لیفت گردن

لیفت گردن

لیفت گردن یک روش آرایشی است که پوست و چربی اضافی اطراف خط فک شما را از بین می برد و باعث ایجاد گردن مشخص تر و جوان تر می شود.  نتایج می تواند ماندگار باشد ، اما عمل جراحی لیفت گردن نمی تواند روند پیری را متوقف کند.

 لیفت گردن برای کاهش علائم پیری در قسمت پایین صورت انجام می شود.  این کار اغلب به عنوان بخشی از لیفت صورت انجام می شود.

لیفت گردن مجموعه ای از اقدامات برای تقویت ظاهر گردن شما است.  رویه ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

 از بین بردن پوست اضافی

 از بین بردن یا تغییر دادن عضلات گردن

 لیپوساکشن برای از بین بردن چربی اضافی

 تزریق بوتاکس برای رفع مشکلات کامل و یا “باند”

 تزریق کیبلا برای از بین بردن چربی اضافی در زیر چانه

 سایر تکنیک های بلند کردن گردن شامل لیزرها ، دستگاه های سونوگرافی و رادیو اکتیو ، نور پالس شدید و پرکننده ها است.

لیفت گردن

خطرات

 خطرات مربوط به جراحی لیفت گردن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 خونریزی زیر پوست (هماتوم)

 واکنش به بیهوشی

 زخم ضخیم

 لخته شدن خون

 عفونت

 آسیب عصبی

 ریزش پوست

 زخم های باز

 یکی دیگر از خطرهای احتمالی عمل جراحی لیفت گردن این است که شما ممکن است از نتایج خود راضی نباشید.  در این شرایط ممکن است یک عمل جراحی دیگرلازم باشد.

 مواد غذایی و داروها

 پزشک ممکن است از شما بخواهد چند روز قبل از عمل ، از مصرف آسپرین یا سایر داروهای رقیق کننده خون جلوگیری کنید.  اینها می تواند شامل وارفارین (کوادامین ، جانتوفن) ، هپارین و آسپرین و داروهای دیگری مانند ایبوپروفن باشد.

 اقدامات احتیاطی دیگر

 از آنجا که استعمال دخانیات باعث ایجاد چین و چروک پوست می شود، پزشک توصیه می کند قبل از انجام لیفت گردن ، از کشیدن سیگار خودداری کنید.

 قبل از عمل

 قبل از لیفت گردن ، پزشک برای ارزیابی سلامتی و گفت وگو در مورد اهداف و انتظارات جراحی خود با شما مشورت خواهد کرد.  سپس پزشک شما در مورد روش جراحی که برای شما مناسب است تصمیم می گیرد. او ممکن است روش های اضافی مانند لیفت ابرو ، عمل جراحی پلک را پیشنهاد کند که ممکن است به شما در رسیدن به نتایج مورد نظر شما کمک کند.

 صورت شما مورد معاینه و اندازه گیری قرار می گیرد و ممکن است عکس هایی گرفته شده باشد که بتوانید قبل و بعد از عمل ظاهر خود را با هم مقایسه کنید.

 در طول عمل

 لیفت گردن با آرام بخش و بی حسی موضعی انجام می شود ، که در آن فقط بخشی از بدن شما احساس بی حسی می کند.

 لیپوساکشن رایج ترین روش است.  جراح در پشت هر گوش و زیر چانه برشی کوچک ایجاد می کند.  تجهیزات تخصصی چربی را از خط فک و زیر چانه مکش می کنند. اگر پوست شما انعطاف پذیر است و تنها دلیل نارضایتی شما از ظاهر گردن شما پر بودن به دلیل چربی است ، لیپوساکشن می تواند گردن تعریف شده تری به شما بدهد.

 لیپوساکشن ، مشکلات ساختاری که به ظاهر گردن شما کمک می کند را اصلاح نمی کند.  بسته به عوامل مختلفی از جمله نتیجه مورد نظر ، هزینه و آنچه باعث نارضایتی شما از گردن شما می شود ، پزشک در مورد نوع جراحی که برای شما بهتر خواهد بود ، بحث خواهد کرد.

 بعد از عمل

 بعد از لیفت گردن احتمالاً تورم و کبودی وجود دارد.

 ممکن است نیاز به پوشیدن لباس مخصوصی داشته باشید که گردن شما را فشرده کرده و به کاهش تورم کمک می کند.  همچنین باید سر خود را بالاتر از قلب خود نگه دارید و آنرا صاف نگه دارید. گردنتان را خم نکنید.

 نتایج

 ممکن است تورم و کبودی چند هفته تا چند ماه به طور کامل از بین برود و خطوط برش شما تا شش ماه از بین می رود.  در ضمن ، مراقب باشید که از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید ، لباسی را که لازم است روی سرتان بکشید و با برش های جراحی خود ملایم باشید.

 در اینجا برخی از رایج ترین دغدغه هایی که با لیفت گردن مطرح می شود:

چربی بیش از حد

 پوست خیلی زیاد است 

جراح شما ممکن است عمل جراحی را توصیه کند که شامل بریدگی در زیر چانه یا پشت گوش یا هر دو برای دسترسی به عضله گردن به نام پلاتیزم است.  بعضی اوقات ، این ممکن است به معنای از بین بردن عضله باشد.

 روش های جدیدتر ممکن است باعث شود جراح شما برش های کمتری ایجاد کند و از یک آندوسکوپ (دوربین کوچک متصل به یک لوله نازک) برای انجام عمل جراحی خود استفاده کند.  حتماً در طول مشاوره از جراح خود در مورد تمام گزینه های خود سوال کنید.

 اگر می خواهید در طول عمل خواب باشید ، باید بیهوشی عمومی بخواهید.  در غیر این صورت ، جراح شما می تواند از بی حسی موضعی با آرام بخش استفاده کند.  با این حال ، این انتخاب شما است.

جراح شما قسمت هایی از پوست را برش داده و آن را در جای خود قرار می دهد و با چسب یا بخیه بافت آن را ایمن می کند.  بسته به پیچیدگی عمل شما ، این کار حدود دو تا چهار ساعت طول می کشد. باز هم ، نوع بیهوشی به میزان راحتی شخصی شما بستگی دارد.

برای بهبودی ، منطقه ای که بیمار در ان استراحت می کند، باید دارای موارد زیر باشد:

 بسته های یخ

 حوله 

 دماسنج

 تهیه لباس راحت و شل (ترجیحاً پیراهن دکمه دار یا بلوزهایی که نیازی به کشیدن روی سر و گردن شما نیست)

پماد ضد باکتریایی

 بالش هایی که به شما امکان می دهند سر خود را در موقعیت راحت نگه دارید

 کسی که حداقل ۲۴ ساعت اول بعد از عمل می تواند در کنار شما بماند

 مانند هر عمل جراحی ، عفونت ممکن است.  دمای خود را بگیرید. در اولین نشانه تب با پزشک خود تماس بگیرید.  اگر ترشحات غیرمعمول مانند چرک از محل عمل جراحی دارید ، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید.لیفت گردن

 بازیابی از لیفت گردن

 بهبودی از لیفت گردن زمان می برد.  بیشتر افراد می توانند طی ۱۰ تا ۱۴ روز بهبودی خود را به دست اورند.

 اگر در ورزش شرکت می کنید یا از نظر جسمی فعال هستید ، برای از سرگیری این فعالیت ها باید سه هفته یا بیشتر صبر کنید.  به خودتان فرصت دهید تا بهبود یابید تا از این روش بیشترین بهره را ببرید.

 اکثر شرکت های بیمه درمانی جراحی زیبایی را پوشش نمی دهند.

برای انجام لیفت گردن ابتدا بهتر است از تمامی روش ها و … اطلاعات کافی کسب شود.

source:www.webmd.com, www.mayoclinic.org