سؤالات متداول در مورد جراحی زیبایی بینی

سؤالات متداول در مورد جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی یا تغییر شکل بینی چیست؟

 رینوبه معنی بینی و پلاستیک به معنای قالب یا شکل دادن است. بسیاری از جراحان پلاستیک احساس می کنند که جراحی زیبایی بینی طبیعی ترین روش جراحی زیبایی است، زیرا جراح تغییرات سه بعدی ایجاد می کند که فوراً نواحی دیگر بینی را تغییر می دهد. این یک عمل جراحی پلاستیک برای بهبود شکل و اندازه بینی و اصلاح مشکلات عملکردی است.

سؤالات متداول در مورد جراحی زیبایی بینی

 چه چیزی در این روش دخیل است؟

 جراحی زیبایی بینی به صورت روزانه انجام می شود. جراح ترجیح می دهد از بیهوشی عمومی استفاده کند زیرا تمایل به خونریزی در قسمت پشت گلو وجود دارد و این ممکن است برای یک بیمار نیمه هوشیار مشکل ایجاد کند.  در نهایت ، با این حال ،جراح تمایل دارد که بیمار تصمیم بگیرد که چه بیهوشی را دوست دارد. بسته به نتیجه پیش بینی شده تکنیک های مختلفی وجود دارد.

 آیا نیاز به لمس بعد از عمل دارم؟

 از آنجا که جراحی زیبایی بینی یک روش پیچیده است و بینی در حین عمل متورم می شود ، احتمالاً شما نیاز به لمس بعد از عمل دارید.  حدود ۱۵ درصد از اعمال جراحی زیبایی بینی نیاز به روش های لمسی دارند.

 بعد از جراحی رینوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

 در خاتمه عمل از یک عامل بی حس کننده طولانی مدت استفاده می شود تا مطمئن شود بیمار از مرکز جراحی عاری از درد خارج می شود.  یک اسپلینت معمولاً به مدت یک هفته روی بینی قرار می گیرد. برای چند روز بینی به طور قابل ملاحظه ای متورم می شود. نیمی از بیماران رینوپلاستی کمی کبودی دارند.  ممکن است تا یک سال یا حتی خیلی طولانی طول بکشد تا همه آثار جزئی تورم از بین بروند ، اما بینی بعد از جراحی قطعاً بهتر به نظر می رسد.

سؤالات متداول در مورد جراحی زیبایی بینی

 خطرات و محدودیت های جراحی زیبایی بینی چیست؟

 خطرات شامل عفونت ، خونریزی بینی بعد از عمل ، بی حسی ، تورم ، ریزش احتمالی بینی ، زخم خارجی ، کامل بودن ، ناهنجاری باقی مانده و سوراخ های داخل ناحیه سپتوم بینی است.تغییرات زیبایی بینی می تواند تفاوت چشمگیری در ظاهر صورت ایجاد کند.

جراحان ما با هدف ایجاد تعادل و هماهنگی با سایر ویژگی های صورت ، عمل زیبایی بینی را انجام می دهند.  حتی یک تنظیم جزئی می تواند باعث بهبود چشمگیر در ظاهر کلی صورت شود.

 تحت عمل جراحی رینوپلاستی:

 اندازه ، شکل یا زاویه بینی را تغییر دهید

 قوز را صاف کنید یا در بینی فرو کنید

 ظاهر بینی متقارن تری ایجاد کنید

 ظاهر بینی را بهتر کنید

 یک سپتوم انحرافی یا سایر موارد ساختاری را اصلاح کرد

 تنفس را بهبود بخشید

 بینی را بعد از تروما یا آسیب ترمیم کنید

 آیا بیمه سلامت هزینه های رینوپلاستی را تحت پوشش قرار می دهد؟

 بیمه درمانی تغییر شکل بینی انجام شده به دلایل زیبایی را پوشش نمی دهد.  با این وجود ، ممکن است این عمل سپتوپلاستی (عمل جراحی برای اصلاح سپتوم انحرافی) و سایر روش های انجام شده برای اصلاح مشکلات ساختاری و بهبود عملکرد بینی را انجام دهد.  هنگامی که رویه های عملکردی در ترکیب با جراحی زیبایی بینی انجام می شود ، بیمه ممکن است بخشی از هزینه را پوشش دهد.

 ممکن است ناراحتی هایی را تجربه کنید که با استفاده از داروها به راحتی قابل کنترل است. در اوایل بهبودی می توانید انتظار کبودی و تورم را داشته باشید.  این کمک می کند تا حداقل روز اول بعد از عمل ، سر را بلند نگه دارید. نمونه ها و بخیه ها معمولاً طی یک هفته پس از عمل برداشته می شوند.

 اکثر بیماران می توانند تقریباً یک هفته بعد از عمل به کار خود برگردند.  با این حال ، شما باید از فعالیتهای شدید برای سه هفته اول یا طبق دستور دکتر وایت خودداری کنید.  هنگامی که تورم بعد از جراحی کاملاً فروکش کرد ، نتایج نهایی جراحی بینی شما ظاهر می شود.

سؤالات متداول در مورد جراحی زیبایی بینی

 آیا رینوپلاستی می تواند با روش های دیگر همگام شود؟

 کاملا!  جراحی زیبایی بینی ممکن است با انواع روش های زیبایی و جراحی یا غیر جراحی ترکیب شود.  برخی ممکن است تصمیم بگیرند که عمل بینی خود را با پرکننده های پوستی جفت کنند تا ظاهر خطوط یا چین و چروک ها یا سایر روش های زیبایی جراحی یا غیر جراحی کاهش یابد.

 تزریق چربی می تواند یک جایگزین طبیعی برای پرکننده ها باشد.  از پیوندهای چربی می توان برای تقویت چانه یا گونه ها استفاده کرد ، که ممکن است ظاهر بینی شما را متعادل کند و تغییرات جراحی مورد نیاز در جراحی زیبایی بینی را محدود کند.

 روش های جراحی که ممکن است نتایج رینوپلاستی را نیز تکمیل کند شامل لیفت صورت ، لیفت پلک یا لیفت ابرو است.  ترکیب روش های جراحی می تواند به شما در رسیدن به ظاهر جوان تر تنها در یک قرار ملاقات جراحی کمک می کند.

 رینوپلاستی “باز” ​​یا “بسته” چیست؟

 با توجه به آناتومی بینی و اهداف زیبایی شناسی شما ، جراح عمل جراحی زیبایی بینی بازیا بسته انجام خواهد داد.  جراحی زیبایی بینی باز شامل برش در داخل بینی و برش کوچک در زیر بینی بین سوراخ بینی است. در جراحی زیبایی بینی بسته، تمام برش ها در داخل بینی انجام می شود.

 جراحی زیبایی بینی باز دسترسی و دید بهتری دارند و اغلب در موارد پیچیده تر توصیه می شود.  به عنوان مثال ، اگر بعد از آسیب دیدگی در بینی ، تحت عمل جراحی رینوپلاستی قرار گرفتید ، یا اگر می خواهید تغییرات زیبایی چشمگیر زیبایی داشته باشید ، جراح ممکن است روش جراحی باز را توصیه کند.

 اگر فقط به تغییرات جزئی بینی نیاز دارید ، ممکن است رینوپلاستی بسته بهترین گزینه باشد.  در هر صورت ، برش ها به طرز ماهرانه ای قرار می گیرند تا خطوط برش به سختی قابل رویت یا پنهان باقی بمانند.  از طریق برش ها ، جراح می تواند ناهنجاری های ساختاری را اصلاح کند ، پل را صاف یا باریک کند ، شکل یا زاویه نوک را تغییر داده و انواع مختلفی از ظرافت ها را برای تقویت ظاهر بینی انجام دهد.

source:www.drmatthewwhite.com, www.rhinoplastysociety.org