سوالات متداول مزوتراپی

سوالات متداول مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟

 مزوتراپی تکنیک معرفی داروها به داخل مزودرم پوست است یعنی در درم پوست و بافت زیر جلدی.

 در طب زیبایی شناسی دو نشانه اصلی درمان سطح سلولیت بدن و در سطح جوان سازی پوست صورت ، گردن و قفسه سینه است.

ازمزوتراپی برای چه قسمت هایی از بدن می توان استفاده کرد؟

 بسته به نشانه ها می توانیم آن را در صورت ، گردن ، ناحیه قفسه سینه ، قسمت پشت دست ، پوست بدن و چربی ، پوست سر( مو) استفاده کنیم.

کدام نوع پوست نامزد مناسبی برای مزوتراپی است؟

 همه انواع پوست کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی هستند.

به طور کلی می توانید تمام نشانه هایی که با مزوتراپی می توانند درمان شوند را به سادگی بدانید؟

 زخم های آکنه ، جوان سازی ، پر بودن و درخشش صورت ، سفید کننده صورت ، دیستروفی لب ، آلوپسی ، ریزش مو (هم در زن و هم مرد) ، سلولیت ، چاقی موضعی ، خط کشش ، سواری ، پوست آسیب دیده با آفتاب و چروک.

چگونه می توان از مزوتراپی استفاده کرد؟

 مزوتراپی می تواند به صورت دستی با استفاده از یک سرنگ (در چربی) یا با استفاده از سوزن های خیلی کوچک در غلتک یا قلم مزو یا با اسلحه مزوتراپی انجام شود.

مزایای مزوتراپی چیست؟

 مزوتراپی یک روش بی خطر است.  راه حل مزوتراپی مستقیماً در ناحیه مورد نظر قرار می گیرد و بدین ترتیب عوارض جانبی ، آلرژی و اثر متقابل دارو به حداقل می رسد.

 مزوتراپی همچنین یک جایگزین مؤثر برای درمان سلولیت ، ذخایر چربی موضعی ، و آلوپسی و جوان سازی صورت / گردن است.

زمان بهبودی مزوتراپی چه مدت است ؟

 بر خلاف عمل جراحی ، مزوتراپی نیاز به زمان بهبودی بعد از عمل ندارد ، نیازی به بانداژ سنگین ندارد و نیازی به بیهوشی نیست.  در حالی که بسیاری از اقدامات جراحی نیاز به یک تا دو هفته بهبودی دارند ، بیمارانی که تحت مزوتراپی قرار دارند هیچ وقفه ای در زندگی روزانه خود ندارند ، در حالی که جوان سازی زیبایی طبیعی را دریافت می کنند.

چند بار برای انجام مزوتراپی باید به مرکز اقدام کرد؟

 درمان های مزوتراپی معمولاً یک بار در هفته انجام می شود.  همان طور که بهبود دیده می شود ، ممکن است درمان های کمتری نیاز باشد مانند هر دو هفته یک بار یا یک بار در ماه انجام شود.

مزوتراپی نسبت به تکنیک های جراحی مانند لیپوساکشن چه مزایایی دارد؟

 لیپوساکشن سلولیت را درمان نمی کند. در حقیقت ، لیپوساکشن اغلب باعث برجسته تر شدن سلولیت موجود می شود. مزوتراپی سلولیت را به طور مستقیم درمان می کند و باعث نرم تر شدن پوست و کاهش چربی در مناطق منتخب می شود. رسوبات چربی از بدن خارج می شوند و در مناطق دیگر که اغلب پس از لیپوساکشن ظاهرمی شوند ، رخ نمی دهند. مزوتراپی نیاز به بستری شدن در بیمارستان و یا بیهوشی عمومی ندارد.

چگونه مزوتراپی سلولیت و چربی را کاهش داده یا ازبین می برد؟

 مزوتراپی سه عامل دخیل در تشکیل سلولیت را درمان می کند.  پزشک شما یک فرمول خاص برای کاهش چربی موجود در سلولیت شما ، بهبود گردش خون مختل و تجزیه بافت هم بند آسیب دیده ایجاد می کند، از این طریق سطح پوست را صاف می کند. مزوتراپی می تواند سلولیت را که در هر جای بدن قرار دارد ، درمان کند.

مزوتراپی ضد پیری و جوان سازی پوست چیست؟

 تزریق ویتامین های زیر پوستی ، سلول ها را دوباره زنده می کند و آنها را فعال تر می کند و از این طریق باعث تولید کلاژن و الاستین می شود.  شما می توانید درمان های ضد پیری را در اواسط دهه بیست یا سی سالگی آغاز کنید تا از ایجاد چین و چروک جلوگیری شود. درمان های صورت ، گردن ، بازوها و دست ها سالانه چندین بار توصیه می شود.

چگونه مزوتراپی باعث کاهش وزن و کاهش لکه می شود؟

 فرمول ما از ذخیره سلول ها در ایجاد چربی ، جلوگیری می کند و به تجزیه سلول های چربی موجود کمک می کند. که این امر باعث کاهش لکه ها و کاهش وزن می شوند .

چه موقع نتیجه ی حاصل از مزوتراپی صورت و مو را مشاهده می کنیم؟

 نتایج بسته به نوع بدن و وضعیت تحت درمان متفاوت هستند.  به طور متوسط ​​، بیماران در دو یا سه جلسه بهبود قابل ملاحظه ای دارند. در شرایط خاص ، بیماران نتایج بعد از جلسه اول را مشاهده می کنند که به طورکلی می توان گفت: برای صورت، بیمار بعد از دو جلسه شروع به دیدن نتایج می کند و برای ریزش مو،بیمار بعد از چهار جلسه بهبود می یابد.

آیا نتیجه مزوتراپی همیشگی است؟توصیه ی شماچیست؟

 نتایج چربی دوام می آورد ، به ویژه هنگامی که با ورزش و تغذیه مناسب ترکیب شود.  با این حال ، برای چهره ما نمی توانیم پیری طبیعی را که روی ظاهر شما تأثیر می گذارد متوقف کنیم.  به همین دلیل ، مراجعه ی منظم برای نگهداری را، توصیه می کنیم.

 آیا مزوتراپی عوارض جانبی دارد؟راه حل آن چیست؟

 یک عارضه جانبی رایج از مزوتراپی کبودی است که به طور کلی بیش از یک هفته برطرف می شود. ممکن است بیماران درد موقتی را تجربه کنند .در طی ۲۴-۴۸ ساعت فروکش می کند.

 چه داروهای در مزوتراپی استفاده می شود؟

 داروهای مورد استفاده متنوع است و می توان آنها را در طبقه بندی قرار داد:

 بازسازنده ها: 

پلاکت درمانی یا پی آر پی (پلاسما سرشار از فاکتورهای رشد)را ما از خود بیمار استخراج می کنیم: سنتز کلاژن ، الاستین و اسید هیالورونیک را برای تحریک سنتز فیبروبلاست ترویج می کند.

  اسید هیالورونیک بدون توانایی جذب آب ، پوست را مرطوب می کند.

ویتامین های مزوتراپی :

 ویتامین ها( A ، E ، I ، C ، B1،۲،۳،۵،۶،۸،۹ و ۱۲) ، عناصر کمیاب (مواد معدنی و اسیدهای آمینه) و کوآنزیم ها.  آنها بهترین داروهای شناخته شده در مزوتراپی صورت هستند .

DNA: قطعات اسید نوکلئیک که باعث تحریک سنتز کلاژن می شوند.

دی میتل اتانول آمین : آگونیست کولینرژیک به خصوص برای گشاد شدن ظهور مناسب است زیرا باعث افزایش لحن عضلات میوفیبریل های پوستی می شود.

 سیلیکون آلی: آنتی اکسیدان ، لیپولیتیک و تعمیر کننده ماتریس فیبر(کلاژن و الاستین).

 چگونگی امادگی برای عمل را پیدا کنید؟

 بیمار ۴۰ دقیقه قبل از اتمام عمل توسط پزشک برای استفاده از کرم بی حسی موضعی به مطب می آید.

 عملکرد تکنیک مزوتراپی برای صورت و گردن ممکن است حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد و اگر از بی حسی موضعی به اندازه کافی استفاده شود ، روش مزوتراپی بدون درد است.

 چند جلسه برای من مناسب است؟  و اثرات درمان تا چه مدت ادامه خواهد داشت؟

 روش مزوتراپی ما دارای ۳ مرحله است: شروع ، ادامه و نگهداری.

 مرحله شروع شامل ۳ جلسه متوالی ، ۱ بار در هفته است.

 مرحله ادامه: ۲ جلسه ،هر ۲ هفته یکبار دنبال می شود. در این ۵ جلسه  بیمار به داروهای ترکیبی که برای دستیابی به نتیجه عینی که مطابق انتظاراتشان تعیین شده است ،نیاز دارد.

آیا این روش هزینه درمانی زیادی دارد؟

خیر، روش مزوتراپی بسته به مکان تحت درمان متفاوت است و بیمه به دلیل عمل زیبایی به آن تعلق نمی گیرد.

برای مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه  دقیق درمان با مزوتراپی برای شما با کلینیک ما تماس بگیرید.

source:alrustom-laser.com, cirugiafacialbenidorm.com