هایفو تراپی چیست

هایفوتراپی چیست

با افزایش سن کلاژن و الاستین پوست قدرت و استحکام خود را از دست می دهند. هایفو یک روش درمان غیر جراحی و غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست است. هایفو باعث لیفت، کشیدن و جوانسازی پوست می شود.

HIFU به معنی امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا است و روشی نوآورانه، بدون درد و غیر تهاجمی برای کاهش چین و چروک است که نتایج آن تا دو سال باقی می ماند و درمانی سازگار با پوست است.

کاربردهای دیگر هایفو عبارتند از لیفت صورت و ابرو، سفت کردن بافت همبند و درمان سلولیت. امواج فراصوت متمرکز عمیقا به پوست نفوذ کرده و تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کنند. ۲۰٪ از نتیجه هایفو را می توان بلافاصله پس از درمان شاهد بود. ۳-۶ ماه بعد از درمان، نتیجه نهایی قابل مشاهده است.

هایفو باعث فعال شدن و شتاب یافتن فرایند ترمیم بدن در ناحیه صورت، گردن و دکلته می شود و از این طریق، باعث کشیده شدن افتادگی پوست می شود. این روش نیاز به هیچ کرم، هیچ فیلر مصنوعی یا سمی ندارد. هایفو صرفا بر قابلیت احیای طبیعی بدن متکی است. از آنجا که هایفو لایه های عمیق پوست را هدف قرار می دهد، روی سطح پوست هیچ تاثیری نخواهد گذاشت. پس از درمان، شما به سادگی می توانید فعالیت های معمول خود را انجام دهید و نیاز به استراحت نیست.

هایفو با اعمال انرژی فراصوت به لایه های عمیق پوست، تولید کلاژن پوست را تحریک می نماید. هایفو باعث گرم شدن پوست شده که این امر باعث فعال شدن پاسخ طبیعی پوست و شروع فرآیند بازسازی از طریق تولید نئو کلاژن می شود.

لیزرها به طور کلی لایه های بالای پوست را هدف قرار می دهد (به عنوان مثال، برای مقابله با خطوط و چین و چروک ها یا تغییر رنگدانه). در روش هایفو، امواج فراصوت از سطح پوست عبور کرده و کاملا بر لایه های عمیق ساختاری پوست تمرکز می کنند، یعنی جایی که کلاژن در آن قرار دارد. روش هایفو تقریبا بدون درد است.

 

هایفو

 

کاربردهای اصلی هایفو:

 • کاهش چین و چروک
 • جوانسازی پوست
 • لیفت صورت بدون جراحی
 • تصحیح شکل صورت
 • لیفت گونه ها
 • لیفت ابرو
 • لیفت خطوط اخم و پیشانی
 • لیفت پره های بینی
 • سفت کردن پوست قسمت دکلته (بالای قفسه سینه)
 • روشی برای صاف کردن پوست بعد از لیپوساکشن

 

 فرایند درمانی هایفو

در طی درمان دسته ی دستگاه هایفو به طور یکنواخت بر روی مناطق درمان قرار داده می شود تا امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا بتوانند به بافت های همبند زیرین برسند و اثرات کشیدگی و سفت شدن مطلوب را بر روی پوست ایجاد نمایند. هایفو روی لایه های بالای پوست تاثیری نمی گذارد، که این موضوع بدین معنی است که لیفت پوست به آرامی و با شکلی طبیعی انجام خواهد شد.

این روش ملایم لیفت پوست را می توان در تمام صورت استفاده کرد تا با افتادگی پوست مقابله کند. این نواحی برای درمان ایده آل هستند: ناحیه گردن، چانه، گونه ها و ناحیه ابرو. می توان هر ناحیه را بطور مجزا در یک جلسه، یا تمام نواحی را همزمان در یک جلسه درمان کرد.

 

درمان چقدر طول می کشد؟

هر جلسه درمانی هایفو بسته به منطقه تحت درمان، بین ۳۰ دقیقه و ۲٫۵ ساعت طول می کشد.

 

چند جلسه درمانی برای هایفو لازم است؟

به طور کلی پس از تنها یک جلسه درمانی نتایج بدست آمده می تواند بسیار عالی باشد. در صورت جلسه درمان بعدی ممکن است پس از ۸-۱۲ ماه از اولین درمان انجام شود.

 

چه زمانی می توان نتایج هایفو را مشاهده کرد؟

بیماران ممکن است از تاثیر ابتدایی هایفو لذت ببرند، اما لیفت نهایی پوست بعد از ۲ تا ۳ ماه مشاهده می شود. تعویض کلاژن قدیمی با کلاژن جدید در این مدت انجام می شود و با ادامه فرایند تولید کلاژن جدید می توان بهبود نتایج را تا ۶ ماه پس از درمان مشاهده کرد.

 

ماندگاری نتایج درمان هایفو چقدر است؟

افرادی که با هایفو درمان می شوند، پس از گذشت یک سال هنوز در پوست خود کلاژن جوان و تازه دارند و این روند بسته به شرایط پوستی می تواند یکسال بعد هم ادامه داشته باشد. تکرار درمان می تواند به مقابله با فرایند افزایش سن پوست کمک کند و زمان آن برای هر فرد منحصر به فرد است.

 

آیا امواج را در طول درمان احساس می کنم؟ آیا هایفو دردناک است؟

آنچه که شما در طول درمان هایفو احساس می کنید، مقدار کمی انرژی فراصوت متمرکز است که به زیر پوست می رود. بعضی از افراد ممکن است در زمان تحویل امواج کمی احساس ناراحتی داشته باشند، اما این احساس موقت بوده و نشانه ای مثبت از آغاز روند تولید کلاژن است.

آستانه درد بیماران متفاوت است و پزشک شما قبل از جلسه درمانی در جلسه مشاوره اطمینان حاصل خواهد کرد که درمان شما تا حد امکان راحت و لذت بخش باشد.

بیماران معمولا احساس درد ندارند و در مورد نتایج روش هیجان زده اند!

 

اثرات جانبی هایفو

پس از درمان با هایفو می توانید بلافاصله فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید، زیرا لایه های بالای پوست تحت تاثیر این امواج قرار نمی گیرند. در بعضی موارد ممکن است قرمزی یا تورم جزئی رخ دهد که به سرعت از بین می رود. همچنین ممکن است کمی حساسیت به لمس و سوزن سوزن شدن وجود داشته باشد که می تواند برای چند هفته ادامه یابد. در موارد بسیار نادر ممکن است کبودی و بی حسی موضعی موقت رخ دهد. این عوارض پس از چند روز ناپدید می شوند.

 

موارد منع هایفو

 • وجود ایمپلنت های فلزی در منطقه درمان
 • استفاده از ضربان ساز قلب
 • اختلالات خونی
 • تزریقات سیلیکون در منطقه درمان