سوالات متدوال راجع به لیفت سینه (ماستوپکسی)

اگر شما قصد جراحی لیفت سینه را دارید، طبیعی است که سوالاتی در ذهن شما به وجود خواهد آمد. در این قسمت، به بررسی برخی از سوالات مهم و پاسخ ها می پردازیم.

 

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه چیست؟

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی  به روشی گفته می شود که سینه را بلند کرده و سفت می کند. لیفت باعث افزایش اندازه سینه ها نمی شود. این عمل معمولاً برای اصلاح سینه ها یا افتادگی سینه ها انجام می شود: این افتادگی می تواند در نتیجه زایمان اتفاق بیفتد که باعث از بین رفتن اندازه پستان و همچنین کشش پوست می شود. همچنین سینه ها به دلیل اثر گرانش و روند پیری شروع به ریزش می کنند. با گذشت زمان آنها لحن و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. روش های مختلفی برای جراحی لیفت سینه وجود دارد که بر اساس انواع مختلف، برش وجود دارد. این محدوده از محبوب ترین برش شکل لنگر تا برش به شکل دونات است. بعضی از خانم ها به برش های گسترده تر احتیاج دارند در حالی که برخی دیگر برای برش های کوچکتر مناسب هستند. این روش معمولاً حدود دو تا دو ساعت و نیم طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بعداً بیمار دچار کبودی و تورم جزئی خواهد شد. برای کنترل هرگونه ناراحتی مسکن تجویز می شود.

 

 چه کسی کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت سینه است؟

این جراحی معمولاً برای خانمهایی که سینه های کوچک و افتاده دارند بهتر است. این بدان معنا نیست که برای خانم هایی که سینه های بزرگ تری دارند کار نمی کند، فقط به نظر می رسد که کسانی که سینه های کوچک تر دارند بیشترین مزایا را از این جراحی کسب می کنند. عوارض بسیار نادر است و هزاران زن که این عمل جراحی را تجربه می کنند اصلاً مشکلی ندارند.

 

جراحی لیفت سینه

عمل جراحی لیفت سینه برای زنان مبتلا به موارد زیر توصیه نمی شود:

 • سرطان سینه سلولیت (عفونت در بافت نرم سینه)
 • دیابت پوستی خشک
 • زنان باردار و شیرده
 • مشکل روحی و روانی از جمله افسردگی
 • رژیم غذایی سنگین

 

در طی جلسات مشاوره، چه موضوعاتی مطرح می شود؟

در طول جلسات مشاوره، از شما سوالاتی در زمینه میزان سلامتی، سبک زندگی و هم چنین دلیل و هدف شما از انجام جراحی لیفت سینه، پرسیده می شود. برخی از این سوالات بسیار شخصی است، اما پاسخ دقیق به این سوالات، جهت اطمینان از انجام این جراحی و رسیدن به بهترین نتیجه ممکن، ضروری می باشد. برخی از سوالاتی که پرسیده می شود به شرح زیر است:

بررسی سابقه پزشکی شما،بررسی سابقه سرطان سینه در اعضای خانواده مصرف سیگار، مکمل و یا هر گونه داروانتظارات شما از جراحی لیفت سینه . پزشک، جهت ارزیابی میزان سلامت عمومی شما، تست های فیزیکی را نیز انجام می دهد.انجام معاینات سینه، و عکس برداری از سینه، نیز حتما باید انجام شود.در پایان جلسات مشاوره، پزشک شما را از روش های درمانی و مرقبت های لازم بعد از جراحی لیفت سینه، آگاه می سازد.

 

آیا با لیفت سینه، اندازه سینه هم تغییر می کند؟

خیر. جراحی لیفت سینه، جهت تغییر وضعیت فعلی سینه می باشد، نه تغییر اندازه سینه. اما ممکن است که بعد از جراحی، سینه کمی کوچک تر به نظر برسد. پس اگر خواهان بزرگ و یا کوچک کردن سینه هستید، لیفت سینه جراحی مناسبی برای شما نیست.

 

لیفت سینه

قبل از جراحی لیفت سینه، چه اقداماتی باید انجام شود؟

 • ارزیابی پزشکی و تست های آزمایشگاهی
 • ماموگرافی
 • قطع مصرف سیگار

 

عمل لیفت سینه چه فوایدی دارد؟

جراحی لیفت سینه سبب بهبود شکل، قرینه شدن و برجستگی سینه ها خواهد شد. خوش فرم شدن و زیبایی سینه باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.جراحی لیفت سینه، سینه ها را جوان تر می سازد .

 

نتایج عمل لیفت سینه چیست؟

بیماران می توانند بلافاصله بعد از جراحی نتیجه را مشاهده نمایند . لازم به ذکر است ، بعد از مدتی تورم کاهش پیدا خواهد کرد و همچنین خطوط برش نیز محو خواهند شد.

 

آیا عمل لیفت سینه نیاز به بستری شدن دارد؟

خیر،نیاز به بستری شدن نیست و بعد از انجام جراحی که در اتاق عمل کیلینیک های جراحی و یا بیمارستان ها صورت می گیرد بیمار ترخیص خواهد شد.

 

آیا برای انجام جراحی لیفت سینه نیاز به بیهوشی است؟

بله، بیهوشی برای لیفت سینه به دو صورت است : بیهوشی عمومی و تزریق داخل وریدی.

 

هزینه لیفت سینه؟

هزینه لیفت سینه بسته به تکنیک مورد استفاده در طول جراحی می تواند متفاوت باشد.

سایر مواردی که می توانند در تعیین قیمت لیفت سینه دخیل باشند به شرح ذیل است:

 • دستمزد جراح پلاستیک
 • هزینه موادی که برای بیهوشی استفاده می شود
 • هزینه مواد یکبار مصرفی که در طول عمل استفاده می شود.
 • دستمزد تیم بیهوشی
 • هزینه بستری در صورت لزوم

 

هزینه لیفت سینه

 

در این بین ممکن است در کنار لیفت سینه نیاز به انجام عمل های جانبی نیز باشد. در ذیل به برخی از آنها اشاره می نماییم:

آزمایشات پزشکی که وضعیت سلامتی فرد را مشخص می نماید.

درمان هایی که پیش از جراحی نیاز به انجام آنها می باشد.

عمل های جراحی که به درخواست بیمار و صلاحدید پزشک در کنار لیفت سینه انجام می شود همانند پروتز سینه است.

شاید توجه به این نکته لازم باشد که بیمه هزینه لیفت سینه را در بیش تر کشورها پوشش نمی دهد. لذا تعیین هزینه نهایی لیفت سینه بر عهده جراح پلاستیک بوده و در جلسات مشاوره ای انجام می گیرد.

 

هزینه لیفت سینه با توجه به فوایدی که این عمل دارد، ناچیز به نظر می رسد. لیفت سینه موجب خوش فرم شدن، گردشدن و متناسب شدن سینه های شما می شود. شما می توانید به منظور کاهش عوارض احتمالی این عمل  به یک جراح پلاستیک خوب مراجعه نمایید.