سؤالات متداول پرسیده شده درمورد لیزر مو

لیزر موهای زائد یک روش برجسته برای از بین بردن دائمی موهای ناخواسته بدن و صورت است.  کلینیک توس خوشحال است از ارائه این روش درمانی برای آقایان و زنانی که مایل به بهبود ظاهر خود ، صرفه جویی در وقت و از بین بردن نگرانی ها درباره صافی پوست خود هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد در کلینیک جراحی زیبایی توس ، لطفا سوالات و پاسخ های زیر را بررسی کنید.

سؤالات متداول پرسیده شده درمورد لیزر مو

آیا موهای زائد لیزر ماندگار است؟

اگرلیزر موهای زائد به درستی انجام شود، در سطح بدن بیماران حدودا  ۸۰-۹۰٪ نتیجه ی دائمی ایجاد می کند. این بدان معنی است که مو هیچ وقت رشد نمی کند. علاوه بر این ، برخی از بیماران با درمان موهای زائد متوجه می شوند که با یک بار یا دو بار در سال می توانند به نتایج عالی برسند.

آیا لیزر موهای زائد روی پوست بدن تاثیر دارد؟

لیزر موهای زائد به پوست آسیب نمی رساند و باعث ایجاد درد نمی شود. لیزر مدرن که در کلینیک توس مورد استفاده قرار می گیرد ، انرژی بسیار هدفمندی را صرفاً در فولیکول های موایجاد می کند و همزمان پوست اطراف آن را خنک می کند. برای بهبود بیشترو راحتی بیمار ، ما ژل بی هوشی را در ناحیه درمان اعمال می کنیم.  در نتیجه ، اکثر مراجعین لیزر موهای زائد ،در طول درمان فقط فشار خفیفی را تجربه می کنند.

اثرگذاری لیزربر بدن چگونه است و ایا مدت زمان تاثیرلیزر درهمه ی افراد به یک صورت است؟

لیزر، رنگدانه تیره موجود در فولیکول های مو را هدف قرار می دهد.  انرژی لیزر توسط فولیکول ها جذب می شود و به گرما تبدیل می شود که به طور دائمی به فولیکول آسیب می رساند. با این حال می توان گفت: لیزر به طورموثری ،موهایی را که در مرحله رشد فعال هستند از بین می برد.  از آنجا که موهای فرد با سرعت های مختلف رشد می کنند ، چندین روش درمانی لازم است که با موفقیت بتوان همه ی فولیکول های مو را از بین برد. بیشتر بیماران ما به ۴-۷ جلسه درمانی نیاز دارند ، که در فاصله ۵-۶ هفته ای از هم قرار دارند.

چه مدت بعد از اتمام لیزر می توان متوجه ی تغییر و تاثیر آن برسطح بدن شد ؟

بلافاصله پس از درمان ، موهای شما تقریباً به صورت طبیعی خواهد بود. طی ۷ تا ۳۰ روز آینده ، فولیکول های موی آسیب دیده آخرین بقایای موهای ضعیف شده را بیرون می کشند.  بنابراین ، طی چند هفته پوست بی مو خواهید دید.

سؤالات متداول پرسیده شده درمورد لیزر مو

 آیا می توان در بین درمان های لیزر، اصلاح انجام داد؟

بله.شما مجبور نیستید که موهایتان را در بین درمان  تحمل کنید، مگر اینکه تکنسین لیزر موهای شما، مورد دیگری را توصیه کند.

 ایا مراجعه کننده می تواند از بی خطر بودن تاثیر لیزر برپوست خود اطمینان خاطر حاصل نماید ؟

بله ، لیزر موهای زائد به طور کلی برای صورت بی خطر است زیرا به سلول های پوست آسیب نمی رساند.  بسیاری از بیماران زن ما با موفقیت از شر موهای چانه و بالای لب خلاص شده اند و بسیاری از بیماران مرد با موفقیت رشد بیش از حد موها را از بالای صورت برداشته اند.

آیا تضمین ایمنی برای ترمیم موهای منطقه بیکینی  توسط لیزر وجود دارد؟

بله، در حقیقت ، لیزر موهای زائد معمولاً در ناحیه بیکینی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا نتایج دائمی به همراه دارد و مانند اپیلاسیون دردناک نیست.  در حقیقت ، لیزر موهای زائد در هر قسمت از بدن از جمله پاها ، شکم ، قفسه سینه و پشت قابل استفاده است.

 

ایا اشخاص دارای پوست های بسیار روشن می توانند از ریزش موی لیزر استفاده کنند؟

افرادی که پوست بسیار روشن دارند معمولاً کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند ، به خصوص اگر موهای تیره داشته باشند. افرادی که رنگ پوست شان بسیار تیره است هنگام انجام لیزر موهای زائد احتیاط بیشتری دارند.  دلیل این امر این است که رنگدانه تیره تر در پوست آنها نسبت به طول موج مورد استفاده در لیزر فولیکول های مو حساس تر است. برای تعیین اینکه آیا لیزر موهای زائد برای شما بی خطر است یا نه از کلینیک ما مشاوره بگیرید.

 آیا لیزر برای هرنوع و هر رنگ مو قابل استفاده می باشد ؟ از بین انواع مو، کدام نوع ان لیزر موفق تری دارند؟

بله. در حقیقت ، ترکیبی از موهای تیره ، ضخیم و رنگ های روشن تر پوست برای لیزر موهای زائد ایده آل است.  از بین بردن موهای بلوند ، خاکستری و قرمز دشوارتر است زیرا رنگدانه کمی در آنها وجود دارد.

تفاوت لیزر و الکترولیز چیست؟

هم لیزر موهای زائد و هم الکترولیز در از بین بردن دائمی موهای ناخواسته مؤثر است.  با این وجود ، لیزر موهای زائد برای نواحی بزرگ (مانند پاها ، قفسه سینه و پشت) بسیار کارآمد است زیرا به طور همزمان بسیاری از موها را درمان می کند.  از طرف دیگر الکترولیز فقط یک بار مو را درمان می کند و بنابراین برای مناطق کوچک مناسب است. این تفاوت همچنین باعث می شود الکترولیز برای مناطق بزرگ تر بدن بسیار گران باشد.

سؤالات متداول پرسیده شده درمورد لیزر مو

آیا پس از لیزر اثرات جانبی وجود دارد؟

لیزر موهای زائد به طور معمول عوارض جانبی ایجاد نمی کند.  با این حال ، برخی از بیماران بلافاصله پس از درمان تورم ، قرمزی و احساس سوزش جزئی را تجربه می کنند.  این عوارض جانبی را می توان با استفاده از بسته های یخی و داروهای بدون نسخه کاهش داد.

چه موارد احتمالی پس از بین بردن موهای لیزری وجود دارد؟

در موارد بسیار نادر ، انرژی لیزر می تواند باعث سوختگی هایی مانند آفتاب سوختگی بد ، تاول ها و زخم شود.  از دیگر عوارض احتمالی آن می توان به عفونت و تغییر رنگ پوست (لکه های روشن یا تیره پوست) اشاره کرد. با این حال ، اکثریت بیماران مبتلا به لیزر موهای زائد هیچ عارضه ای را تجربه نمی کنند و از نتایج آنها بسیار راضی هستند.

چه کسانی نمی توانند از روش لیزر موهای زائد استفاده کنند ؟

افرادی که از شرایط جدی پوستی مانند پسوریازیس یا درماتیت رنج می برند ، معمولاً کاندیدای لیزر موهای زائد نیستند.  علاوه بر این ، زنان باردار نباید این روش را دنبال کنند. افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند نیز نامزد نیستند.

لیزر موهای زائد توسط چه کسانی در کلینیک انجام می شود؟

در کلینیک توس،کلیه مراحل لیزر موهای زاید توسط تکنسین های کاملا مجرب و اختصاصی جهت رفع موهای زاید انجام می شود.آنها هزاران بیمار را تحت درمان قرار داده اند و سابقه ی خوبی در ارائه نتایج برجسته دارند.

در کلینیک توس ، بیماران می توانند از طیف وسیعی از روش های لیزر مانند لیزر موهای زائد ، درمان آکنه با لیزر ، میکرو لایه برداری و لیزر استفاده کنند. علاوه بر این ، همکاران ما توانسته اند  به تعداد بی شماری از بیماران کمک کنند ،تا ظاهری تازه و جوان داشته باشند.

source:www.drgrace.ca