منافذ باز: درمان ، رویه ، هزینه و اثرات جانبی

 منافذ باز چیست؟

 منافذ های باز ریز در سراسر پوست ما هستند که به پوست کمک می کنند تا نفس بکشد و آبرسانی کنند.  آنها همچنین در از بین بردن سموم بدن ما کمک می کنند. با این وجود ، بعضی اوقات ممکن است به دلیل گرفتگی و گشاد شدن این منافذ گسترش یابد. در افرادی که پوست چرب دارند ، احتمال بیشتری وجود دارد.  این منافذ عمدتا بدون درد و بی ضرر هستند ، اما می توانند برای چشم بسیار ناراحت کننده باشند ، به خصوص هنگامی که روی صورت ایجاد می شوند. این وضعیت ممکن است به دلیل ژنتیک ، پیری ، تعریق بیش از حد ، عادت های غیر بهداشتی ، آرایش بی کیفیت یا جوش های سرسیاه باشد.  تعدادی از داروهای خانگی برای کاهش منافذ باز شما وجود دارد. متخصص پوست شما ممکن است اسید سالیسیلیک را پیشنهاد کند و رتینوئیدها منافذ باز شما را بهبود می بخشد. اما ممکن است انها کار نکنند بنابراین شما باید برای درمان به متخصص پوست برای لیزر و درمان های دیگر مراجعه کنید .

علل منافذ باز بزرگ

 چندین علت منافذ باز وجود دارد. آنها شامل موارد زیر هستند:

 سطح بالای تولید چربی

 کاهش کشش در اطراف منافذ

 فولیکول های ضخیم مو

 ژنتیک یا وراثت

 کاهش تولید کلاژن در پوست ، ناشی از پیری

 آفتاب یا آسیب بیش از حد خورشید

 درمان چگونه انجام می شود؟

 اگر پوست شما بسیار چرب است ، ممکن است بخواهید شستشوی صورت و تونرهایی که حاوی سالیسیلیک اسید هستند را امتحان کنید.  این اسید درون مجاری هایی جابجا می شود و در نتیجه منافذ باز شما کاهش می یابد. رتینوئیدها فقط به توصیه پزشک مصرف می شوند.  رتینوئیدهای خوراکی و موضعی باعث کاهش ترشحات چربی و منافذ می شوند. لیزر شناخته شده است که به طور موثر چاله ها و دهانه های بزرگ تر ناشی از زخم های آکنه را کاهش می دهد.  آنها برای کاهش منافذ ، باعث بازسازی کلاژن می شوند. TCA Cross شامل استفاده از اسید تری کلرو استیک با استفاده از یک خلال دندان بر روی دیواره منافذ باز است. زخم سیاه روی هر منافذ شکل می گیرد و طی ۷-۱۰ روز آینده از بین می رود.  غلطک های درام همچنین از بازسازی کلاژن برای کاهش منافذ استفاده می کنند. آنها می توانند در موارد خفیف تا متوسط ​​مورد استفاده قرار گیرند زیرا در مقایسه با لیزر اثر کمتری دارند. فن آوری AFT وسیله ای است که برای جوان سازی پوست و در نتیجه روشن تر و شاداب تر کردن پوست مورد استفاده قرار می گیرد.  نور طبیعی برای رسیدن به اعماق پوست ایجاد می شود تا کلاژن و تحریک پوست جدید ایجاد شود. این پوست شما را به سمت لایه برداری سوق می دهد تا در طی هفت روز پوست جدیدی ایجاد شود.

 چه کسی واجد شرایط برای درمان منافذ باز است؟

 اگر احساس می کنید منافذ روی پوست شما بیش از حد باز شده و پوست شما زشت به نظر می رسد ، باید با یک متخصص پوست مشورت کنید و این وضعیت را درمان کنید.

 چه کسی واجد شرایط برای درمان نیست؟

 اگر برخی از اقدامات درمانی دیگری را طی می کنید ، منافذ باز ممکن است یک عارضه جانبی داروها از آن درمان باشد.  قبل از شروع درمان منافذ باز ، صبر کنید تا این درمان قبلی فروکش کند.

 آیا عوارض جانبی درمانی وجود دارد؟

 اگر پوستی خشک یا حساس دارید قبل از استفاده از اسید سالیسیلیک با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.  ممکن است خسارات جدی وارد کند. فناوری AFT به هیچ عنوان عوارض جانبی ندارد. سایر درمان ها ممکن است منجر به قرمزی موقتی ، سوزش یا خارش خفیف پوست شما برای مدتی شود.

 دستورالعمل بعد از درمان چیست؟

 در کنار رعایت دستورالعمل های متخصص پوست ، باید اطمینان حاصل کنید که همیشه پوست شما تمیز است.  دو بار در روز از شستشوی صورت و تونر استفاده کنید تا همه خاک از منافذ شما پاک شود. قبل از بیرون آمدن در آفتاب ، مقدار کمی از لوسیون ضد آفتاب را با SPF حداقل ۳۰ بمالید.  در صورت لزوم فقط از آرایش با کیفیت خوب استفاده کنید. از یک رژیم غذایی مغذی از جمله مواردی سرشار از ویتامین C استفاده کنید.

چه مدت برای بهبودی طول می کشد ؟

 فناوری AFT نتایج فوری را نشان می دهد. اگر درمان TCA را انتخاب کنید ، حدود ۷-۱۰ روز طول خواهد کشید.  بسته به شدت شرایط شما ممکن است نیاز به لیزر چند بار انجام شود. فقط در این صورت آنها نتیجه خواهند گرفت.

 قیمت درمان چقدر است؟

 هزینه درمان ممکن است بسته به روشی که شما برای انجام آن انتخاب کرده اید ، شدت وضعیت شما و سطح پوست متفاوت باشد.

 آیا نتایج درمان دائمی است؟

 ممکن است نتایج درمانی دائمی باشد یا نباشد.  منافذ پوست ممکن است با افزایش سن ، تغییرات هورمونی ، شرایط غیر بهداشتی و یا هر دلیل دیگری بازگردد.  با این وجود ، برای جلوگیری از شرایط ، باید پوست خود را تمیز نگه دارید.

 

 گزینه های درمانی چیست؟

 بسته های صورت خانگی را می توانید از بادام ، سرکه سیب ، عسل ، سفیده تخم مرغ یا چوب صندل امتحان کنید.  استفاده از یخ چند بار در روز همچنین به حداقل رساندن منافذ بزرگ شده کمک است.

source:www.lybrate.com