میکرونیدلینگ با PRP

میکرونیدلینگ با PRP یکی از روش های ایجاد زیبایی است که به منظور کاهش علائم پیری مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش درمانی، پزشک مربوطه با استفاده از دستگاه های مخصوص دارای غلطک و سوزن، در سطح پوست لکه هایی را ایجاد می کند.

 این امر سبب می شود تا کلاژن سازی پوست در اثر تحریک سلول ها افزایش پیدا کند. بعد از آن تزریق PRP یا پلاسمای غنی از پلاکت به خون انجام می شود.  با تزریق این مواد در زمان اجرای میکرونیدلینگ، برخی از عوارض جانبی مانند قرمزی پوست و تورم ایجاد شده در اثر جای سوزن ها کاهش پیدا می کند.

 از این طریق بهبودی در پوست و از بین رفتن چروک ها و افتادگی های پوستی سریع تر اتفاق خواهد افتاد. در این مقاله سعی کردیم تا در مورد میکرونیدلینگ با PRP اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار دهیم. به همین دلیل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

میکرونیدلینگ با PRP

میکرونیدلینگ با PRP چیست و برای چه منظوری استفاده می شود؟ 

همانطور که در مقدمه این مقاله گفته شد، این روش درمانی یکی از راهکارهایی است که به منظور ایجاد زیبایی در پوست و جوانسازی آن مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این روش ترکیبی از میکرونیدلینگ و PRP است.

از PRP به منظور کاهش علائم ایجاد شده در اثر میکرونیدلینگ استفاده می شود. در واقع مطالعات نشان می دهد که تزریق پلاسمای غنی از پلاکت در افرادی که تحت درمان میکرونیدلینگ برای زخم های آکنه قرار گرفته اند، بهبودی سریع تری را به ارمغان می آورد.

میکرونیدلینگ برای از بین بردن جای زخم ها، لکه ها، چروک های پوست و افتادگی های آن استفاده می شود. درمان PRP به نوعی مکمل کننده میکرونیدلینگ است و سبب می شود تا نتایج و تاثیرات این روش دو برابر شود. در نتیجه رسیدن به نتیجه دلخواه سریع تر اتفاق خواهد افتاد.

میکرونیدلینگ با PRP یکی از بهترین روش های ترکیبی است که بیشتر به منظور از بین بردن جای زخم ها و لک روی صورت انجام می شود. در واقع از میکرونیدلینگ به تنهایی می توان برای از بین بردن افتادگی ها و کشش پوست در سایر نواحی بدن استفاده کرد. با این حال انجام میکرونیدلینگ با PRP بیشتر برای از بین بردن جای زخم ها در صورت استفاده می شود.

از روش میکرونیدلینگ با PRP به عنوان خون آشام صورت نیز یاد می شود. به دلیل ایجاد جای زخم در صورت و ایجاد قرمزی و التهاب در این نواحی این نام به آن داده شده است.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای میکرونیدلینگ با PRP نیستند؟ 

این روش درمانی در بیشتر مواقع برای تمام افراد صورت می گیرد. با این حال در برخی از مواقع بهتر است از انجام آن خودداری شود. مواقع یاد شده شامل موارد زیر می شوند: 

 •     زمان بارداری
 •     زمانی که اخیراً از Accutane برای درمان آکنه استفاده شده باشد.
 •     زمانی که افراد دارای آکنه فعال هستند.
 •     در صورتی که بیماری های پوستی نظیر اگزما یا روزاسه روی پوست وجود داشته باشد.
 •     در صورت وجود اسکار و زخم های بزرگ در پوست
 •     زمانی که ترمیم زخم در پوست به کندی صورت می گیرد.
 •     کسانی که در ۱۲ ماه گذشته تحت سولاریوم قرار گرفته اند.

همچنین در شرایطی استفاده از درمان میکرونیدلینگ با PRP توصیه نمی شود. زیرا به تشدید ضایعات ایجاد شده در پوست می انجامد. پزشک با بررسی تاریخچه پزشکی مراجعه کننده می تواند، تشخیص دهد که آیا مناسب درمان میکرونیدلینگ با PRP است یا خیر.

میکرونیدلینگ با PRP

هزینه انجام میکرونیدلینگ با PRP چگونه محاسبه می شود؟ 

از آنجایی که میکرونیدلینگ با PRP نوعی روش ایجاد زیبایی در پوست مطرح می شود، متاسفانه بیمه هزینه های آن را بر عهده نمی گیرد. به همین دلیل افرادی که متقاضی انجام این روش هستند باید هزینه های ایجاد شده را به صورت شخصی پرداخت کنند.

برای اینکه بتوانید با توجه به بودجه خود هزینه ها را انجام دهید، کافی است تا فاکتورهای متعددی را بدین منظور در نظر بگیرید. در واقع هزینه های ایجاد شده ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد. قیمت ها با توجه به فاکتورهای زیر محاسبه می شود: 

 •     هزینه های میکرونیدلینگ با PRP با توجه محل انجام آن
 •     تخصص پزشک مربوطه و میزان مهارت و تخصص او
 •     نوع ضایعات ایجاد شده و تقاضا برای درمان
 •     سن فرد مراجعه کننده و تاثیر گذاری درمان میکرونیدلینگ با PRP
 •     تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان مشکلات پوستی

همه این عوامل در قیمت نهایی میکرونیدلینگ با PRP تاثیر گذار است. به همین دلیل به هیچ وجه هزینه های یکسانی از افراد دریافت نمی شود.

چگونگی یافتن پزشک با سابقه برای انجام میکرونیدلینگ با PRP

انجام این روش به صورت سرپایی و در مدت زمان بسیار کمی صورت می گیرد. بنابراین نوعی درمان غیر تهاجمی به حساب می آید. شاید تصور کنید که این روش بسیار ساده است و به مهارت خاصی احتیاج ندارد. 

باید ذکر کرد که تصور شما کاملاً اشتباه است. زیرا در صورتی که فردی متخصص و ماهر را در این زمینه نیابید، مشکلات و عوارض بسیاری برای شما ایجاد خواهد شد. به همین دلیل به پزشک متخصص پوست یا جراح پلاستیک برای این امر مراجعه کنید.

قبل از انجام میکرونیدلینگ با PRP جلسات مشاوره را با پزشک خود ترتیب دهید. در این جلسات در مورد تخصص ها و گواهینامه های معتبر او در زمینه پزشکی سوالات خود را بپرسید. همچنین با مشاهده عکس های بیماران قبلی، در مورد نتایج این نوع از روش درمانی مطمئن شوید.

 

میکرونیدلینگ با PRP

عوارض جانبی میکرونیدلینگ با PRP

این روش نیز مانند هر روش درمانی دیگری در کنار مزایای که دارد، ممکن است عوارض جانبی نیز داشته باشد. در حالت کلی التهاب، قرمزی پوست، ایجاد زخم های کوچک و تورم از جمله عوارض شایعی است که بعد از انجام این روش مشاهده خواهید کرد. لازم به نگرانی در مورد ماندگاری این عوارض نیست. زیرا در مدت زمان ۴ تا ۶ هفته بعد از درمان از بین خواهند رفت.

در این مدت سعی کنید در معرض نور خورشید قرار نگیرید. پوست خود را به هیچ وجه مالش ندهید و از درمان های متفرقه بپرهیزید. همچنین استفاده از کرم های موضعی توصیه شده توسط پزشک به کاهش التهابات و قرمزی پوست کمک بسیاری خواهد کرد.

از آنجایی که میکرونیدلینگ با PRP با استفاده از تزریق پلاسمای خون شما صورت می گیرد، خطر ایجاد عفونت و آلودگی بسیار کم است.

نکاتی که باید بعد از میکرونیدلینگ با PRP رعایت کرد چیست؟ 

بدون شک هر درمانی دارای دوره نقاهت و بهبودی است که باید طی شود. به همین دلیل با رعایت نکاتی در این دوران دوره بهبودی خود را سرعت بخشید. نکات زیر را در طول این دوره فراموش نکنید.

 •     از استفاده از محصولات آرایشی روی پوست در هفته اول بعد از درمان خودداری کنید.
 •     برای جلوگیری از ایجاد عفونت ها، تا حد امکان از رفتن به سالن های ورزشی و استخر شنا بپرهیزید.
 •     در معرض نور خورشید قرار نگیرید تا التهابات پوست تشدید نشود.
 •     از کرم های مرطوب کننده توصیه شده توسط پزشک برای جلوگیری از ایجاد خشکی و برطرف کردن پوسته های ایجاد شده روی پوست استفاده کنید.
 •     به هیچ وجه از الکل و مواد تحریک کننده دیگر روی پوست خود استفاده نکنید.

بنابراین انجام میکرونیدلینگ با PRP در زمان بسیار کم و با بهترین نتایج انجام می شود. برای افرادی که می خواهند ضایعات پوستی خود را درمان کنند، این روش بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. همچنین دوران نقاهت بسیار اندکی دارد. به همین دلیل انجام آن برای جوانسازی پوست پیشنهاد می شود.

source:www.healthline.com