دوران نقاهت لیفت سینه(ماستوپکسی) و تفاوت ان با پروتز سینه

دوران نقاهت لیفت سینه

لیفت سینه یک عمل جراحی است که توسط یک جراح پلاستیک انجام می شود تا شکل سینه های شما را تغییر دهد. در حین لیفت سینه ، پوست اضافی برداشته می شود و بافت سینه برای بزرگ کردن سینه تغییر شکل می یابد. اگر سینه ها یا پستان های شما به سمت پایین باشد ، ممکن است لیفت سینه را انتخاب کنید. همچنین ممکن است لیفت سینه باعث تقویت چهره و اعتماد به نفس شما شود. لیفت سینه اندازه سینه های شما را تغییر نمی دهد. با این حال ، لیفت سینه را می توان در ترکیب با تقویت سینه یا کاهش پستان انجام داد. چرا که این کار با بزرگتر شدن سینه های شما تغییر می کند . از دست دادن خاصیت ارتجاعی و استحکام ،دلایل زیادی برای این نوع از تغییرات سینه وجود دارد ، از جمله: بارداری، در دوران بارداری ، رباط هایی که سینه های شما را پشتیبانی می کنند ممکن است کشیده شوند چون سینه شما پر و سنگین تر می شود. این کشش ممکن است در خستگی سینه ها بعد از بارداری نقش داشته باشد – خواه کودک خود را شیر دهید یا نه.

 

جراحی لیفت سینه

نوسانات وزن

تغییر در وزن شما می تواند باعث شود پوست پستان شما کش بیاید و از بین برود.

 

جاذبه زمین

با گذشت زمان ، نیروی جاذبه باعث می شود که رباط ها در سینه ها کشیده و گود شود. لیفت پستان می تواند باعث کاهش افتادگی در ناحیه نوک سینه ها و محل تیرگی اطراف نوک شود. همچنین می توان در طول عمل اندازه آن ها را کاهش داد تا آنها را متناسب با سینه های تازه شکل نگه دارید.

 

دوران نقاهت

در لیفت سینه درحالی که زخم ها دائمی هستند،درطی یک یا دوسال نرم و محو میشوند . جای زخم معمولا توسط سینه بند و لباس حمام پنهان می شود.

دوران نقاهت بعد از لیفت سینه یک هفته میباشد و بعد از طی یک هفته فرد می تواند فعالیت های عادی و روزمره خود را شروع نماید.فرد باید بعد از جراحی لیفت سینه استراحت کامل نماید واز فعالیتهای سنگین جلوگیری نماید.احتمال اینکه سینه ها دردناک باشند و احساس کوفتگی داشته باشید وجود دارد.کبودی و تورم بعد از جراحی لیفت سینه طبیعی می باشد و بعد از گذشت مدتی رفع خواهد شد. جراح سینه،سینه بند طبی – ورزشی تجویز می نماید و فرد تا شش هفته به طور مداوم به جز مواقع استحمام باید از آن استفاده کند. به طور معمول ۴۸ساعت بعد از عمل لیفت سینه می توان استحمام نمود.هنگام خواب به منظور کم شدن فشار روی زخم ها باید بالا تنه را بالاتر قرار داد . چنانچه روی برش ها و زخم های ایجاد شده چسب استریل قرار دارد از دست زدن به انها خود داری نمایید تا خودشان جدا شوند.توصیه می شود که بیماران به مدت ۴الی۶هفته از قرار گیری در وان یا استخر اجتناب نمایند.فرد باید از قرار گرفتن در معرض افتاب به مدت یک سال خودداری نماید. فرم سینه ممکن است بلافاصله بعد از جراحی لیفت غیرعادی به نظر برسد و این طبیعی است و بعد از ماه سوم رفع خواهد شد و نتیجه نهایی را می توان پس از ان مشاهده نمود.

 

مشکل در شیردهی

در دوران بارداری سینه های شما می توانند نتایج حاصل از لیفت را کشیده و جبران کنند. تغذیه با شیر مادر نیز مورد توجه است. اگرچه تغذیه با شیر مادر معمولاً بعد از لیفت پستان امکان پذیر است اما از آنجا که نوک سینه ها از بافت پستان زیرین جدا نمی شوند ،ممکن است برخی از خانم ها در تولید شیر کافی مشکل داشته باشند. مانند هر عمل جراحی بزرگی ، لیفت پستان خطر خونریزی ، عفونت و واکنش منفی به بیهوشی را به همراه دارد. همچنین ممکن است یک واکنش آلرژیک به نوار جراحی یا سایر مواد مورد استفاده در طی یا بعد از عمل وجود داشته باشد.

 

لیفت سینه برای چه افرادی مناسب تر است؟

در حالی که لیفت سینه بر روی هر سینه قابل انجام است ،اما برای خانم هایی که سینه های کوچکتر دارند بهتر است و ماندگاری بیشتری داشته باشند سینه های بزرگ تر سنگین تر هستند و همین امر باعث می شود که مجدداً دچار افتادگی شوند.

 

لیفت سینه

تفاوت لیفت سینه و پروتز سینه در چیست؟

خیلی از افراد برای افتادگی سینه درخواست انجام پروتز سینه دارند و فکر می کنند پروتز کار لیفتینگ را انجام می‌دهد و بالعکس. هر کدام از این روش‌ها کار خودشان را انجام می­‌دهند. پروتز، حجم سینه ها را افزایش می‌دهد و مناسب افرادی است که کاهش حجم سینه دارند که درمان آن پروتز سینه است. کار پروتز سینه متفاوت است، پروتز سینه شاید به میزان خیلی جزئی در حد یک تا دو سانت باعث لیفتینگ سینه شود، اما به هیچ عنوان افتادگی بیشتر از این را اصلاح نخواهد کرد، نه تنها اصلاح نخواهد کرد بلکه ممکن است افتادگی را بیشتر کند، چون پوستی که افتادگی و شلی دارد اگر پروتز داخلش قرار بگیرد وزن پروتز افتادگی را بیشتر می‌کند و شکل بدی را به سینه خواهد داد.

 

آیا لیفت سینه همزمان با پروتز سینه عمل مناسبی برای من است؟ 

در صورتی از این عمل سود می برید که میخواهید اندازه سینه را افزایش دهید و آن ها را بالاتر ببرید .اگر به علت جراحی یا چاقی یا کاهش وزن سایز سینه شما تغییر کرده باشد نیاز به پروتز سینه دارید اما اگر افتادگی سینه شما بیشتر از آن چیزی است که با پروتز سینه به تنهایی جبران نشود به لیفت سینه نیزنیاز دارید.

 

جراحی لیفت سینه

 

هر عمل جراحی ممکن است حداقل عوارض کمی داشته باشد، کبودی و ورم در هر عملی وجود دارد و جزء عوارض محسوب نمی‌شود و بعد از یک هفته بعد برطرف می‌شود، ولی در کسانی که افتادگی سینه بسیار شدید دارند عارضه اصلی، نکروز نوک سینه است.

در اولین ملاقات با جراح پلاستیک خود در مورد تاریخچه پزشکی خود صحبت کنید.