعد از انجام ماستكتومی انجام شود.  این روش تأثیر مشخصی در عود سرطان ندارد و به نظر نمی رسد که بر نظارت سرطان تأثیر بگذارد.

 آیا بیمه جراحی زیبایی سینه را تحت پوشش قرار می دهد؟

 در مورد یک روش آرایشی ، باید جزئیات شرکت را با شرکت بیمه خود بررسی کنید و در مورد هزینه های مرتبط با پزشک خود صحبت کنید.

source:en.m.wikipedia.org, www.webmd.com