روش های لیفت گردن و صورت

لازم نیست دست روی دست بگذارید و اثر زمان روی چهره تان را به نظاره بنشینید. با مراجعه به یک متخصص زیبایی و انجام یکی از روش های لیفت گردن و صورت، همیشه جوان می مانید. کمتر فردی از مشاهده علائم پیری روی چهره خود لذت می برد؛ همه ما به خصوص خانم ها تمایل داریم که پوست صورتمان همیشه شاداب بماند. 

لیفت صورت و گردن نوعی جراحی است که موجب کشیده شدن پوست صورت و گردن می شود. طی انجام لیفت، پوست های اضافی صورت و گردن از بین رفته و چین و چروک ها صاف می شوند. بنابراین بعد از انجام لیفت، نتیجه ای شبیه به معجزه دریافت می‌کنید. 

در اینجا انواع روش های لیفت گردن و صورت و ویژگی هر یک از آنها را برای شما ذکر می کنیم تا با انجام روش مناسب نه تنها جوان تر، بلکه زیباتر شوید.

روش های لیفت گردن و صورت

روش مینی لیفت گردن و صورت

این روش برای افرادی که درجه خفیفی از چین و چروک را روی صورت و گردنشان دارند، مناسب است. این روش کمتر تهاجمی است و بافت های پوست را از طریق ایجاد برش های کوچک ترمیم می کند. محل ایجاد برش در این روش معمولا بالا یا اطراف گوش است. 

از طریق ایجاد این برش ها، بافت های صورت و گردن جوان سازی و سفت می شوند. بسته به شرایط مراجعه کننده، مینی لیفت گردن و صورت ممکن است با استفاده از بی حسی موضعی همراه با آرام بخش یا بیهوشی عمومی انجام شود. 

روش مینی لیفت به شما کمک می کند که علائم پیری روی صورت و گردن را قبل از اینکه شدید شوند، رفع کنید. اگر چین و چروک ها عمیق شوند، مجبور می شوید که از جراحی های گسترده تری استفاده کنید. 

روش استاندارد لیفت گردن و صورت

روش استاندارد یا سنتی لیفت آثار پیری را از متوسط تا پیشرفته در گردن و صورت برطرف می کند. این روش بسیار گسترده تر از روش مینی لیفت است. بنابراین به دوره نقاهت بیشتری برای بهبودی نیاز دارد. با این حال به همان اندازه که منتظر بهبودی هستید، نتایج بسیار چشمگیرتری از انجام این روش دریافت می‌کنید. 

در روش استاندارد لیفت گردن و صورت، بافت های عمیق تری در زیر پوست تحت جراحی قرار می گیرد. بنابراین جوان سازی و رفع چین و چروک ها در این روش بسیار بهتر و عمیق تر صورت می گیرد. این روش تمام خطوط باقی مانده از لبخند و چین و چروک های زیر چانه را به خوبی رفع می کند. 

روش های لیفت گردن و صورتعوارض روش های لیفت گردن و صورت

ما دو روش اصلی از لیفت گردن و صورت را به شما معرفی کردیم که انجام هر کدام از آنها ممکن است خطراتی را به دنبال داشته باشد. اکثر این عوارض با مصرف دارو و رعایت مراقبت های لازم قابل بهبودی هستند. عوارض طولانی مدت یا دائمی بعد از انجام لیف گردن و صورت بسیار نادر است. برخی از این عوارض شامل موارد زیر است:

  • هماتوم: جمع شدن خون زیر پوست و ایجاد تورم روی صورت و گردن یکی از رایج ترین عوارض انجام لیفت است. هماتوم معمولا 24 ساعت بعد از انجام لیفت اتفاق می افتد. این تورم زیر پوست با یک جراحی کوچک به سرعت رفع می شود.
  • جای زخم: به جا ماندن آثار برش روی صورت معمولا به صورت دائمی است؛ اما به دلیل محل برش، جای زخم قابل مشاهده نیست. در لیفت گردن و صورت، برش ها بالای گوش انجام شده که به راحتی زیر پوست مخفی می شود. با این حال اگر ظاهر زخم شما را اذیت می کند، تزریق یک داروی کورتیکواستروئیدی یا سایر روش های درمانی جای زخم را به سرعت برطرف خواهد کرد. 
  • آسیب به اعصاب: مشاهده این نوع عارضه پس از لیفت بسیار نادر است. افراد بسیار کمی وجود دارند که بعد از انجام لیفت گردن و صورت دچار آسیب به اعصاب می شوند. اما به هرحال بهتر است بدانید که این عارضه بعد از گذشت چند ماه تا یک سال به خودی خود بهبود می یابد.
  • ریزش مو: ممکن است بعد از لیفت، موهای نزدیک محل برش به صورت موقت یا دائمی ریزش کند. اگر ریزش به صورت دائمی باشد از طریق روش های پیوند مو قابل درمان است.

تمام عوارضی که برای روش های لیفت گردن و صورت ذکر کردیم، کاملا احتمالی هستند. یعنی به احتمال زیاد انجام لیفت هیچ گونه عارضه ای به همراه نخواهد داشت. با این حال بهتر است بدانید که برخی عادت های اشتباه احتمال بروز این عوارض را تشدید می کند. 

به عنوان مثال سیگار کشیدن یا استعمال هر نوع دخانیات روند بهبودی زخم ها را کند می کند و خطر عارضه هماتوم را افزایش می دهد. همچنین نوسان وزن یعنی کاهش یا افزایش وزن فعلی شما منجر به ایجاد تغییر در وضعیت پوست شده و میزان رضایت مندی شما از لیفت گردن و صورت را کاهش می دهد. 

آیا روش های لیفت گردن و صورت می تواند افتادگی پلک ها را نیز رفع کند؟

شنیدن کلمه صورت این توقع را ایجاد می کند که لیفت صورت روی تمام اعضای صورت انجام می شود. البته این توقع اشتباه نیست زیرا همه ما می دانیم که چشم ها هم جز صورت ما هستند. اما بهتر است بدانید که لیفت گردن و صورت تنها روی دو سوم پایینی صورت یعنی گونه ها، فک و همچنین گردن انجام می شود. 

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا روی پلک ها انجام نمی شود؟ دلیل آن به تفاوت آناتومی پلک ها با سایر نواحی صورت بر می گردد. تفاوت پوست، ماهیچه ها و سایر بافت ها در امتداد ابرو و پلک ها کاملا مشخص است و انجام جراحی زیبایی روی این قسمت ها نیازمند یک روش کاملا متفاوت نسبت به روش های لیفت صورت است. انجام همزمان جراحی زیبایی پلک با لیفت صورت بلامانع است اما باید بدانید که لیفت کار جراحی زیبایی پلک را انجام نمی دهد. 

روش های لیفت گردن و صورتآیا نتایج حاصل از انجام روش های لیفت گردن و صورت دائمی است؟

هیچ کس نمی تواند جلوی روند طبیعی پیر شدن را بگیرد. پیر شدن بالاخره اتفاق می افتد و علائم آن روی صورت و گردن ظاهر می شود. بنابراین نمی توان گفت که نتایج لیفت به صورت دائمی و طولانی مدت باقی می ماند. 

اما به هر حال با انجام لیفت همیشه جوان تر از قبل به نظر می رسید. برخی موارد خاص وجود دارد که پیشنهاد می کنیم با انجام آنها مدت ماندگاری نتیجه لیفت صورت و گردن را بیشتر کنید. یکی از این موارد این است که سعی کنید وزن خود را ثابت نگه دارید. 

نوسانات وزن باعث کشیده شدن و در نتیجه چروک شدن پوست می شود. علاوه بر این، لازم است که تمام مراقبت های بعد از انجام لیفت را رعایت کنید. مراقبت از پوست مهمترین گزینه ای است که باعث ماندگاری نتایج لیفت صورت و گردن می شود. 

بنابراین توصیه می کنیم قبل و بعد از انجام لیفت با جراح متخصص راجع به شرایط خود مشورت کنید. جراح به شما کمک می کند که با رعایت برخی نکات، بهترین نتیجه را از انجام لیفت دریافت کنید. انتخاب روش مناسب لیفت گردن و صورت را نیز به عهده پزشک متخصص بگذارید. 

ممکن است شما نتوانید تشخیص دهید که چین و چروک های صورت و گردنتان تا چه اندازه عمیق شده اند. پزشک با بررسی دقیق خطوط روی چهره شما، بهترین روش لیفت گردن و صورت را معرفی خواهد کرد. 

source:www.americanboardcosmeticsurgery.org, www.mayoclinic.org