درمان غبغب | عمل جراحی غبغب

اگر غبغب دارید و به دنبال راه هایی برای خلاص شدن از شر آن هستید ، جراح پلاستیک ممکن است لیپوساکشن گردن ، عمل لیفت گردن یا ترکیبی از هر دو را توصیه کند.

هیچ جراحی خاصی برای غبغب وجود ندارد ، بلکه در عوض ترکیبی از رویکردهایی وجود دارد که می تواند چربی اضافی را از بین ببرد و پوست گردن را محکم تر کند.

درمان غبغب

درباره عمل غبغب

توصیه های عمل غبغب بر اساس کیفیت پوست و اثرات مورد نظر شما است. افراد 20 تا 50 ساله که دارای پوستی الاستیک هستند ممکن است از لیپوساکشن گردن بهره مند شوند.  این روش چربی اضافی را از بین می برد. عمل جراحی لیفت گردن می تواندغبغب و همچنین پوست شل شده روی گردن را اصلاح کند. سوبنتوپلاستی یک روش جراحی است که در وسط این دو قرار دارد.

 

جراحی غبعب

لیپوساکشن و برش های کوچک زیر چانه

بعضی اوقات ، پزشکان لیپوساکشن و یک بالابر گردن را با هم انجام می دهند.  آن ها همچنین ممکن است این روش ها را به همراه تقویت صورت یا افزایش چانه پیشنهاد دهند.

 

ایمنی

پزشکان می توانند لیپوساکشن چانه را تحت بی حسی موضعی انجام دهند. همچنین می توانند تحت بیهوشی موضعی ، با یا بدون آرام بخش تحت عمل جراحی قرار دهند.

 

راحتی

بیشتر افراد می توانند طی یک یا دو هفته به محل کار خود برگردند. یک فرد معمولاً می تواند با لیپوساکشن سریع تر به فعالیت های عادی برگردد.

 

جراحی غبغب چیست؟

وقتی صحبت از پیری پوست می شود ، گردن از اولین مکان هایی برای نشان دادن سن است و از نظر برخی افراد ، چربی بیشتر در زیر چانه جمع می شود.  این پوست اضافی چربی و شل می تواند بر روی کلیه فک و صورت آن ها تأثیر بگذارد.

یک جراح پلاستیک می تواند با استفاده از هر یک از روش های زیر یک غبغب را اصلاح کند:

 

نمونه فیلم جراحی غبغب – کلینیک توس

 

لیپوساکشن چانه:

این روش چربی اضافی را از زیر چانه پاک می کند.

 

ساب منتوپلاستی:

این عمل جراحی لیپوساکشن چانه و برش های کوچک تر زیر چانه را برای محکم کردن عضلات ترکیب می کند.  این عمل جراحی که ریتیدکتومی تحتانی نامیده می شود ، شامل از بین بردن اضافی پوست یا سفت شدن عضلات پوست گردن است تا چهره ای کانتور تر داشته باشد.

تمام مراحل می تواند ظاهر یک غبغب را کاهش دهد.

 

هزینه عمل جراحی غبغب چقدر است؟

هزینه های عمل جراحی غبغب به روش جراحی بستگی دارد.

 

لیپوساکشن غبغب چگونه است؟

لیپوساکشن چانه با قرار دادن یک لوله کوچک به نام کانول در چانه در مناطق مختلف کار می کند.  با استفاده از مکش ملایم ، مقادیر کمی چربی از هر مکان حذف می شود.  نتیجه یک پوست نرم تر و صاف تر با کاهش چربی در زیر چانه است.

 

موارد زیر چند مرحله اساسی برای لیپوساکشن چانه است

جراح شما چانه و گردن را معاینه می کند و با یک قلم علامت گذاری می کند تا مناطقی را که کانول ها را در آن قرار می دهند ، یادداشت کند. پوست با یک راه حل ضد عفونی کننده طراحی شده برای کاهش خطرات عفونت ، کاملاً تمیز می شود.  بی حس کننده موضعی را به پوست تزریق می کنند. سپس ، آن ها چندین برش کوچک در پوست را به اندازه کافی بزرگ می کنند تا لیپوساکشن کانول را جای دهند. در ادامه ، یک کانول لیپوساکشن را وارد می کنند و از عقب استفاده می کنند. آن ها توجه زیادی به میزان چربی از هر ناحیه برای اطمینان از ظاهر صاف و یکنواخت صورت می کنند. در نهایت ، باندینگ در صورت لزوم استفاده می شود.  این به طور معمول شامل یک بند چانه مخصوص برای حمایت از پوست در حین بهبود است.

 

برخی مراحل کلی جراحی لیفت گردن شامل موارد زیر است

پزشک شما چانه و گردن را با خطوط و فلش نشان می دهد که مناطق رویکرد را نشان می دهد. سپس آن ها داروهای IV را تجویز می کنند یا شما را برای انجام این روش تحت بیهوشی عمومی قرار می دهند. منطقه با یک راه حل ضد عفونی تمیز می شود.  بسته به روش بیهوشی ، ممکن است پزشک شما یک ماده بی حسی موضعی را به پوست تزریق کند. در ادامه ، پزشک شما برش هایی را ایجاد می کند ، معمولاً در خط مو و اطراف و پشت گوش.  سپس ، آن ها ممکن است چربی و پوست اضافی را از گردن دور کنند.  آن ها همچنین ممکن است پلاستیک یا ماهیچه های گردن را محکم کنند تا پوست با رنگ و لعاب بیشتری ظاهر شود. در نهایت ، آن ها برش های پوست را با چسب یا بخیه می بندند.  این بخیه ها به دلیل داشتن خط موی فرد معمولاً بهبود یافته و قابل مشاهده نیستند.

 

مناطق هدفمند برای عمل جراحی غبغب

جراحی غبغب برای افرادی که چربی اضافی ، چروک شدن و یا نداشتن فک دارند به دلیل بافت اضافی پوست در نظر گرفته شده است.

 

پس از جراحی غبغب چه انتظاری دارید؟

پزشک ممکن است پماد آنتی بیوتیک را در هر قسمت برش توصیه کند.  آن ها معمولاً توصیه می کنند تا چند روز از آفتاب جلوگیری کنید و یا مقادیر زیادی آب روی صورت و چانه ها نریزید.

 

آماده شدن برای عمل جراحی غبغب

هنگام آماده شدن برای عمل جراحی غبغب ، مهم است که از نتایج و بهبودی خود انتظار واقعی داشته باشید.  با سؤال از پزشک خود در مورد این روش می توانید این کار را انجام دهید.

اگر علاقه مند به جراحی زیبایی غبغب یا سایر روش های آرایشی صورت هستید ، با کلینیک ما تماس بگیرید و با پزشکان ما مشورت کنید.