سوالاتی درباره میکرومیدلینگ که باید بدانیم

مشکلات پوستی

میکرونیدلینگ به تدریج برای درمان شرایط پوستی مانند چین و چروک ، جای زخم آکنه و علائم کششی با نتایج بسیار جذاب محبوبیت زیادی پیدا می کند.

 میکرونیدلینگ دقیقاً چیست؟

میکرونیدلینگ شامل استفاده از یک قلم تمبر درما یا دستگاه غلتک درما است.  این یک روش ساده است که از سوزن های بسیار ریز برای تجزیه بافت زخم پیر و تحریک تولید کلاژن استفاده می کند.  کلاژن جدید منجر به تشکیل بافت جدید پوست می شود.

میکرونیدلینگ چگونه کار می کند؟

 از دستگاه میکرونیدلینگ برای نفوذ در پوست استفاده می شود.  این باعث ایجاد هزاران زخم میکرو می شود. بدن شما با تولید مقدار قابل توجهی فیبرهای کلاژن و الاستین به زخم ها پاسخ می دهد.  در نتیجه ، این کار با پر کردن چین و چروک و جای زخم ، چهره شما را تازه می کند.

 با استفاده از میکرونیدلینگ چه مشکلات پوستی قابل درمان است؟

میکرونیدلینگ برای بهبود شرایط زیر اثبات شده است: زخم های آکنه خفیف تا متوسط ​​، خطوط ریز ، چین و چروک های عمیق ، پوست های افتاده ، بافت خشن پوست ، اندازه منافذ ، آسیب آفتاب و علائم کشش.

 بعد از درمان چه انتظاری داشته باشم؟

به مدت ۲ تا ۴ روز کمی قرمزی و تورم خفیف تجربه خواهید کرد.  حتی ممکن است متوجه کبودی جزئی یا چندین لکه خونی کوچک شوید اما در ۲۴ تا ۴۸ ساعت از بین می روند.  طی یک هفته پوست شما صاف و درخشان تر می شود.

درمان شامل چه مواردی است؟

 این روش درمانی شامل تمیز کردن و بی حسی پوست است.  یک قلم تمبر درما با میکرونیدل ها برای تولید هزاران میکرو پانچ در پوست استفاده می شود.  سرم ویتامین C یا اسید هیالورونیک بعد از درمان به منظور تقویت تجدید پوست و رشد کلاژن استفاده می شود.

 عوارض جانبی چیست؟

 میکرونیدلینگ عوارض بسیار پایینی دارد.  قرمزی و التهاب پوست بسیار شایع است. طی ۲۴ ساعت ناپدید می شوند.  بسته به شدت درمان ممکن است پوست شما به مدت ۲ تا ۴ روز کمی صورتی بشود.

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ به طور قابل توجهی جذب و اثربخشی کلیه محصولات موضعی مراقبت از پوست را بهبود می بخشد.  این گردش خون و تولید کلاژن را تحریک می کند. و در برابر بسیاری از روش های درمانی مقرون به صرفه تر است.

 میکرونیدلینگ روی انواع پوست کار می کند.  این بیماری می تواند صورت ، بدن ، پوست اطراف چشم ، دهان ، گردن و پوست سر را درمان کند.  میکرونیدلینگ برای بهبود شرایط پوستی زیر ثابت شده است:

 بافت پوست خشن

 چین و چروک

 خطوط پوست

 خطوط پاهای کلاغ

 خطوط خنده

 زخم های جراحی

 جای جوش

 اسکار

 منافذ بزرگ

 آفتاب سوختگی

 پیری پوست

 علائم کشش

 آیا میکرونیدلینگ روی سایر رنگ های پوست اثر دارد؟

 میکرونیدلینگ برای همه نوع و رنگ های پوست بی خطر است. 

آیا میکرونیدلینگ دردناک است؟

 این بستگی به شدت درمان دارد.  اگر پوست حساسی دارید ، می توانید کرم بی حس کننده را برای کاهش درد در طول عمل استفاده کنید.

برای دیدن نتایج به چه تعداد درمان نیاز دارم؟

 تعداد درمان های مورد نیاز بستگی به شدت وضعیت پوست شما دارد.  بسیاری از افراد بعد از ۱ تا ۴ درمان شاهد بهبودهای قابل توجه بودند.

چند بار می توانم رویه را تکرار کنم؟

شما می توانید هر۴ هفته یکبار درمان جدید را با خیال راحت انجام دهید

 بعد از درمان از چه کالایی باید اجتناب کنم؟

لایه برداری با مواد شیمیایی ، آرایش یا هر چیز دیگری که پزشک توصیه نمی کند باید بلافاصله پس از مدت چند روز از درمان خودداری شود.  این کار باعث می شود پوست شما به طور کامل بهبود یابد. قرار گرفتن در معرض آفتاب توصیه نمی شود.

 آیا میکرونیدلینگ برای من ایمن است؟

در میکرونیدلینگ احتمال تغییر رنگ در پوست یا افزایش بیش از حد رنگدانه ها اندک است.  میکرونیدلینگ در مناطق بسیار حساس (چشم ، گردن ، پشت دست) کار می کند که با روش های دیگر نمی توان به آنها پرداخت.

 میکرونیدلینگ برای افرادی که در ۹۰ روز گذشته زخم های باز دارند ، در سال گذشته تحت پرتودرمانی پوست بوده اند ، و با هر نوع بیماری غیر طبیعی پوستی دست و پنجه نرم می کنند ، باردار هستند و  سابقه زخم های کلوئیدی یا هیپرتروفیک دارند کاملاً مناسب نیست.

 چقدر هزینه دارد؟

 میانگین درمان در کلینیکی بسته به شدت وضعیت پوست شما در هر جلسه متفاوت است .

آیا عفونت بعد از آن وجود دارد؟

سوراخ های میکرو یا زخم های میکرو در مدت زمان ۱ ساعت به سرعت بسته می شوند.  بنابراین عفونت بسیار نادر است.

 واکنش پوست

 اگر بیمار روزاسه دارید ، یا در حال حاضر اگزما یا هر بیماری پوستی دیگری را تجربه می کنید ، روی پوست ملتهب یا تحریک شده میکرونیدلینگ انجام ندهید.

 همچنین ، در صورت استفاده از میکرونیدلینگ بر روی آکنه های فعال ، از مناطق لکه دار خودداری کنید یا صبر کنید تا جوش ها قبل از انجام این روند از بین بروند.

 از آنجا که میکرونیدلینگ باعث می شود پوست شما به عمق بیشتری محصولات پوست را جذب کند ، این احتمال وجود دارد که به طور غیرطبیعی نسبت به بعضی از مواد واکنش نشان داده و تحریک شود.  بنابراین ، باید در استفاده از محصولات استریل فرموله شده برای استفاده خاص از میکرونیدلینگ یا مزوتراپی دقت کرد.

source:institutebcn.com, mym-microneedle-skincare.com