جراحی لیفت سینه

اگر به دنبال راهی برای بالا بردن پستان هستید و نمی دانید که نیاز به بالارفتن ان دارید یا خیر : یکی از راه های متوجه شدن نیاز به لیفت این است که یک مداد را در زیر سینه خود قرار دهید و ببینید که آیا در آنجا می ماند یا خیر.  اگر مداد بماند یعنی  ، لیفت سینه ممکن است گزینه ای مناسب باشد.

شایع ترین عمل لیفت سینه ، موسوم به ماستوپسی ، نوک سینه را بالاتر از دیواره سینه ترمیم می کند.  خانم ها معمولاً این روش را به صورت سرپایی انجام می دهند ، به این معنی که هیچ شبی نیاز به اقامت در بیمارستان وجود ندارد.  حدوداً سه ساعت طول می کشد و معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

 

برخی از خانم ها همزمان با بلند کردن پستان ، کاشت پستان را نیز دریافت می کنند.

جراح شما باید گزینه های شما را شرح دهد و روش را با جزئیات توضیح دهد.لیفت سینه

 سن و شیردهی

بعد از اتمام رشد سینه ، می توانید در هر سنی لیفت سینه بگیرید.  همچنین می توانید قبل یا بعد از بارداری هنم نیز این کار انجام شدنی است.  شما پس از جراحی هنوز هم می توانید فرزند خودرا از شیرتان تغذیه کنید.

 بیمه و لیفت سینه

بیشتر لیفت های پستان جراحی زیبایی محسوب می شوند.  شرکت های بیمه درمانی معمولاً آنها را تحت پوشش قرار نمی دهند مگر اینکه به عنوان بخشی از بازسازی ماستکتومی انجام شوند.

پیشاپیش با شرکت بیمه خدمات درمانی خود مشورت کنید تا درمورد هزینه هایی که باید پرداخت کنید اطلاعات کافی داشته باشید.

 آماده شدن برای جراحی

اولین قدم مشاوره با جراح پلاستیک است.  وقتی این کار را کردید ، به جراح بگویید که اهداف شما چیست.  اگر در حال کاشت سینه هستید ، عکسی تهیه کنید که اندازه و شکل سینه های مورد نظر شما را نشان می دهد.

جراح سلامتی شما را در نظر می گیرد و گزینه های شما را توصیف می کند.  جراح همچنین باید روش های انجام لیفت را با جزئیات توضیح داده و خطرات را پشت سر بگذارد و از بهبودی ان صحبت کند.

عوارض بعد از لیفت پستان نسبتاً نادر است.  سه مورد اصلی خونریزی ، عفونت و جای زخم است.  جراح شما دستورالعمل های لازم را برای شما تهیه می کند که به کاهش خطر عوارض کمک می کند.  در صورت لزوم از مصرف آنتی بیوتیک استفاده کنید.

شما همچنین باید برای دوره بهبودی برنامه ریزی کنید.  به عنوان مثال ، حداقل ۴ تا ۶ هفته بعد از لیفت پستان باید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

شما قبل از عمل با متخصص بیهوشی ، جراح و پرستار ملاقات خواهید کرد.

جراح موقعیت مکانی مناسب را که در آن نوک پستان شما پیش می رود مشخص می کند.  پس از آن ، شما به اتاق عمل آورده می شوید که در آن بیهوشی عمومی انجام می شود.

جراح ، پوست اضافی را برداشته و بافت سینه شما را در محل مناسب بالا می برد.  اگر در حال کاشت هستید ، جراح آنها را درج کرده و سپس سینه های شما را می بندد و باند می زند.  ممکن است به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت در سینه های خود تخلیه ریز داشته باشید.

 بعد از لیفت سینه

در روز بعد از لیفت پستان ، جراح شما باندها و هر نوع درناژ را از بین می برد.  پزشک همچنین رنگ و خون رسانی نوک پستان را بررسی می کند.

بعد از عمل ، انتظار داشته باشید که برای چند روز ناراحت کننده باشد.  پزشک معمولاً توصیه می کند که یک سینه بند بپوشید یا پانسمان مخصوص خود را در اختیار داشته باشید تا بتوانید پشتیبانی لازم را در طول بهبودی ارائه دهید.  برای هفته اول ، ممکن است شما به داروهای درد نیاز داشته باشید.

اگر کاشت سینه را هم انجام داده اید ، مراقب باشید از هرگونه ضربه به سینه خود دوری کنید ، که می تواند پارگی ایمپلنت را ایجاد کند.

در طی دو تا سه هفته ، جراح شما تمام بخیه های شما را برمی دارد.  با گذشت زمان ، اندازه و شکل پستان بهبود می یابد.

در تقارن بین دو سینه ممکن است اختلافات جزئی وجود داشته باشد.  در این صورت ، جراح پلاستیک شما یک روش لمس کردن کوچک را انجام می دهد تا در صورت لزوم به نوسازی نوک پستان کمک کند.  بعداً می توان تنظیمات جزئی انجام داد.

در طی بهبودی ، بسیار محدود است که فعالیت خود را طبق دستور جراح خود محدود کنید و بلافاصله عوارض جانبی یا مشکلی را که دارید گزارش دهید.  هر عمل جراحی خطرات از جمله عفونت را دارد.  با جراحی کاهش پستان ، از بین رفتن دائمی احساس در نوک سینه ها یا پوست پستان بسیار نادر است.

 آیا در صورت برداشتن ایمپلنت سینه به لیفت احتیاج دارم؟

شاید.  جراحان گاهی اوقات بعد از برداشتن ایمپلنت ، لیفت سینه را انجام می دهند.

 آیا بعد از انجام لیفت سینه هرگز به لیفت دیگری نیاز دارم؟

ممکن است.  با گذشت زمان ، برخی از خانم ها برای بهبود ظاهر کلی سینه خود تصمیم می گیرند که یک لیفت مکرر را به عنوان یک روش “لمس کردن” دریافت کنند.  اما معمولاً نیازی به روشی کامل نیست.لیفت سینه چیست

 قبل از لیفت پستان نیز ممکن است لازم باشد:

ماموگرافی را برنامه ریزی کنید.  پزشک شما ممکن است قبل از عمل یک ماموگرافی پایه را توصیه کند و بعد از چند ماه ماموگرافی دیگر.  این به تیم پزشکی شما کمک می کند تغییرات بافت سینه شما را ببیند و ماموگرافی های آینده را تفسیر کند.  سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست می شود و می تواند روند بهبودی را کند کند.  اگر سیگار می کشید ، پزشک توصیه می کند قبل از عمل سیگار را متوقف کنید. از داروهای خاص خودداری کنید.  به احتمال زیاد باید از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی که می تواند خونریزی را افزایش دهد ، خودداری کنید.  برای کسی برنامه ریزی کنید که بعد از عمل شما را به خانه ببرد و تا شروع بهبودی در کنار شما بماند.  ممکن است شما در طول بهبودی اولیه به شخصی نیاز داشته باشید تا در فعالیت های روزانه مانند شستن موها به شما کمک کند. رژیم غذایی و وزن مناسب قبل از جراحی بسیار مناسب است .

بنابراین برای بهبودی بهتر و عملی راحت تر رژیم را فراموش نکنید

source:www.webmd.com