سؤالات متداول در مورد جراحی پلک

پزشک چشم ما بطور منظم بلفاروپلاستی را انجام می دهد ، که می تواند ظاهر پلک های افتاده و پفی را کاهش دهد.  ما سال ها تجربه در مورد این روش ها و روش های مشابه داریم که صدها نفر از بیماران ما را در طی این سال ها یاری رسانده است.  اگر در مورد بلفاروپلاستی یا هر یک از سایر روش های جراحی چشم یا سایر موارد مراقبت از چشم ما سؤال دارید ، سؤالات متداول ما را در زیر بخوانید .

 

بلفاروپلاستی چیست؟

 بلفاروپلاستی جراحی پلک است.  با افزایش سن افراد ، پلک ها می توانند شروع به ریزش و پر شدن از چربی کنند ، که می تواند باعث پیری و خستگی شما شود.  همچنین می تواند دید محیطی شما را کاهش دهد ، به خصوص در لبه های دور و بالای دامنه دید شما.

برخی از دلایلی که فرد می تواند جراحی پلک را انتخاب کند :

بسیاری از افراد بلفاروپلاستی را برای کاهش ظاهر کیسه های زیر چشم ، از بین بردن افتادگی پلک ها و بازگرداندن بینایی محیطی که در اثر افتادگی پوست پلک بسیار مختل شده است ، انتخاب می کنند.جراحی پلک

 آیا جراحی پلک بینایی محیطی من را برطرف می کند؟

جراحی پلک فقط بینایی محیطی را که توسط پلک های افتادگی مسدود شده است ، برطرف می کند.  دلایل زیادی برای از بین رفتن دید محیطی وجود دارد ، از جمله گلوکوم ، انسداد ، شبکیه جدا شده یا فشرده سازی عصب بینایی.  اگر شما دچار کاهش بینایی محیطی هستید ، مهم است که برای معاینه و تشخیص دقیق ، قرار ملاقات با پزشک چشم خود را انجام دهید.

 عمل جراحی چه مدت طول می کشد و آیا به صورت سرپایی انجام می شود؟

جراحی پلک معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود.  از آنجا که از بی حسی موضعی استفاده می شود ، ما از شما می خواهیم که شخصی با شما همراه باشد . عمل جراحی به طور معمول دو ساعت یا کمتر طول می کشد .

 چه مدت به بهبودی نیاز دارم؟

از آنجایی که عمل جراحی به صورت سرپایی انجام می شود ، به محض فرسودگی بی حسی موضعی ، اجازه رفتن به خانه و بهبودی پیدا می کنید و مشخص شده است که بازگشت به خانه برای شما بی خطر است.  زمان بهبودی متفاوت است.  به طور کلی ، بخیه های شما ، اگر خود به خود حل نشوند ، پس از 10 روز برداشته می شوند و بیشتر بیماران بعد از گذشت یک ماه کاملاً بهبود می یابند.  با این حال ، بهبود می تواند طولانی تر شود.

 بعد از عمل چه عوارض جانبی را تجربه خواهم کرد؟

بعد از جراحی ، پزشک چشم ما در مورد فعالیت هایی که برای جلوگیری از بروز و عوارض جدی وجود دارد ، نسخه ای ارائه می دهد.  بیشتر افراد تورم ، کبودی و قرمزی را در محل برش تجربه می کنند.  همچنین ممکن است حساسیت به نور ، بینایی مضاعف و چشمان آبکی داشته باشید.  بالا نگه داشتن سر و استفاده از کمپرس سرد می تواند تورم و کبودی را کاهش دهد.  علاوه بر این ، ممکن است قطره چشم یا کرم های چشم را برای کمک به ناراحتی تجویز کنیم.

 چه موقع می توانم دوش بگیرم و موهایم را بشویم؟

از روز سوم بعد از عمل.  آب دوش و صابون در ناحیه زخم خطرناک نیست ، مگر اینکه پلک های خود را بشویید.  تحت هر شرایطی پلک های خود را مالش ندهید!

 چه زمانی می توانم دوباره ورزش کنم ؟

به طور کلی فعالیت های ورزشی سبک از روز هشتم به بعد مجاز است.  به عنوان یک قانون اساسی ، در 4 هفته اول که باعث می شود صورت شما قرمز شود – از همه فعالیت های ورزشی خودداری کنید – به عنوان مثال وزنه برداری.

14 روز بعد از عمل شنا امکان پذیر است.

 چه زمانی می توانم دوباره آرایش استفاده کنم؟

از روز دهم بعد از عمل می توانید بدون هیچ محدودیتی آرایش را انجام دهید.  اما هنگام پاک کردن لوازم آرایشی مراقب باشید: آرایش را مالش ندهید .

مژگان من هنوز احساس “بی حسی” می کند ، آیا این طبیعی است؟

بله. اعصاب پوستی ریز که مژه ها را تأمین می کند به آرامی برمی گردد.  این ممکن است گاهی چندین ماه طول بکشد.

 چشمان من بعد از عمل ، در حال خارش هستند ، آیا این طبیعی است؟

بله ، زاویه درب بیرونی چشم در برابر فشار حساس است.  این به این دلیل است که در اینجا اعصاب پوستی زیادی وجود دارد که نیاز به رشد مجدد دارند.جراحی پلک

چه کاری می توانم انجام دهم تا جای زخم به بهترین شکل ممکن کنترل شود؟

از روز دهم بعد از عمل می توانید اسکار را یکبار در روز به مدت 5 دقیقه با حرکات دایره ای نوک انگشتان ماساژ دهید.  از کرم اسکار استفاده کنید.  ماساژ باید به مدت 6-8 هفته انجام شود.

 آیا در روزهای اول پس از عمل جراحی پوستی خارش طبیعی است؟

بله.پلک های خارش دار طبیعی هستند و جلوه ای از روند بهبودی هستند.

 چه زمان بخیه ها برداشته می شوند؟

بخیه ها معمولاً بعد از شش تا هفت روز برداشته می شوند.  لطفا تا آن زمان از کرم یا لوازم آرایشی استفاده نکنید.  بعد از برداشتن بخیه ، نه پماد و نه کرم نباید به مدت سه روز روی چشم بمالند.

 آیا کبودی ایجاد خواهد شد؟

گروه های زیر در معرض خطر ابتلا به کبودی بعد از عمل قرار دارند: افراد سیگاری ، مبتلایان به فشار خون بالا و افراد مسن.

 به من پماد چشم داده شده است.  با آن چه کنم؟

لطفاً پماد را صبح ، ظهر و عصر به طور مستقیم روی زخم بمالید.  این یک کرم چشم است.  اگر چیزی به چشم شما خطور کند ، خطرناک نیست.

 آیا جراحی پلک تحت پوشش بیمه درمانی است؟

جراحی پلک به طور معمول تحت بیمه نامه پزشکی یا بیمه بینایی نمی باشد.  اما در موارد نادری که این روش از نظر پزشکی ضروری تلقی شود ، ممکن است تحت پوشش قرار گیرد.  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع بیمه ای که می پذیریم و پیشنهادات مربوط به نحوه پرداخت هزینه جراحی ، با دفتر ما تماس بگیرید.

 چگونه می توانم برای قرار ملاقات برای بلفاروپلاستی برنامه ریزی کنم؟

برای تعیین وقت ملاقات برای دیدن اینکه آیا بلفاروپلاستی به شما کمک می کند ، لطفاً برای تعیین وقت ملاقات با دفتر ما تماس بگیرید.

source:www.delmarvisionandcosmetic.com, www.elza-institute.com