سوالات متداول پروتز چانه

چگونه بفهمیم که به پروتز چانه نیاز داریم؟ 

پروتز چانه قسمتی را به خط فک اضافه می کند و تعادل ویژگی های صورت را بهبود می بخشد. تعادل به طورمعمول به عنوان یکی از مؤلفه های اساسی زیبایی شناخته می شود. پروتز چانه بیش از جوان سازی یک پیشرفت ساختاری محسوب می شود. 

چرا گاهی اوقات با رینوپلاستی ایمپلنت چانه توصیه می شود؟

 پروتزچانه نسبت های کلی صورت را تعدیل می کند. در بعضی موارد فقط با افزودن ایمپلنت چانه می توان ظاهر سایز بینی را کاهش داد.

آیا کاشت چانه در آقایان مانع اصلاح صورت می شود؟

خیر، حدود سه روز پانسمان برش را از بین می برد.  سپس آنها می توانند یک هفته بعد از پروتز چانه کل ناحیه صورت  و چانه را با تیغ، مستقیما اصلاح کنند. بهتراست در حدود ده روز بعدازعمل ، از تیغ های برقی استفاده کنند. 

آیا می توان ایمپلنت چانه را هم زمان با لیپوساکشن گردن یا لیفت صورت انجام داد؟

 بله؛ لیپوساکشن گردن ،چربی را از بین می برد و فضای لازم برای ایمپلنت چانه را فراهم می کند و باعث می شود که فرد از ظاهر آراسته تر و جوان تری نیز برخوردار شود .لیفت صورت، پوست اضافی را از بین می برد و لایه زیرین عضله را محکم می کند. ترکیب این رویه ها اغلب بهترین نتیجه نهایی را می دهند. با انجام این عمل ها در همان زمان ، برای مراجعین درهزینه های بیهوشی و تسهیلات آن صرفه جویی می شود.

 شخصی مقدارکمی چربی درناحیه ی گردن وخط فک دارد اما احساس می کند برای جوانسازی پوست هنوز انقدر مسن نمی باشد، دلیل آن چیست؟

داشتن”چربی گردن” همیشه نشانه پیری زودرس نیست. دربرخی از بیماران این یک ویژگی خانوادگی یا ژنتیکی است. اگر هنوز پوست شما الاستیک و کلاژن کافی دارد ، لیپوساکشن گردن ممکن است شامل تمام چیزهایی باشد که شما برای از بین بردن چربی استفاده می کنید .اگر می خواهید تعریفی به خط فک اضافه کنید، کاشت چانه در نظر گرفته می شود.

وقتی چربی گردن لیپوساکشن می شود چه اتفاقی برای پوست اضافی می افتد؟

 بسته به شرایط  و خاصیت ارتجاعی پوست ، پوست گردن پس از جدا شدن چربی دوباره تغییر شکل می دهد. مشاوره جراحی پلاستیک، بهترین روش برای فهمیدن اینکه کدام روش برای شما مناسب تراست، می باشد. اگر پوست گردن خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده باشد ، ممکن است انتخاب  لیفت گردن، انتخاب بهتری باشد.

 آیا امکان به هوش امدن درحین عمل وجود دارد؟

خیر، با استفاده ازآرام بخشی که از طریق وریدی انجام می شود و یک ماده بی حسی موضعی (داروهای بی حسی که در اتاق عمل تزریق می شود) ، بیماران در حین عمل بی هوش ( درخواب) هستند. بیماران چیزی را نمی شنوند و احساس نمی کنند و در حین عمل راحت هستند. بعد از اتمام عمل هوشیاری بیماران خیلی سریع بازمی گردد. آرام بخش داخل وریدی نوعی بیهوشی است. بنابراین همه ی  بیماران باید یک فرد بالغ برای همراهی خود درطول شب بعد از عمل، به همراه داشته باشند. ممکن است به بیماران 24 ساعت بعد از عمل اجازه رانندگی داده نشود و بسته به نوع عمل ممکن است این زمان طولانی تر باشد.

مدت زمان انجام عمل چه مقدار است؟

 اکثر جراحی های کاشت چانه حدود نیم ساعت طول می کشد.  در صورت انجام چندین عمل ، مدت زمان جراحی طولانی تر خواهد شد. طول عمل به چندین عامل بستگی دارد ؛که شامل پیچیدگی آناتومی هر فرد است. این غیر طبیعی نیست که بیمارانی که قبلاً کاشت چانه داشتند ، برای انجام عمل جراحی تجدید نظر به کلینیک مراجعه کنند، عمل جراحی کاشت چانه ممکن است کمی بیشتر طول بکشد به دلیل اصلاحاتی که باید در نتیجه جراحی اولیه انجام شود.

کبودی و تورم چه مدت طول خواهد کشید؟

 کبودی بعد از عمل و تورم در پایان هفته اول شروع به رفع شدن می شود .رفع کامل کبودی یا تورم ممکن است دو تا شش هفته طول بکشد. با این وجود ، ممکن است درهفت تا ده روز با کانسیلر، بتوانید کبودی را به راحتی بپوشانید.

 آیا انجام این عمل دردناک است؟

 بعد از هرعمل جراحی می توان برخی از ناراحتی ها را پیش بینی کرد.  تجویز داروهای ضد درد به کلیه بیماران داده می شود. بیماران گاهی دو یا سه روز بعد از عمل از داروهای تجویز شده استفاده می کنند.غیر معمول است که بیماران پس از عمل، درد غیرقابل کنترل را گزارش دهند.

آیا می توان بعد از انجام عمل به خانه رفت؟

 بیشتر کاشت های چانه به صورت سرپایی انجام می شود. از آنجا که بعد از دریافت آرام بخشی به خانه خواهید رفت ، باید یک فرد مسئول شود تا شما را به خانه برساند و یک شب در کنار شما بماند و شما را برای اولین ملاقات بعد از عمل به مرکز درمانی ما بیاورد. 

تا چه مدت بعد از جراحی می توان سفر کرد ؟

 بیشتر بیماران حدود هفت روز پس از عمل استراحت می کنند  و پس از آن اشکالی ندارد که مسافت های طولانی را طی کنند یا به سفر بروند. 

 بعد از چه مدتی می توانم به کار خود باز گردم؟

 از فعالیت های هوازی باید به مدت سه هفته پس از عمل اجتناب شود.هرگونه فعالیتی که فشار خون را به طور بالقوه افزایش دهد، مدت زمان لازم برای برطرف شدن تورم بعد از عمل را افزایش می دهد.

چگونه استرس قبل از عمل را کم کنیم؟

 اشکالی ندارد که استرس داشته باشید. یکی از بهترین راه های مقابله با استرس، دیدن و هم صحبتی با موارد دیگر، بیماران است.

 دستورالعمل های پیشگیری کننده ی ایمپلنت چانه

 برای آمادگی برای جراحی چه اقداماتی می توان انجام داد؟

 اگرچه آماده سازی برای جراحی بسیار ساده است ، اما یک عنصر اساسی که در نتیجه ی ان عمل بسیار موفقیت آمیز است. برای آمادگی برای جراحی ، قرار ملاقات قبل ازعمل با یکی از پرستاران با تجربه ما برگزار می شود.

درملاقات قبل ازعمل درمورد چه مواردی گفته می شود؟

 خیلی چیزها! برای نامگذاری چند مورد ، شما با پرستاران ما ملاقات خواهید کرد که تاریخچه سلامتی شما را مرور می کنند، به سؤالات شما پاسخ می دهند ، به شما آموزش می دهند که چگونه برای جراحی آماده شوید، نسخه هایی را برای استفاده بعد ازعمل تهیه کنید و به شما از انتظارات شما می گوید. اکثر دستورالعمل ها در زیر ذکر شده اند. با این وجود ، این لیست از سوالات جایی برای بازدید قبل از عمل نخواهد داشت که این امر در تعیین درک و آمادگی بیمار برای جراحی ضروری است. ما مطمئن خواهیم بود که شما رضایت آگاهانه را امضا می کنید.

رضایت آگاهانه به چه معنی است؟

رضایت آگاهانه بدان معنی است که شما در مورد مزایای جراحی و همچنین هرگونه خطرات و کلیه اطلاعات قبل از عمل و بعد از عمل درک خوبی دارید. شما در تصمیم گیری “آگاهانه” در مورد اینکه آیا جراحی برای شما مناسب است ، قرارمی گیرید.

سوالات متداول پروتز چانه

مزایا و خطرات کاشت چانه چیست؟

به عنوان بخشی از مشاوره اولیه ، پزشک انتظارات شما را برای جراحی بررسی خواهد کرد.در آن زمان ، او می تواند تصویری واقع بینانه از آنچه كه جراحی می تواند و نمی تواند انجام دهدرا ارائه دهد.بسته به اینكه به چه روش هایی علاقه دارید، لیستی از خطرات گزارش شده در ادبیات پزشکی در رابطه با هر روش مورد نظر را برای شما تهیه خواهیم كرد. اگرچه خطرات ناشی از جراحی زیبایی غیر معمول است ، هر بیمار باید از خطرات مرتبط با جراحی کاملاً آگاه باشد.

آیا در صورت برش های جراحی خواهم داشت؟

بله،برش های چانه ، که به طور معمول تقریباً نیم اینچ دارند ، خیلی خوب بهبود می یابند و بیشتر بیماران و اعضای خانواده پس از چند هفته متوجه آنها نمی شوند.

اگرشخصی سابقه اسکارهای بد داشته باشد چه می شود؟

در زمان مشاوره شما ، مهم است که پزشک خود را درمورد زخم های قبلی که نگران کننده شما هستند ، مطلع کنید تا بتواند پس از جراحی پلاستیک صورت ، ارزیابی واقعی از پتانسیل بهبودی شما را به شما ارائه دهد.زخم های موجود در بقیه بدن معمولاً نشانه ای از نحوه بهبودی بیماران پس از جراحی پلاستیک صورت نیست.

برش درست زیر چانه جمع شده است و خیلی خوب استتار شده است.  همچنین ، پوست سر و گردن به طور کلی بسیار بهتر از مناطقی از بقیه بدن بهبود می یابد.  اگر گوش های سوراخ شده دارید ، شیوه ای که در آنجا شفا یافته اید ، نشانگر خوبی از چگونگی بهبودی از جراحی پلاستیک صورت است.

 برخی دیگرازموارد برای انجام عمل جراحی چه چیزهایی است؟

ما تاریخچه سلامتی شما و سایر داروهای روزانه ای را که ممکن است مصرف کنیدرا بررسی می کنیم.همچنین اگراز داروهای “رقیق کننده خون” استفاده میکنید، از شما خواسته می شود که تقریباً یک هفته قبل از عمل آنها را متوقف کنید.

آیا باید قبل ازعمل مصرف ویتامین هاومکمل هارا قطع کرد؟

خیر،بیشترویتامین ها ومکمل هاعوارض جانبی کمی دارند.  بااین حال،برخی ازموارد مانند جینکو بیلوبا وجود دارد که می تواند در هنگام جراحی برخونریزی تأثیر بگذارد. 

آیا به نسخه های خاص قبل ازعمل نیاز دارم؟

بیشتر بیماران قبل از عمل نیازی به تجویز خاصی ندارند.  لطفاً نگرانی های پزشکی خاصی را که ممکن است داشته باشید به ما اطلاع دهید.ازآنجا که سوء مصرف دخانیات مانع بهبود زخم می شود، از شما خواسته می شود که دو هفته قبل از عمل و دوهفته بعد ازعمل ان رامتوقف کنید.همچنین به شما آموزش داده می شود که بعد از نیمه شب قبل از عمل چیزی نخورید وننوشید.داروهای مورد نیازبعد ازعمل در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

سوالات متداول پروتز چانه

چرا از بیمار خواسته می شود چیزی نخورد یا ننوشد؟

داروهای بی هوشی می توانند باعث ناراحتی معده شوند.  بهترین راه برای جلوگیری ازاثرات بیهوشی، جلوگیری ازخوردن غذا یا نوشیدن در شب قبل ازعمل است. برای بیمارانی که دارای نگرانی های ویژه مانند بیمار مبتلا به دیابت هستند، پرستاران ما خوشحال خواهند شد که پیش از موعد، مقررات خاصی را با شما در نظر بگیرند.

بیمار چه مدت قبل وبعدازعمل بایددراتاق جراحی حضورداشته باشد؟

از اکثر بیماران خواسته می شود حدود یک ساعت قبل از عمل جراحی مراجعه کنند.  عمل جراحی کاشت چانه تقریباً یک ساعت طول می کشد و زمان بهبودی حدود یک ساعت طول می کشد.  بسته به پاسخ فردی شما به بیهوشی ، تقریباً سه تا چهار ساعت بعداز زمان بستری مرخص خواهید شد.

وقتی شخص بیمار به هوش بیاید چه چیزی رادر خودمشاهده خواهد کرد؟

به دنبال این روش ، برای جلوگیری از تورم و به حداقل رساندن کبودی ،پانسمانی درچانه ی خود مشاهده خواهید کرد.  ممکن است در اطراف ناحیه چانه دچار کبودی شوید، با این حال ، این به طور معمول 24-48 ساعت بعد از عمل برجسته تراست.

آیا می توان کاری برای جلوگیری از کبودی انجام داد؟

بله،درصورت تمایل می توان با استفاده ازآرنیکا قبل و بعد از عمل مقدارکبودی را به حداقل رساند.آرنیکایک گیاه “طبیعی” است که به جلوگیری از کبودی کمک می کند.

وقتی شخص بعد از عمل به هوش بیاید چه حسی دارد؟

پانسمان چانه شخص ممکن است کمی تنگ باشد اما بیماران به ما می گویند ناراحتی بسیار کمی وجود دارد. ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که شما حالت تهوع ندارید. درهنگام بیدار شدن ازعمل، پرستاران ما درآنجا با شما خواهند بود تا توجه ویژه ای به شما نشان دهند و حالت های تغییری شمارا درنظربگیرند.

بخیه های ریز کمی در زیر پانسمان وجود دارد. از شما خواسته می شود تا سه یا چهار روز پانسمان چانه خود را خشک و دست نخورده نگه دارید. درزمان مقرر برای برداشتن بخیه به مطب می آیید. بعد از برداشتن بخیه ها ، چسب بخیه ی سری استری استریپ به مقدارکمی استفاده می شود که باید به مدت چهار روز خشک نگه داشته شود.

آیا می توان بعد از آن غذا یا نوشیدنی مصرف کرد؟

بله، بیماران به ما می گویند که ممکن است درهنگام مصرف غذا ونوشیدنی احساس درد شدید داشته باشند،با این حال بااستفاده از داروهای ضد درد می توان انها را ازدرد دور نگه داشت.

آیا به دنبال جراحی به نسخه های خاصی نیاز دارم؟

بله، تجویزهای بعد از عمل وقبل از عمل  به خوبی ارائه می شوند .

تجویزهای بعد از عمل و داروهای بدون نسخه برای بیماران کاشت چانه شامل موارد زیر است

یک آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت بعد ازعمل.

داروهای ضد درد برای به حداقل رساندن هرگونه ناراحتی بعد از عمل.

آرنیکا همان طورکه قبلا گفته شد برای کاهش حداقل کبودی.

ویتامین سی 3000 میلی گرم همراه با غذا روزانه به مدت یک هفته پس از عمل برای بهبودی.

بیمار از چه زمانی شروع به گرفتن این نسخه ها می کند؟

بیماران در صورت لزوم داروهای ضد درد خود را مصرف می کنند. سایر داروها از روز بعد از عمل شروع می شوند.

سوالات متداول پروتز چانهآیا بعد از عمل محدودیت های غذایی وجود دارد؟

بیماران می توانند هر آنچه را می خواهند بخورند. رژیم غذایی خود را از مایعات گرفته تا مواد غذایی نرم تا مواد جامد تحمل کنید.لطفاً به همان اندازه مایعات بنوشید که به شما در جلوگیری از کمبود آب کمک می کند.

چه زمان بعد ازجراحی می توان دوش گرفت؟

شما ممکن است سه یا چهارروز بعد از جراحی حمام کنید.روزی که برای برداشتن بخیه به مطب می آیید . بعد از برداشتن بخیه های چانه ، نوارهای استریویی کمی قرار می دهیم که باید چهار روز دیگر خشک و در جای خود باقی بمانند.

اولین ملاقات بعد ازعمل چه زمانی است؟

از شما خواسته می شود روز سوم یا چهارم بعد از عمل کاشت چانه به مرکز بیایید. بیشتر بیماران برداشتن بخیه های چانه را همراه با درد و ناراحتی توصیف می کنند.اگر احساس می کنید حرکات کامل سرو گردن دارید، برای اولین مراجعه بعد ازعمل نیازی به همراه نخواهید داشت. 

آیا درمورد فعالیت های منظم روزانه دستورالعمل دارید؟

با سراز تخت خواب برخیزید و از دو یا سه بالش استفاده کنید.  سنگین بودن صورت ، سردرد ومختل شدن خواب بعد ازعمل بسیار طبیعی است و با روی کار آمدن روند بهبودی کاهش می یابد.

چه زمانی چانه عادی به نظر می رسد؟

بیشتر بیماران ما به ما می گویند که تقریباً بعدازدوهفته “طبیعی”به نظر می رسند. اما هنوزهم متوجه تورم خواهید شد و نتیجه نهایی شما هنوزمشخص نمی شود با این حال ، درطی دو هفته احساس می کنید که به خوبی در مسیر بهبودی هستید.

بهبودی کامل چقدر طول می کشد؟

بهبودی از کاشت چانه برای ارزیابی نتیجه نهایی یک سال کامل طول می کشد. اما بعد از سه ماه ، بیشتر بیماران حدود 90٪ از نتیجه نهایی خود را دارند.

 

source:www.cascadeface.com