چال گونه یا چال لپ

چال ها تورفتگی های کوچکی هستند که بر روی پوست شما وجود دارند.  آن ها می توانند در نقاط مختلف بدن از جمله گونه ها و چانه بروز کنند.

چال گونه ها در طرفین دهان یافت می شود.  شما می توانید در هر دو طرف دهان یا فقط در یک طرف ، چال داشته باشید.

حتماً متوجه شده اید که بعضی از افراد دارای چال صورت هستند و برخی دیگرخیر.  به این دلیل است که چال گونه ها با اختلاف در ماهیچه ها و پوست صورت ایجاد می شود.

اغلب اعتقاد بر این است که آنها به روش غالب ژنتیکی به ارث رسیده اند ، اگرچه در این باره بحث هایی وجود دارد.

چال گونه

 

 چال های گونه چگونه شکل می گیرند؟

چال ها گاهی اوقات در اثر تغییر در عضله صورت ایجاد می شود که به آن زیگوماتیک ماژور گفته می شود. این همان عضله ای است که هنگام لبخند زدن به گوشه های دهان شما کمک می کند. برای کسانی که چال ندارند این عضله  معمولاً از استخوانی در گونه شروع می شود به نام استخوان زیگوماتیک سپس به سمت پایین حرکت می کند و به گوشه دهان شما متصل می شود.

در افرادی که دچار چال هستند ، این عضله ممکن است در مسیر پایین دهان به دو دسته جداگانه ماهیچه تقسیم شود.  یک دسته در گوشه دهان وصل می شود.  دسته دیگر در زیر گوشه دهان متصل می شود و به پوست بالای آن نیز چسبانده می شود.

حرکت پوست بر روی عضله مضاعف زیگوماتیک ماژور هنگام لبخند باعث شکل گیری چال می شود.

از آنجا که چال گونه ها می تواند ناشی از تغییرات عضلانی باشد که در حین رشد جنین رخ می دهد ، گاهی به اشتباه به عنوان نقص هنگام تولد شناخته می شوند.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که چال گونه ها نه تنها رایج هستند ، بلکه اثرات منفی بر سلامتی نیز ندارند.

 

 ژنتیک

شما یک سری ژن ها را از مادر خود و یک مورد دیگر از پدر خود به ارث می برید.

چال لپ جزو صفات غالب است – آنها تمایل به تسلط بر صفات مغلوب دارند.  اگر والدین هر دو یک ویژگی غالب را نشان دهند ، احتمال اینکه فرزندشان نیز همان ویژگی را نشان دهد بسیار زیاد است. یعنی فرزندان می توانند چال را از والدین خود به ارث ببرند.

 

آیا چال گونه میخواهید؟

اکنون نوعی جراحی پلاستیک موجود است که باعث ایجاد چال می شود و به آن دیمپل پلاستی گفته می شود.

در حین جراحی ، برش کوچکی در محلی که چال در آن قرار دارد ایجاد می شود.  سپس ، مقدار کمی از بافت با دقت برداشته می شود.  یک بخیه کوچک از پوست و ماهیچه در هر دو طرف منطقه عبور می کند.  این باعث می شود پوست و ماهیچه ها در کنار هم قرار گرفته و چال ایجاد کنند.

اگر به این روش علاقه دارید ، با یک جراح پلاستیک ملاقات کنید تا در مورد فواید صحبت کنید.

 

هزینه کاشت چال:

هزینه دیمپل پلاستی متفاوت است ، و تحت پوشش بیمه پزشکی نیست.

 

 مراحل جراحی

جراحی چال به صورت سرپایی انجام می شود.  این بدان معنی است که می توانید بدون مراجعه به بیمارستان ، این عمل را در مطب انجام دهید.  همچنین ممکن است لازم نباشد که تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید.

ابتدا پزشک شما بی حسی موضعی مانند لیدوکائین را روی ناحیه پوست اعمال می کند.  این به شما کمک می کند تا در طول عمل جراحی احساس درد و ناراحتی نکنید.  حدود 10 دقیقه طول می کشد تا بی حسی اثر بگذارد. سپس پزشک شما از یک ابزار کوچک برای ایجاد سوراخی در پوست شما استفاده می کند تا یک چال ایجاد شود.  مقدار کمی از ماهیچه و چربی برای کمک به این ایجاد برداشته می شود.  طول این منطقه حدود 2 تا 3 میلی متر است.

 زمان بازیابی

بهبودی از این عمل نسبتاً سر راست است.  نیازی نیست که در بیمارستان بمانید.  در حقیقت ، معمولاً می توانید بلافاصله بعد از عمل به خانه بروید.  به زودی بعد از عمل ، ممکن است تورم خفیفی را تجربه کنید.  برای کاهش تورم می توانید از بسته های سرد استفاده کنید ، اما معمولاً طی چند روز به تنهایی از بین می رود. جراح شما احتمالاً می خواهد دو هفته بعد از عمل برای ارزیابی نتایج ، شما را ببیند.

چال گونه

آیا عوارضی وجود دارد؟

عوارض ناشی از یک دیمپل پلاستی نسبتاً کمیاب هستند وتقریبا عارضه جدی وجود نخواهد داشت .

اکثر افرادی که جراحی کاشت چال را انجام داده اند، تجربه مثبتی دارند.

قبل از انتخاب این نوع جراحی ، باید بپذیرید که نتیجه دائمی است ، خواه نتایج را دوست دارید یا نه. قبل از تصمیم به انجام این عمل جراحی به ظاهر ساده  ، نیاز به توجه متفکرانه زیادی دارید. همین حالا با ما جهت مشاوره و تعیین وقت و همچنین اطلاع از مزایا و معایب کاشت چال تماس بگیرید.

source:www.healthline.com