جراحی کاشت چانه: نکاتی درباره قبل و بعد از عمل

جراحی کاشت چانه: نکاتی درباره قبل و بعد از عمل

 آیا می خواهید ایمپلنت چانه را برای اضافه کردن به چانه ضعیف در نظر بگیرید؟ در اینجا راهنمایی های لازم برای شما امده است.

 جراح خود را عاقلانه انتخاب کنید.  موفقیت عمل جراحی تقویت چانه شما به مهارت و تخصص جراح در انجام آن بستگی دارد.  عاقلانه است که با چند جراح مختلف ملاقات کنید تا اطلاعات لازم را کسب کنید. فراموش نکنید که برای مثال هایی از کارهای خود ، گالری عکس های بیمار قبل و بعد از هر جراح را دریابید.

 مناسب ترین روش را انتخاب کنید. کاشت چانه تنها راه تقویت چانه نیست.  گزینه های دیگر ممکن است برای دستیابی به ظاهری که می خواهید مناسب تر باشند.  صحبت با یک جراح پلاستیک و بازسازی کننده صورت مانند جراحان توس بهترین روش برای تصمیم گیری رویکرد مناسب جراحی برای نیازها و اهداف شماست.

 برای بهبودی آماده شوید. پس از تعیین برنامه درمانی و تاریخ عمل ، زمان آن رسیده است که برای بهبودی خود آماده شوید.  آماده کردن فضای قبل از زمان برای لذت بردن از بهبودی روان و بدون استرس بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که تمام لوازم مورد نیاز خود را در اختیار دارید.

 تورم و احتمالاً کبودی را پیش بینی کنید.  اعمال کمپرس سرد می تواند کمک کند. همچنین برای تسریع در بهبود کبودی به شما مکمل نیز داده می شود.

 صبور باشید چون بدن شما بهبود می یابد.  در حالی که صورت شما در حال بهبود است ، به سالن ورزشی نروید. انتظار دارید پنج تا هفت روز مرخصی از کار و حداقل دو هفته مرخصی از فعالیت روزمره خود داشته باشید.  خیلی زود فشار آوردن بدن ممکن است بر نتایج نهایی تأثیر بگذارد یا منجر به عارضه شود.

جراحی کاشت چانه: نکاتی درباره قبل و بعد از عمل

 دستورالعمل بعد از عمل جراحی ایمپلنت چانه:

 علایم های عادی پس از عمل: ممکن است شما برای چند روز اول چند تخلیه خون از دهان خود داشته باشید.  این طبیعی است اگر عمل جراحی از طریق دهان شما انجام شود. انتظار دارید که تورم در صورت و گردنتان ایجاد شود.  تورم ممکن است صبح روز بعد از عمل جراحی از شب اول بدتر شود. برای کنترل تورم ، خوابیدن با سربه سمت بالا مفید است. بهترین حالت خوابیدن به پشت است و سر خود را بر روی بالش های مختلف بگذارید یا خوابیدن در یک صندلی بستر برای چند شب به شما کمک خواهد کرد. شب اول از یخ خرد شده روی لب و چانه خود برای جلوگیری تورم استفاده کنید.  تورم و کبودی عموما طی ۱۰ تا ۱۴ روز از بین می رود.

 داروها: در صورت نیاز و وجود ناراحتی ، ویکودین را برای درد هر ۴ ساعت مصرف کنید.  در صورت کنترل ناراحتی ، کمتر از آن استفاده کنید. اگر با مصرف ویکودین حالت تهوع دارید ، سعی کنید یک بار و نیمی از قرص را مصرف کنید.  آنتی بیوتیک ها (آموکسی سیلین) را طبق دستورالعمل مصرف کنید.

 رژیم غذایی: شب اول بعد از عمل ، وعده های غذایی باید سبک باشد و به جویدن زیادی نیازی نداشته باشد.  لب پایین بعد از عمل معمولاً برای مدت زمانی بی حس می شود ، بنابراین باید هنگام خوردن مراقب باشید و مطمئن شوید که غذا خیلی گرم نیست.  ممکن است فعالیت عضلات لب ها بعد از عمل جراحی تغییر یابد ، بنابراین خوردن غذا در ابتدا ممکن است کمی دشوار باشد. فعالیت عضلات به موقع به حالت عادی برمی گردد.  اگر ایمپلنت شما از طریق دهان قرار گرفت ، هنگام غذا خوردن مراقب باشید تا بخیه های داخل لب تحتانی شما آسیب نبیند.

جراحی کاشت چانه: نکاتی درباره قبل و بعد از عمل

 سایر دستورالعمل های مهم:

 با دست خود یا هنگام خوابیدن به مدت ۶ هفته روی ناحیه چانه فشار وارد نکنید.  فشار باعث جابجایی ایمپلنت می شود.

 ممکن است روز بعد از عمل ، صورت خود را بشویید.  سعی کنید باندها را به مدت ۳ روز نگه دارید. هنگامی که باندها شل می شود ، می توانید آن را حذف کنید.

 ممکن است در صورت قرار دادن ایمپلنت از طریق دهان ، دندان های خود را به طور معمول مسواک بزنید ، اما در محل برش مراقب باشید.

 از انجام فعالیت بدنی شدید و خم شدن خودداری کنید.

 دو هفته بعد از عمل از لبخند ،خوردن لقمه و حرکات اضافی صورت خودداری کنید تا از جابجایی ایمپلنت خودداری کنید.

 تورم ناشی از جراحی باعث می شود که به طور موقت ناحیه چانه بسیار بزرگ به نظر برسد. چندین هفته طول می کشد تا تورم کاهش یابد ، بنابراین اگر عمل جراحی باعث می شود چانه شما بیش از حد به نظر برسد نگران نباشید.  

هزینه این عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد که همزمان در اولین جلسه دیدار با جراح، او می تواند هزینه عمل جراحی شما را پیش بینی کند.

برای رزرو مشاوره رایگان با جراحان مجرب توس یا اطلاع بیشتر در مورد مراقبت های پس از جراحی با کلینیک ما تماس حاصل فرمایید.

source:www.cascadeface.com, www.beautologie.com