لیفت ابرو با استفاده از بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس روشی برای از بین بردن خطوط اخم بین ابروهای شماست. این روش همچنین باعث لیفت و بالاتر بردن ابروهای شما با استفاده از تزریق بوتاکس زیبایی یا بوتولیوم توکسین نوع A خواهد شد.

این تزریق ها باعث آرام شدن عضلات زیرین و تحتانی پوست می شود که همین موضوع باعث خواهد شد تا لایه بیرونی پوست شما صاف شده و همچنین عضلات بین ابروهای شما شل و ریلکس شوند. این فرایند به عضلات پیشانی شما اجازه می دهد که عضلات بین ابروهای شما، که حالا شل شده اند را بالاتر بکشند که این امر در نهایت باعث بالاتر رفتن ابروهای شما و بازتر شدن چشم هایتان خواهد شد.

همچنین می توان از تزریق های اضافی در قسمت انتهایی ابروها به منظور آرام کردن عضلات این قسمت نیز استفاده کرد. این کار سبب می شود تا عضلات پیشانی بتوانند این قسمت را هم نیز بالا بکشد. اما این که تا چه میزان لیفت و بالا کشیده شدن ابروها را مب توان انتظار داشت، با توجه به سن متقاضی و میزان عضلات پیشانی که عضلات آرام شده را حمایت می کنند، متغیر است.

تخفیف ویژه به مناسبت نوروز 1399 در مرکز تخصصی زیبایی و لاغری توس
با پزشکان فوق تخصص و کادری مجرب
مشاوره رایگان:

این روش می تواند به صاف کردن چروک ها و خطوط عمیق موجود در مین ابروها بدون عمل جراحی کمک کند.

در کل می توان گفت که بوتاکس روشی برای لیفت ابرو بدون نیاز به عمل جراحی است که با روش های سنتی برای لیفت ابرو که شامل برش و برداشتن پوست می شود، تفاوت های بسیاری دارد.

 

بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس

آیا بوتاکس برای شما گزینه مناسبی ست؟

بوتاکس تنها برای افراد بزرگسال با سن 18 سال و بالاتر از آن توصیه می شود. بوتاکس لیفت ابرو می تواند هم به آقایان و هم به خانم هایی که دچار خطوط اخم متوسط تا  شدید هستند، کمک نماید. افرادی که به دنبال تزریق بوتاکس هستند معمولا قبل از آن از محصولات درمانی بدون نیاز به نسخه استفاده کرده و نتیجه ای نگرفته اند. این روش لیفت ابرو برای افتادگی قابل توجه پوست بهترین گزینه می باشد، چرا که این مشکل می تواند با این نوع لیفت عضلات تصحیح شود. هرچند که بعضی از افراد ممکن است همزمان با بوتاکس و برای حصول بیشترین نتیجه در محدوده چشم ها از عمل بلفاروپلاستی و یا عمل زیبایی پلک نیز استفاده کنند.

به یاد داشته باشید که شما پیش از انجام بوتاکس می بایست برای مشاوره با پزشک خود ملاقات کنید. در این مرحله پزشکتان می تواند شما را از تمام ریسک ها و خطرات موجود آگاه کند.

اگر شما باردارید و یا در دوران شیردهی هستید ممکن است گزینه مناسبی برای تزریق بوتاکس نباشید چون توکسین موجود در این دارو می تواند باعث صدمه به نوزاد یا جنین شود.

 

فرایند آماده سازی و تزریق بوتاکس

عمل لیفت ابرو از طریق بوتاکس عملی بدون دردسر و ساده است، به صورتی که شما تنها برای چند دقیقه برای تزریق بوتاکس در مطب خواهید بود. اما قبل از شروع روش باید قدم هایی برای آماده شدن برای تزریق بردارید. ممکن است پزشکتان از شما بخواهد مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهایی مانند آسپرین که باعث تسهیل خونریزی می شود را قطع کنید.

قبل از تزریق بوتاکس در محدوده چشم ها، ممکن است پزشکتان از بعضی کرم های بی حسی برای کاهش درد استفاده کند، هرچند که ناراحتی و اذیت شدن در حین تزریق نادر است. کل فرایند تزریق تنها چند دقیقه طول خواهد کشید.

 

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

چقدر طول میکشد تا نتیجه تزریق بوتاکس را ببینم؟

هم فرایند بهبود درمان بوتاکس و هم حصول نتیجه به سرعت صورت میپذیرد. خود تزریق تنها چند دقیقه طول خواهد کشید و شما ظرف مدتی در حدود یک هفته می توانید شاهد نتیجه تزریق باشید. اگرچه تحقیقی در سال 2007 نشان داد که نتیجه ی نهایی تا پیش از تقریبا یک ماه بعد از تزریق ظاهر نمی شود.

نتایج تزریق بوتاکس به طور متوسط حدود سه تا چهار ماه باقی خواهد ماند. هرچند بعضی از این تزریق ها می توانند تا شش ماه یا بیشتر دوام بیاورند.

یکی از دلایلی که چرا افراد زیادی بوتاکس را به عمل جراحی ترجیح می دهند زمان کم ریکاوری و بهبود است. بعد از تزریق، شما باید بتوانید به برنامه زندگی روزمره خود بازگردید. حتی می توانید بلافاصله سر کار یا دانشگاه بروید، چیزی که در سایر عمل های زیبایی شاهد آن نخواهیم بود. هرچند که توصیه می شود که حداقل دو ساعت بعد از تزریق ورزش نکنید.

 

این عمل چقدر هزینه دارد؟

هزینه تزریق بوتاکس به سه عامل بستگی دارد: مساحت پوستی که مورد تزریق قرار می گیرد، میزان داروی تزریق شده و نوع داروی بوتاکسی که برای تزریق مورد استفاده قرار میگیرد. پزشک شما ممکن است برای لیفت ابرو از تزریق های بیشتری نسبت به میزانی که به طور مثال برای چروک دور چشم مصرف می شود، استفاده نماید.

همچنین فراموش نکنید از آنجایی که تزریق بوتاکس در دسته ی عمل های زیبایی قرار می گیرند، بنابراین تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نخواهد گرفت.

 

خطرات و عوارض جانبی لیفت ابرو با تزریق بوتاکس چیست؟

به طور کلی، تزریق بوتاکس برای اکثر افراد ایمن در نظر گرفته می شود. با این حال خطر بروز عوارض جانبی نیز وجود دارد. ممکن است مقداری قرمزی خفیف، تورم و کبودی را در محل تزریق مشاهده کنید. این علائم طی یک هفته از بین می روند.

 

عوارض جانبی خفیف از بوتاکس زیبایی عبارتند از:

  • سردرد
  • درد
  • بی حسی

عوارض جانبی جدی نادر است. با این وجود اگر دچار یک یا چند مورد از علائم زیر شوید، باید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید:

  • مشکلات تنفسی
  • افتادگی پلک ها یا ابروها
  • مشکلات خوردن و بلع
  • تغییرات گفتاری

 

مزایای لیفت ابرو با بوتاکس

 

اگر عمل جراحی لیفت ابرو را همزمان با لیفت از طریق تزریق بوتاکس انجام می دهید، ممکن است در معرض عوارض ناشی از جراحی مانند عفونت باشید.

در نهایت هرگز بوتاکس را به صورت آنلاین خریداری نکنید و یا تزریقات را در یک مرکز غیر پزشکی انجام ندهید. این کار می تواند به عوارض جدی، حتی فلج منجر شود.