سؤالات متداول درباره درمان غبغب

سیاری از افراد در حال کشف درمانی برای غبغب هستند.

ژل کیبلا چیست و چگونه کار می کند؟

  درمان غبغب با تزریق ژل کیبلا یک داروی نسخه ای است که برای بهبود چربی متوسط ​​تا شدید در زیر چانه استفاده می شود.  ماده فعال آن ، دیوکسیکولیک اسید ، سلول های چربی را به طور دائمی تجزیه می کند. دیوکسیکولیک اسید یک مولکول طبیعی است که در بدن وجود دارد و به تجزیه و جذب چربی های رژیم غذایی کمک می کند.  با تزریق چربی در زیر چانه ، کیبلا سلول های چربی را از بین می برد و پس از نابودی ، این سلول ها دیگر نمی توانند چربی را ذخیره یا تجمع دهند. این منجر به کاهش قابل توجه پرکردگی در زیر چانه می شود و باعث بهبود مشخصات چانه می شود.

 چه کسی کاندیدای خوبی است؟

 بزرگسالانی که پوست و چربی محکم در زیر چانه خود دارند که می توان با انگشت آنها را مشخص کرد ، کاندیداهای خوبی هستند.  از آنجا که این محصول به پوست خزدار کمک نمی کند ، بیماران با پوست بسیار ملایم ممکن است نامزدهای خوبی نباشند. برای اطمینان از موفقیت در درمان با کیبلا به شما توصیه می کنیم قبل از درمان خود مشورت کنید.

 در طول درمان چه اتفاقی می افتد و چه مدت طول می کشد؟

 ناحیه گردن و چانه شما ممکن است مشخص شود و سپس از بی حسی موضعی برای اطمینان از راحتی در طول درمان استفاده شود.  شما 20 تا 30 دقیقه در اتاق درمان خواهید بود در حالی که ماده موضعی اثر می گذارد ، اما قسمت تزریق فقط 5 دقیقه طول می کشد.  در هر درمان ، چندین تزریق کوچک زیر چانه خود را به لایه چربی زیر پوست دریافت خواهید کرد. تعداد دقیق تزریقات بستگی به میزان چربی شما در زیر چانه و مشخصات دلخواه شما دارد.  پس از اتمام تزریق ، ناحیه تمیز می شود و کمپرس سرد استفاده می شود تا تورم را به حداقل برساند. ممکن است بیمار در طول روز اول، هر 2 ساعت به مدت 15-20 دقیقه بطور هم زمان به استفاده از کمپرس سرد بپردازد.

 به چه تعداد درمان نیاز دارم؟

 از آنجا که مشخصات چانه همه متفاوت است ، تعداد درمان ها از بیمار تا بیمار متفاوت است.  بسیاری از بیماران در دو یا چهار جلسه درمانی ، کانتورینگ قابل توجهی از مشخصات چانه خود را تجربه می کنند ، میانگین تعداد جلسات درمانی سه جلسه است.  پزشک بر اساس مشخصات چانه مورد نظر شما رژیم درمانی کیبلا، از جمله چند درمان مورد نیاز شما را تنظیم می کند. او در هر جلسه درمانی که حداقل یک ماه از هم فاصله دارند ، یک سری تزریق به شما می دهد.  ممکن است حداکثر 6 درمان انجام شود.

 چگونه باید برای درمان کیبلا آماده شوم؟

 برای کاهش خطر کبودی و تورم ، از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ، دوزهای زیاد مکمل های ویتامین E به مدت یک هفته قبل از درمان خودداری کنید ، قبل از قطع هرگونه داروی معمول تجویز شده با پزشک اصلی خود مشورت کنید.  اگر وضعیت پزشکی دارید که لخته شدن را تحت تأثیر قرار داده و یا دارویی تحت تأثیر لخته شدن خون است ، باید قبل از درمان با پزشک کشورت کنید.

 ناحیه معالجه ، گردن و زیر چانه ، باید صبح روز تمیز باشد.

 ممکن است یک ساعت قبل از درمان 600 میلی گرم ایبوپروفن مصرف کنید تا تورم و ناراحتی به حداقل برسد.

چه کسی نباید کیبلا را دریافت کند؟

 اگر عفونت در ناحیه درمان دارید ، کیبلا را دریافت نکنید.

 عوارض جانبی احتمالی چه هستند و بعد از درمان می توان انتظار داشت؟

 شایع ترین عوارض جانبی در ناحیه درمان رخ می دهد و شامل موارد زیر است:

 ورم

 کبودی

 حساسیت

 قرمزی

درد خفیف

 سردرد

 حالت تهوع

 این عوارض جانبی در درمان های بعدی کاهش می یابد.

 عوارض جانبی نادر شامل موارد زیر است: مشکل در بلع در طی چند روز اول (این تصور می شود به دلیل تورم باشد) ، بی حسی موقت ، آسیب عصبی باعث ایجاد لبخند ناهموار یا ضعف عضلات صورت.

در مورد راه هایی که می توانید تورم کیبلا را به حداقل برسانید با پزشک خود صحبت کنید.  برخی از این گزینه ها عبارتند از:

 بعد از مداوا از بسته‌های یخ یا سرد استفاده کنید.

 در چند روز اول بعد از تزریق ، کمپرس گرم را اعمال کنید.

 برای انجام فشرده سازی اضافی ، پوشیدن بند چانه پس از درمان توصیه می شود.

 قبل از قرار ملاقات ، یک آنتی هیستامین مصرف کنید.

 برای کاهش درد و تورم بعد از درمان از داروها برای کاهش درد استفاده کنید.

 معمولاً تورم در طی جدول زمانی پیشنهادی یک ماهه بین درمان ها به خودی خود از بین می رود.  با این وجود ، اگر قبل از برنامه ریزی درمان بعدی تورم دارید ، به پزشک اطلاع دهید.

هزینه های درمان غبغب با کیبلا چقدر است؟

هزینه های کیبلا بسته به تعداد جلسات و تزریقات متفاوت است و به دلیل درمان زیبایی بیمه به آن تعلق نمی گیرد.

source:www.drgarciaplasticsurgery.com, www.healthline.com