مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت

مزوتراپی یکی از روش هایی است که جوان سازی پوست شما را نوید می دهد.

 

مزوتراپی صورت

مزوتراپی چیست؟

این روشی است که در آن پزشک از سوزن های بسیار ریز برای تزریق آنزیم ها ، هورمون ها و ویتامین ها به پوست شما استفاده می کند تا آن را محکم و جوان سازی کند.از آن برای از بین بردن چربی پوست صورت (اغلب به عنوان جایگزینی برای لیپوساکشن) استفاده شده است.

اصطلاح مزو به معنای میانه است.  این روش درمانی مزوتراپی نامیده می شود زیرا از سوزن های ریز برای تزریق به لایه میانی پوست استفاده می شود. اساسی ترین کار این درمان ،درمان موارد اساسی مانند التهاب و گردش خون ضعیف است که باعث ایجاد آسیب به پوست می شود .

 

مزوتراپی چیست

مزوتراپی اغلب برای درمان طیف گسترده ای از مشکلات پوستی مانند:

  • پیگمنتاسیون
  • سفت کردن پوست
  • کاهش خطوط و چین و چروک ها ی پوست صورت، بازوها، ران ها، شکم، باسن و ساق پا

مزایای مختلفی برای این روش وجود دارد.

 

مزایای مزوتراپی چیست؟

1) پوست شما سرشار از غلظت بالایی از ویتامین ها و سایر مواد مغذی می شود

غلظت بالای سرم ها ، ویتامین ها و سایر ترکیبات مغذی مواد مفید باعث می شود پوست شما دارای طراوت و جوان سازی شود.

2) مزوتراپی می تواند جایگزینی برای جراحی های گران قیمت باشد

این می تواند بخشی از روال ضد پیری پوست شما باشد و نسبت به سایر روش ها و جراحی های پلاستیک تهاجمی بهتر است.  برای ظاهر بهتر نیازی به تیغ و برش ها و جراحی نیست.  سرم های غلیظ شده با استفاده از سوزن به پوست شما تحویل داده می شوند و پوست سالم و زیبایی به دست می آورید.

3) مزوتراپی می تواند نیازهای پوستی چندگانه را برطرف کند

مواد تقویتی برای درخشندگی پوست شما موجود خواهد بود و پوست انرژی لازم را دریافت می کند و می توانید نتایج قابل مشاهده را بلافاصله بعد از اولین جلسه مشاهده کنید.

4) پوست شما را درخشان می کند

بسته به مواد تشکیل دهنده ، مزوتراپی می تواند به مشکلات پوستی مانند لکه های سنی ، رنگدانه ها و ملاسما بپردازد.  این می تواند صورت شما را درخشان کرده و حتی باعث برطرف شدن تمام مشکلات پوست شما شود.

5) پوست شما را هیدراته نگه می دارد

مزوتراپی همچنین می تواند به تقویت رطوبت پوست کمک کند و باعث شود که پوستی ، سفت و سالم به نظر برسد.

مزوتراپی یک روند پیچیده نیست. با این حال ، شما باید برای مشاوره اولیه با متخصص پوست خود در مورد نگرانی های خود صحبت کنید.  او بهترین فرد برای درک نیازهای پوست شما و نوع مواد لازم برای آن است.

بسته به شدت درمان شما و مواد تشکیل دهنده مورد استفاده ، ممکن است تعداد جلسات متفاوت باشد.

 

مزایای مزوتراپی

در طی انجام مزوتراپی چه انتظاری دارید؟

شما باید یک هفته قبل از عمل صورت از استفاده از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) و آسپیرین (در صورت استفاده از هر کدام از آنها) خودداری کنید زیرا ممکن است خطر کبودی و خونریزی شما را افزایش دهد.

 

در طول درمان

پزشک ممکن است یک ماده بی حسی موضعی را در مناطقی که باید تحت درمان قرار گیرند ، اعمال کند.  این به میزان تحمل درد شما بستگی دارد. پزشک از یک میکرونیدل برای تزریق مواد داخل ناحیه مورد نظر استفاده می کند.  شما یک سری تزریق را دریافت خواهید کرد. تزریقات در اعماق مختلف از حدود 1 تا 4 میلی متر به پوست شما منتقل می شود.  این مسئله ، دوباره به مسئله پوستی شما بستگی دارد.

بسته به مسئله پوست ، شدت آن و اثرات آن ، ممکن است چندین جلسه مزوتراپی نیاز داشته باشید.  پزشک می تواند دقیقا به شما بگوید که چند جلسه در هفته برای رسیدن به نتایج مورد نظر نیاز دارید.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از مزوتراپی شامل :

ورم (تورم ناشی از آسیب یا التهاب) اریتما (قرمزی پوست) خارش درد (بر روی ناحیه تحت درمان) هیپراستزی پوست (افزایش حساسیت پوستی) که البته پس از چند روز اثری از تورم و قرمزی نخواهید دید و پوست شما دوباره به درخشندگی و زیبایی خود باز می گردد.

حتی ممکن است در مورد برخی داروها و ترکیباتی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرند ، واکنش های آلرژیک ایجاد کنید.  از این رو ، این مهم است که بدانید که آیا شما به مواد تشکیل دهنده آلرژی دارید یا نه.

 

عوارض مزوتراپی صورت

 

اگرچه مزوتراپی نتایج امیدوارکننده ای در درمان تعدادی از مشکلات پوستی نشان می دهد ، اما برای تأیید اثربخشی آن در کمک به از بین بردن چربی ، نیاز به تحقیقات عمیق دارد.  عوارض جانبی این روش نیز تأیید نشده است.  همیشه بهتر است قبل از انجام مزوتراپی یا هر روش زیبایی دیگری با پزشک مجرب مشورت کنید.