سوالات متداول لاغری موضعی و دستگاه لاغری موضعی

لیپولیز و بارداری

در سال های اخیر لیپولیز به عنوان یکی از مدرن ترین روش های غیر تهاجمی از بین برنده ی توده های چربی موضعی شناخته شده است.عمل جراحی لیزر لیپولیز، بدون نیاز به جراحی باز و توسط ایجاد برش بر روی پوست بدن انجام می شود.

از روش لیپولیز به منظور تخلیه چربی ها استفاده می شود . این روش با روش های دیگر قابل مقایسه نیست. با استفاده از لیپولیز می توان چربی های اضافه را که در نقاطی از بدن انباشته شده اند را تخلیه کرد. تکنیک مورد استفاده در لیپولیز از مزیت های بارز این روش نسبت به سایر روش ها به شمار می آید . برای انجام لیپولیز از بی حسی موضعی استفاده می شود و نیازی به بیهوشی عمومی نیست. در روش لیپولیز پوست بیمار پس از انجام عمل شل و افتاده نخواهد شد. بابه کارگیری این روش می توان سلولیت ها را برطرف نمود و کاهش وزن نیز تا مدت ها پس از عمل ادامه پیدا می کند.

 

تاثیر لیپولیز بر بارداری

روش انجام لیزر لیپولیز چگونه است؟

در روش لیپولیز پس از بی‌حسی موضعی، سوراخ بسیار کوچکی در پوست ایجاد می شود و از طریق آن کانولا یا آسپیراتور به قطر یک تا دو میلیمتر زیر پوست وارد می شود. سپس کانولا به آرامی به عقب و جلو حرکت داده می شود تا تابش لیزر زیر سلول های چربی برخورد کند و سبب پاره شدن دیواره سلول های چربی و سپس آزاد شدن چربی مایع درون سلول شود که بعد از آن، این چربی مایع به راحتی توسط ساکشن با فشار کم خارج شده یا توسط بدن متابولیز شده و از بین برود.

در رابطه با خطرات عمل لیپولیز قبل از بارداری و بعد از زایمان می توان عنوان نمود که اگر فرد چربی کمی دارد و پوست شکم زیاد دچار افتادگی نشده است و قصد بارداری دارد ، پس بهتر است اول باردار شود و پس از زایمان به پیکرتراشی با لیپولیز اقدام نماید .

 

در چه مواردی نباید از استفاده کرد؟

1) زنان باردار یا مادران شیرده

2) افرادی که دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب (Pacemaker) دارند.

3) افرادی که دچار مشکلات کبدی یا نارسایی کبدی هستند.

4) این روش برای درمان چاقی کاربرد ندارد، بنابراین افرادی که شاخص جرمی بدن (BMI) آن ها بالاتر از 30 است، کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز نیستند.

5) وقتی فرد انتظارات غیرواقع گرایانه از آنچه که با این روش به دست آید، داشته باشد.

 

آیا لیپولیز شکم و بارداری با هم در تضاد اند؟

خیلی از افراد این گونه تصور می کنند که با انجام لیپولیز شکم نمی توانند بعد ها باردار شوند و یا شکمشان پس از تخلیه ی چربی ها قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و برای دوران بارداری فرد مشکل ساز می شود .

البته لیپولیز  قابلیت لیفت پوست را دارد ولی این دستگاه باعث سفت شدن بیش از حد پوست نخواهد شد و از کشیدگی آن نیز جلوگیری می کند لذا افردی که جراحی لیپولیز انجام داده باشند می توانند به آسانی باردار شود و زایمان طبیعی داشته باشند . این عمل بدون نیاز به برش انجام می شود و به هیچ عنوان به برش جراحی بزرگ و یا بخیه های طولی نیاز ندارد . این دستگاه تنها از راه شکاف های بسیار کوچک به زیر پوست وارد می شود و با ایجاد لرزش و ارتعاش چربی های خرد شده در اثر تحرکات سریع را به مخازن چربی هدایت می کند. کاهش سایز در لیپولیز به صورت چشمگیری امکان پذیر است و این مکانیزم بدون ضرر و آسیب می باشد و منعی برای بارداری و جراحی های دیگر ایجاد نخواهد کرد .

پس از انجام این روش بانوان به راحتی توانایی باردار شدن را دارند به دلیل اینکه برای رفع چاقی به روش لیپولیز تنها چربی زیر پوست خارج می شود، و به هیچ عنوان چربی های احشایی (چربی روده و معده و… ) دستکاری نمی شوند؛ در نتیجه لیپولیز با بخش داخلی شکم و ناحیه احشا مرتبط نمی باشد. لازم به ذکر است به وسیله ی رژیم و ورزش چربی های ناحیه احشایی را به سادگی می توان از بین برد.

در روش لاغری توسط لیپولیز به دلیل اینکه چربی زیر پوستی تخلیه می شود هیچ ارتباطی بین عضلات شکم و لگن وجود ندارد و بانوان محترم پس از گذشت 6 ماه بعد از انجام این روش می توانند باردار شوند و زایمان پس از لیپولیز به راحتی امکان پذیر می باشد.

در رابطه با بی نظمی های قاعدگی می توان گفت حدود یک ماه یا بیشتر پس از تخلیه چربی به روش لیپولیز، تاخیر یا تسریع در روند قاعدگی ماهانه بانوان امری طبیعی است و این مسئله می تواند برای هر عملی به عنوان عارضه جانبی وجود داشته باشد و جای هیچ گونه نگرانی نیست، ولی در صورت تمایل می توانید با پزشک متخصص خود این مسئله را در میان گذاشته و آگاهی های لازم را از وی کسب نمایید تا به آسودگی خاطر برسید.

 

روش انجام لیزر لیپولیز

تناسب اندام و لاغری

چاقی یک بیماری مزمن، شایع و عودکننده است (در یک تحقیق 80% افرادی که تحت درمان چاقی قرار گرفته بودند؛ سه سال بعد از درمان، دوباره به وزن قبلی برگشتند) افزایش شیوع چاقی درتمام رده‌های سنی حتی کودکان و نوجوانان، در سال‌های اخیر، بسیار نگران کننده بوده و سلامت نسل‌های فعلی و آینده کشور را تهدید می‌کند.

خطرچاقی و اضافه وزن برای سلامتی: مشکل چاقی، فقط اضافه وزن و از دست رفتن تناسب و زیبایی اندام نیست؛ بلکه چاقی یک عامل مستعد‌کننده برای بیماری‌های مزمن و خطرناکی نظیر دیابت، فشارخون بالا، بیماری‌های قلبی و تعدادی از سرطان‌ها (مانند کانسر پستان) محسوب می‌شود. چاقی، فعالیت‌های فیزیکی را محدود و بتدریج عملکرد و کارآیی و حتی روابط اجتماعی فرد را مختل می‌کند، عوارض ناشی از چاقی، تمام جنبه‌های سلامت فردی شامل سلامت فیزیکی، سلامت روانی و سلامت اجتماعی را با اختلال مواجه می‌کند. البته لیست بیماری‌های مرتبط با چاقی طولانی‌تراز آنست که در این مجال بگنجد و در یک مقاله جداگانه به تفصیل به آن خواهم پرداخت.

 

تناسب اندام و لاغری

درمان چاقی

درمان چاقی ترکیبی است از: اصلاح سبک زندگی و رفتارهای روزمره شامل تغذیه، خواب، فعالیت فیزیکی و انتخاب روش درمانی مناسب توسط پزشک

 

سلول چربی و نقش آن در چاقی

برخلاف تصور عموم، چربی در بدن ما بصورت اتفاقی و به شکل یک توده نامنظم، ذخیره و انباشته نمی‌شود؛ بلکه چربی در واحدهای مشخصی بنام سلول چربی یا آدیپوسیت (adipocyte) ذخیره می‌گردد. تعداد سلول‌های چربی بعد از دوران کودکی در بدن ما تقریباً ثابت می‌ماند و این حجم و اندازه سلول‌های چربی است که تغییر می‌کند یعنی وقتی چربی بیشتری در این سلول‌ها انباشته می‌شود؛ بافت چربی بزرگتر می‌شود به عبارت دیگر شکم، پهلو، باسن، ران، بازوها بزرگتر و چاقتر می‌شود و برعكس وقتى چربى ذخيره شده در سلول‌هاى چربى مصرف مى‌شود يا سلول‌هاى چربى تخریب می‌شوند، فرد لاغرتر می‌شود.

برای نظر دادن اولین باش!

انواع دستگاه ها برای کمک به بدن برای از بین بردن سلولیت بدون مداخله جراحی و کمک به شکل دادن بدن با حذف انباشت چربی در مناطق خاص و همچنین سفت کردن، توسعه یافته است.

 

پاورشیپ چیست؟ (Power shape)

این یکی از موثر ترین و قابل اطمینان ترین دستگاه هایی است که می تواند در شکل دادن به بدن، کاهش سلولیت و همچنین لاغری موضعی مورد استفاده قرار گیرد.

دستگاه لاغری موضعی پاورشیپ یک روش غیر جراحی و آسان برای استفاده برای رفع چربی های موضعی و سلولیت در بدن زنان و مردان است. کاربرد آن بسیار راحت و بدون درد است. فعالیت روزانه پس از استفاده از این دستگاه، تحت تاثیر قرار نمی گیرد، و نتایج پس از اتمام هر جلسه قابل مشاهده خواهد بود.

به دلیل نیاز نداشتن به جراحی و تاثیر این دستگاه در لاغری موضعی، سفت کردن، کاهش سلولیت و یا از بین بردن سلولیت با توجه به نتایج عالی آن و مختل نکردن زندگی اجتماعی و فعالیت روزمره، همیشه نسبت به سایر روش های لاغری ترجیح داده می شود. پس از انجام آن، افراد می توانند به کار خود ادامه دهند. این برنامه دارای عوارض جانبی نیست.

 

دستگاه لاغری موضعی پاورشیپ

 

از ویژگیهای مهم لاغری موضعی با استفاده از دستگاهای لاغری پاورشیپ ، بکارگیری مکانیزم های واکیوم، رادیوفرکوانسی و لیزر کم توان با طول موج ۶۵۰ نانومتر می باشد که موجب حل نمودن چربی های ذخیره شده در سلول های چربی و افزایش نفوذ غشای سلولی شده و با انتقال چربی های حل شده به بافت بینابینی سبب می شود تا امواج رادیو فرکانسی موجب افزایش جریان خون در بافت های بینابینی شده و چربی های آزاد شده را منتقل می کند. همچنین این دستگاه با افزایش میزان کلاژن سازی سبب درمان سلولیت و جوانسازی پوست می شود. این ویژگی ها (سفت کردن پوست، لاغری موضعی، سلولیت) را می توان با استفاده از سه دستگاه مختلف به دست آورد در حالی که پاورشیپ این کار را به تنهایی انجام می دهد.

به نحوی که با استفاده از تکنیکهای ویژه فوق می توان در کنار یک رژیم غذایی متعادل و بدون اثر بر لاغری صورت یا شل شدن پوست بدن به کاهش سایز بالاتنه، شکم، کوچک کردن باسن ، پهلوها و رانها دست یافت. همچنین روش های لاغری موضعی برای افرادی که به صورت عمومی چاق نیستند و فقط در نواحی خاص بدن چاقی موضعی دارند و نیز سلولیت که فرورفتگی های پوست پرتغالی شکل در شکم باسن و ران های خانم ها می باشد، کاربرد دارد.

این روش غیر تهاجمی فاقد عارضه جانبی بوده و یکی از موثرترین دستگاه ها برای لاغری شناخته می شود که هم زمان با کاهش سایز بدن موجب لیفت و کشیدگی پوست شده و بهترین روش برای افزایش قابلیت ارتجاعی پوست، سفت شدن عضلات سرینی و از بین بردن حالت پوست پرتقالی ران و باسن می شود.

با اعمال فشار منفی و قابلیت خلاء مکانیکی، به کمک دو سیلندر که عملیات مکش را انجام می دهند، گردش خون منطقه افزایش می یابد. همچنین مایع حبس شده در میان بافت ها که باعث ورم می شود با حرکت به گردش خون لنفاوی منتقل می شود. ( اثر زهکشی غدد لنفاوی )

حرارت تولید شده توسط لیزر سطح پایین و رادیو فرکانس دو قطبی، استفاده انرژی سلول های چربی را با رسیدن به لایه های زیرین درم افزایش می دهد. با استفاده تری گلیسیرید در سلول چربی، چربی داخل سلولی کاهش می یابد و سلول چربی کوچکتر می شود. در نتیجه، چربی های انباشته شده در مناطق خاص شکسته می شوند، و نتیجه آن لاغری موضعی و درمان سلولیت خواهد بود. (اثرات تحریک متابولیسم)

از انرژی فرکانس رادیویی برای کشش و ترمیم پوست نیز استفاده می شود. این ویژگی برای کاهش چین و چروک صورت و گردن، سفت کردن پوست صورت و بیضی شکل کردن صورت موثر است. (اثر جوان سازی صورت)

اگر افرادی که مشکلات مویرگی دارند، دارای مشکلات سلولیتی باشند، POWERSHAPE ممکن است به مناطقی که سلولیت وجود دارد، اعمال شود.

فرد در منطقه مورد نظر هیچ لباس یا جوراب خاصی در طول عملیات نباید بر تن داشته باشد. برنامه مانند ماساژ گرم و بدون درد است. اکثر مردم از درمان لذت می برند و می توان از این دستگاه برای انواع رنگ و پوست استفاده کرد.

 

ویژگی های دستگاه پاورشیپ

برخی از ویژگی های دستگاه لاغری پاورشیپ عبارتند از:

 • برای درمان قسمت های مختلف از بدن، دارای اپلیکاتورهای مختلف همچون اپلیکاتور خودکار، اپلیکاتور RF چندقطبی و اپلیکاتور صورت است.
 • یک روش لاغری و زیبایی غیرجراحی ( غیر تهاجمی ) محسوب می شود. بدون درد و بدون هیچ نوع عارضه جانبی است.
 • فرد در طول درمان خود، به هیچ عنوان احساس ناراحتی نمی کند.
 • دارای حرکت قدرتمند توسط غلتک های دو موتوره است.

نتایج و اثرگذاری پاورشیپ

 • لاغری موضی
 • کاهش سایز
 • سفت کردن پوست
 • فرم دهی به بدن
 • بهبود گردش خون منطقه ای
 • بهبود بافت پوست، کشیدن پوست
 • تسکین درد عضلات کوچک

توصیه می شود هر ماه یک جلسه داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که نتایج حاصل از درخواست دائمی است. در طول دوره درمان، مدت زمان جلسات بسته به اندازه قسمت مورد نظر ممکن است از ۱۵ دقیقه تا ۴۰ دقیقه متفاوت باشد. استفاده از پاورشیپ توصیه می شود که ۱۰ تا ۱۶ جلسه بسته به میزان سلولیت یا وسعت چربی های موضعی و ۲ بار در هفته باشد.

دستگاه پاورشیپ برای چه مناطقی مناسب است؟

 • صورت و گردن
 • قسمت شکم
 • پهلوها
 • پاها ( پشت ران، داخل ران، مچ پا )
 • قسمت باسن
 • بازوها

سوالات متداول درباره لاغری موضعی با پاورشیپ

آیا افرادی که دارای سنگ کلیه هستند می توانند از دستگاه لاغری پاورشیپ استفاده کنند؟

بله. استفاده از دستگاه لاغری برای افرادی که در یک یا دو کلیه خود سنگ دارند، مانعی ندارد.

در دوران بارداری یا شیردهی استفاده از دستگاه لاغری موضعی مجاز است؟

استفاده از دستگاه لاغری در دوران بارداری توصیه نمی شود. اما در دوران شیردهی مشکلی ندارد.

آیا می توان عدم تقارن و تفاوت سایز در دو بازو و یا دو ران را در افراد، با دستگاه لاغری اصلاح کرد؟

بله. یکی از کاربردها و ویژگی های اصلی دستگاه پاورشیپ، رفع و اصلاح اختلاف سایز و حتی ناهمواری ها در دو قسمت و دو طرف بدن همچون دو بازو و یا دو ران و یا حتی ناهمواری های روی شکم بعد از عمل لیپوماتیک می باشد.

چند جلسه نیاز است تا به نتیجه دلخواه از دستگاه لاغری رسید؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای استفاده از دستگاه لاغری پاورشیپ در هر موضع از بدن با توجه به درجه چاقی متفاوت است، که از طریق مشاوره با پزشک متخصص تعیین می گردد.