درمان چین و چروک صورت با لیزر

زمانی که شما خط های مشخص و چین های عمیقی بر روی پوست خود دارید که قابل حل با استفاده از کرم ها و محصولات مرطوب کننده نیست انتخاب درمان با لیزر بسیار گزینه خوبی است . درمان با لیزر برای خانم ها و آقایان مناسب و قابل استفاده میباشد . در روش کاهش چین و چروک با استفاده از لیزر از نو آوری و پیشرفته ترین درمان جهت کاهش نشانه های چین و چروک استفاده میشود. در همان مراجعات اولیه نتیجه بسیار قابل ملاحظه میباشد و بیماران جوانیِ مانده در پوست خود را دوباره کشف خواهند کرد. لیزر با محرک کردن کلاژن های جدید عمل میکند. اگر شما به فکر لیزر کردن پوست خود هستید در نظر داشته باشید که هرچه سریعتر تصمیم خود را عملی کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت. بیمارانی که از سنین کمتر تحت این درمان قرار میگیرند بهبودی قابل توجهی را کسب میکنند.

 

درمان چین و چروک با لیزر

 

استفاده از لیزر برای کاهش چین و چروک به این دلیل که به خوبی قابل کنترل توسط پزشکان میباشد بسیار درحال رایج شدن است. بر خلاف لایه برداری شیمیایی که لایه ای از پوست را میسوزاند لیزرلایه پوستی را یا بخار میکند(درمان کاهنده) یا گرم میکند. استفاده از روش گرم کردن سبب میشود بافت ها محکم شوند و ساختن کلاژن را تحریک میکند ، و کلاژن پوست را سفت تر و ضخیم تر میکند

عملیات کاهش چین و چروک با استفاده از لیزر چگونه است؟

انرژی با قدرت بالا به داخل لایه های بافتی جهت تحریک کردن کلاژن ها و تولید الاستین در زیر سطح پوست شما نفوذ میکند.همانطور که پوست شما جهت درمان خود از لیزرتلاش میکند پوستهای پیرو  بافت های چروکین با پوستی جوان تر و تازه تر جایگزین میشود.

 

عملیات کاهش چین و چروک با لیزر

چه قسمت های از بدن شامل درمان لیزر جهت از بین بردن چین و چروک میشود؟

  • خط های اخم و چروک های پیشانی
  • خط های پا کلاغی اطراف چشم
  • چروک های اطراف لب
  • چین و چروک های صورت
  • چروک های روی دست و پا

 

چه اتفاقی بعد از لیزر کردن برای شما رخ میدهد؟

به معنای واقعی هیچ مدت از کار افتادگی و یا دوران نقاهت بعد از پروسه در این فرآیند کار وجود ندارد و شما از هیچ یک از کارهای روزانه خود حتی آرایش کردن و لوسیون زدن به بدن باز نخواهید ماند. همچنین نتیجه کار در طی یک یا دوماه بعد از شروع درمان قابل مشاهده میباشد.

هزینه استفاده از تکنولوژی لیزر جهت کم کردن چین و چروک و جوانسازی پوست به طور عمومی به نوع چروک جهت برطرف کردن و تعداد مورد نیاز مراجعات و استفاده از لیزر بستگی دارد. به یاد داشته باشید که هر نوع چروکی قابل درمان با لیزر نمیباشد و در مورد رفع چروک های خود حتماً باید با پزشک خود صحبت کنید.

مزایا و معایب استفاده از لیزر جهت کاهش چین و چروک

بهترین قسمت استفاده از لیزر جهت درمان چین و چروک این است که گذشته از پروسه کاهندگی ، درمان لیزری عموما نیاز بسیار کمی به زمان بازسازی دارد. به گزارش بعضی از بیماران کاهش بسیار قابل توجهی در چین های صورت خود بعد از تنها یک جلسه در مان داشته اند، اما بعضا نیازمند یک دوره از درمان یالای 4 تا 6 ماه میباشند که در طول این مدت از زمان تغییرات تدریجی رخ میدهد.

یکی دیگر از مزایای این درمان عوارض جانبی بسیار نادر و کم آن میباشد ، و زمانی که این عوارض پدیدار شوند بسیار ملایم و قابل رفع هستند.ممکن است کمی بعد از انجام لیزر پوست دچار کمی تورم ودرد شود اما یکی از رایج ترین عوارض جانبی آن قرمزی اطراف قسمتی از پوست که لیزر شده است میباشد ، که عموما میتوان با لوازم آرایشی این قرمزی را پوشاند،این به این معناست که شما بلافاصله بعد از انجام درمان لیزر میتوانید از لوازم آرایش استفاده کنید و هیچ منع و ضرر متوجه شما نمی باشد.

 

درمان چین و چروک با لیزر

 

شخصی که با استفاده از لیزر درمان میشود نیاز دارد که حتما از کرم های ضد آفتاب جهت پوشاندن ناحیه لیزر شده استفاده کند.

به دلیل ماهیت غیر هجومی درمان با استفاده از لیزر شخص کاندیدای لیزر نباید انتظار دریافت نتیجه ای مشابه دیگر پروسه های اصلی را داشته باشد.و در بسیاری از بیماران نتیجه درمان لیزر پوست جهت چین و چروک تنها برای یکسال باقی میماند.

هزینه های  درمان با روش لیزر جهت چین و چروک بسته به دکتر بسیار متفاوت است،و به این علت که این درمان اتخابی میباشد  بیمه نامه به طور معمول پروسه درمان چین و چروک را پوشش نمیدهد.

در صورتیکه هزینه درمان چین و چروک با استفاده از لیزر از بودجه شما خارج نمیباشد و محدودیت های این درمان را شناخته و پذیرفته اید پوستی زیباتر و یکدست تر در آینده شماست.