لیفت بازو

 لیفت بازو یک عمل جراحی زیبایی برای بهبود ظاهر قسمت تحتانی بازوها است.

 در حین لیفت بازو – همچنین به عنوان براکیوپلاستی شناخته می شود – پوست و چربی اضافی بین زیر بغل و آرنج برداشته می شود.  پوست باقی مانده روی قسمت های تازه بازسازی شده قرار می گیرد تا ظاهری پر رنگ تر ایجاد کند.

هرچه پیرتر می شوید ، پوست روی بازوهای فوقانی شما تغییر می کند (ساییدگی و گشاد شدن).  کاهش قابل توجه وزن همچنین می تواند باعث شود که قسمت زیرین بازوها از بین برود.

 در حالی که ورزش می تواند باعث تقویت و بهبود لحن عضله در بازو شود ، نمی تواند به پوست اضافی که خاصیت ارتجاعی را از دست داده است بپردازد.

 اگر قسمت زیرین بازوهای شما در حال خم شدن است ، ممکن است بلند کردن بازو را انتخاب کنید. لیفت ممکن است باعث تقویت تصویر بدن شما شود.

لیفت بازو 

خطرات

 لیفت بازو خطرات مختلفی از جمله:

جای زخم برش از یک لیفت بازو دائمی است ، اما به طور معمول در مناطقی قرار می گیرند که به راحتی قابل مشاهده نیستند.  به ندرت ، برش ها می توانند منجر به ایجاد زخم های قرمز شوند. تزریق یک داروی کورتیکواستروئیدی یا سایر روش های درمانی ممکن است برای بهبود ظاهر زخم ها استفاده شود.

 عدم تقارن در شکل بازوها.  این ممکن است در نتیجه تغییرات در روند بهبودی اتفاق بیفتد.  همچنین ، در حالی که جراح سعی خواهد کرد تا بازوهای شما تا حد ممکن متقارن به نظر برسد ، تقارن کامل ممکن نیست.

 تغییر در احساس پوستی.  در حین لیفت بازو ، تغییر مکان مجدد بافت بازو می تواند بر روی اعصاب حسی سطحی تأثیر بگذارد.  به احتمال زیاد احساس بی حسی موقت خواهید کرد.

 مشکلات بخیه.  بخیه های مورد استفاده برای تأمین شکل جدید بازو ممکن است به سطح پوست برسد و نیاز به خارج شدن دارد.  این می تواند باعث التهاب پوست آسیب دیده شود. در نتیجه ، ممکن است شما نیاز به جراحی اضافی داشته باشید.

مانند هر نوع جراحی دیگر ، لیفت بازو خطر خونریزی ، عفونت و واکنش منفی به بیهوشی را دارد.

کسانی که کاندیدای لیفت بازو نیستند: 

 به طور قابل توجهی اضافه وزن دارند

 تغییرات مکرر در وزن خود داشته باشند

 یک وضعیت پزشکی داشته باشند که در بهبود زخم ها اختلال ایجاد می کند

 سیگاری هستند

اولین دیدار با پزشک جراح لیفت خود:   

 در ابتدا با جراح پلاستیک در مورد لیفت صحبت خواهید کرد.  در اولین ملاقات ،تاریخچه پزشکی خود را مرور کنید. آماده پاسخگویی به سوالات در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته باشید.  درمورد هر دارویی که اخیراً مصرف کرده اید، از جمله داروهای بدون نسخه و مکمل های گیاهی و همچنین جراحی هایی که انجام داده اید صحبت کنید.

 یک معاینه بدنی انجام دهید. برای تعیین گزینه های درمانی ، پزشک قسمت زیرین بازوها را معاینه می کند.  پزشک همچنین از سوابق شما برای سوابق پزشکی خود عکس می گیرد.

 درباره انتظارات خود صحبت کنید.  توضیح دهید که چرا می خواهید لیفت بازو داشته باشید و از نظر ظاهر بعد از عمل به چه چیزی امیدوار هستید.  اطمینان حاصل کنید که مزایا و خطرات از جمله جای زخم را درک کرده اید.

 اگر از دخانیات استفاده می کنید ، ان را متوقف کنید.  سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست می شود و می تواند روند بهبودی را کند کند.  اگر سیگار می کشید ، پزشک به شما توصیه می کند قبل از عمل و در حین بهبود ، سیگار را متوقف کنید.  اگر هنوز سیگار می کشید برخی پزشکان عمل جراحی را انجام نمی دهند زیرا خطر عوارض بیشتر است.

لیفت بازو

 آنچه انتظار دارید

 لیفت بازو را می توان در بیمارستان یا یک مرکز جراحی سرپایی انجام داد.

 گاهی اوقات این عمل با آرام بخش و بی حسی موضعی انجام می شود ، که تنها بخشی از بدن شما را بی حس می کند.  در موارد دیگر ، بیهوشی عمومی – که شما را بیهوش می کند – توصیه می شود.

 قبل از عمل

 از داروهای خاص خودداری کنید.  به احتمال زیاد باید از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی جلوگیری کنید که می تواند خونریزی را افزایش دهد.

با کسی برنامه ریزی کنید که بعد از عمل شما را به خانه ببرد و با شروع بهبودی در کنار شما بماند.

 در طول عمل

 جراح پلاستیک شما برش هایی را در قسمت تحتانی بازوهای شما ایجاد می کند.  طول و الگوی برش بستگی به میزان برداشتن پوست دارد.

 جراح پلاستیک پس از ایجاد برش ، بافت های زیرین شما را محکم می کند و آنها را با بخیه ایمن می کند.  او همچنین ممکن است از یک روش مکش برای از بین بردن چربی (لیپوساکشن) استفاده کند.

 سپس پوست شما روی قسمت های جدید پوشیده می شود و پوست اضافی برداشته می شود.  برای بستن برش ها از بخیه یا نوار جراحی استفاده می شود.

 بعد از عمل

 پس از لیفت بازو ، برش های شما در باندها پوشانده می شود.  بازوهای شما به صورت لاستیکی در باندهای الاستیک پیچیده خواهد شد تا تورم به حداقل برسد.  ممکن است لوله‌های کوچک در آغوش شما قرار گیرد تا خون یا مایعات اضافی تخلیه شود.

در چند روز اول بعد از لیفت:

 به مدت سه تا چهار هفته از بلند کردن بازوها بالاتر از سطح شانه خودداری کنید.

 از انجام فعالیت های بدنی و ورزشی با بازوهای خود که ممکن است به برش ها ضربه وارد کند برای چهار تا هشت هفته پس از عمل، خودداری کنید.

 در صورت لزوم داروهای ضد درد مصرف کنید و از آنتی بیوتیک های موضعی یا خوراکی استفاده کنید که برای جلوگیری از عفونت زخم استفاده می شود.

 در مورد چه موقع بخیه های شما برداشته شود با پزشک خود مشورت کنید.  بعضی از بخیه ها به تنهایی حل می شوند. سایر افراد باید در هفته های بعد از عمل در مطب پزشک بخیه ها را بکشند.لیفت بازو

 در صورت وجود نشانه ها پس از لیفت بازو ، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 تنگی نفس

 درد قفسه سینه

 ضربان قلب نامنظم

 قرمزی پوست و تب

با برداشتن پوست شل ، یک لیفت بازو می تواند ظاهری پر رنگ تر به بازوهای فوقانی شما ببخشد.

نتایج بالابر بازو به طور معمول ماندگار است.  به یاد داشته باشید ، با افزایش سن ، پوست شما به طور طبیعی استحکام خود را از دست می دهد و ممکن است برخی از افتادگی ها اتفاق بیفتد.  حفظ وزن سالم و پایدار می تواند به شما در حفظ نتایج خود کمک کند.