جراحی لیفتینگ صورت

چهره شما شاخصه ورود شما به روابط مختلف اجتماعی و داشتن چهره ای جذاب و جوان شما را در مرکز این کانون محبوبیت و جذابیت در بین افراد قرار خواهد داد، اما اگر این کانون به خطر بیافتد چه کاری میتوان برای بهبود آن انجام داد ؟

پیرشدن یا افتادگی در چهره شما به عوامل عمومی زیادی مثل : استرس شخصی و کاری، ژنتیک وراثتی، آب و هوا، تغییرات محیطی و بسیاری از عوامل عمومی دیگر بستگی خواهد داشت، که باعث از بین رفتن سریع بافت های پوستی شما در استخوان صورت می شود.

می توان سطح بافت نرم یا همان “اتروفی” را عاملی برای تجمیع چربی در صورت دانست، که با شل شدگی و کاهش ارتجاعیت باعث ایجاد نقاط مختلف برای تجمیع این چربی ها به صورت ناهمگن مانند شقیقه ها، زیرلب ها، اطراف چانه و گونه در هر دو سمت گردد.

همچنین نرمی و تحلیل رفتن چربی در قسمت استخوان چهره شما در نواحی فک بالا و کاسه استخوانی و نواحی اطراف چشم به صورت کاملا واضح، قابل مشاهده خواهد بود.

 

جراحی لیفتینگ صورت

 

عواملی که با بالا رفتن سن یا عوامل تخریبی ساختار چهره بوجود خواهند آمد

 • کاهش استحکام ساختاری پوست و شل شدن آن و چربی های اضافه در قسمت فک و چانه
 • افتادگی صورت و بافت های مربوط به آن
 • ایجاد برش های خطی شدید بین لب ها و قسمت انتهایی بینی
 • از بین رفتن چربی های طبیعی صورت
 • ایجاد برش های خطی شدید در پلک ها تحتانی

 

عوامل تخریبی ساختار چهره

 

راه حل این معضل

برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد، و این معضل نیز از این قاعده در علم پزشکی مستثنی نیست، که در علوم پیشرفته پزشکی روشی به نام “لیفتینگ صورت ” را جهت برطرف سازی این مشکل پیشنهاد شده است.

این نوع روش به دو حالت که امکان انجام آن با جراحی و یا بدون جراحی انجام خواهد پذیرفت، قابل اجرا خواهد بود.

 

روش های لیفتیگ صورت بدون جراحی

 • روش لیفتینگ با HIFU، این نوع درمان که با نام “هایفوتراپی” نیز شناخته می شود، با استفاده از دستگاه های اولتراسوند بر روی نقاط خاص متمرکز می شود و به لایه های عمیق پوست نفوذ می کند، و به تدریج باعث سفت شدن و جوانسازی پوست می شوند

 

 • روش لیفتینگ با RF، در این روش که با استفاده رادیو فرکانس و میکرونیدلینگ ها انجام میگیرد، با تحریک قست کلاژن ها و رشته های های آن ها در جهت تسریع در سفت نمودن و همچنین کلاژن هایی که وظیفه تولید را دارند، باعث ایجاد پوستی صاف و بدون چروک می شود

 

 • روش لیفتینگ با نخ، در این روش که نیاز به فیزیک مناسب و ارتجاعی در قسمت پوست در فرد را داراست، جراحی به صورت بی حسی موضعی و با یک نخ مصوص جراحی لیفتینگ صورت می پذیرد، همچنین این نوع لیفتینگ با توجه به دوره نقاهت کمتر در افراد با توجه به صلاحدید متخصص این زمینه می تواند از گزینه های خوب در این نوع بیماران محسوب گردد

 

 • روش لیفتینگ با تزریق بوتاکس، یکی از روش های محبوب در لیفتینگ صورت روش بوتاکس می باشد که، با از بین بردن چروک های روی صورت و خطوط به جا مانده از آنها که در صورت عمیق گشته اند می شود، این روش با تزریق نوعی مواد که با نام تجاری بوتاکس در جامعه عموم نمود کرده اند، اقدام به جوانسازی پوست در سطوح مختلف و به صورت همگن می کند.

 

 • روش لیفتینگ با تزریق ژل، این روش از طریق ژل های مخصوص که دارای مواد خاص هستند صورت می پذیرد که باعث برجستگی همگن در خطوط مختلف صورت و همچنین ظاهری کشیده تر در نواحی مختلف که با شل شدگی و افتادگی مواجه هستند، می گردد.

 

 • روش لیفتینگ با تزریق چربی، در این روش که به گرافت چربی نیز معروف است، با استفاده از چربی های طبیعی بدن خود افراد و کشت آنه ها و تزریق به نواحی مورد نظر با ایجاد ساختاری همگن و جوانتر و ظریف تر نسب به قبل، باعث لیفت در قسمت های مختلف صورت و سفت شدن بافت های مختلف چهره و جلوگیری از کاهش چربی می شود.

 

لیفتیگ صورت بدون جراحی

 

روش لیفتیگ صورت با جراحی

در این روش مخصوص که در جامعه پیشرفته پزشکی کنونی، با تکنیک های متنوعی جهت انجام اینگونه جراحی ها یعنی “جراحی لیفتینگ صورت” انجام میگیرد، هم اکنون این روش جراحی را با اثرگذاری بالا، همچنان در صدر انتخابات متقاضیان این عمل می باشد.

البته روش های جراحی به صورت لیفتینگ هر چند که در جزئیات با یکدیگر تفاوت کوچکی دارند اما، نتایج آنها به صورت موفقیت آمیز هستند.

این روش ها بسته به دیدگاه متقاضی و جراح و عوامل دیگر همچون: سن بیمار، مقدار لیفت صورت، شل شدگی و افتادگی، فیزیک افراد و عواملی از این دست به بیمار توسط متخصص پیشنهاد می گردد و در نتیجه روش مورد نظر موافقت شده صورت می پذیرد.

به طور معمول این جراحی در قسمت های ابتدا و انتهایی گوش انجام می گیرد که با برش های مختلف جهت آغار جراحی انجام می گیرد.

اما در مواردی خاص که افتادگی بیش از حد وجود داشته باشد، این برش ها علاوه بر گوش در قسمت چانه و گردن در قسمت نرم بافت های این نواحی نیز زده می شود.

در علوم امروزه به جهت جلوگیری از عوارض عفونتی یا حتی ظاهری پس از عمل از دستگاه ها و متدهای خاصی جهت رفع این مشکلات و کمترین عوارض ممکن پس از عمل استفاده می گردد.

 

لیفتیگ صورت با جراحی

 

نکاتی جهت بهبود سریعتر در جراحی لیفتیگ صورت

 • از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارن تا بهبودی کامل خودداری نمایید.
 • 2 هفته قبل و بعد از عمل از خوردن مواد الکی و مواد مخدر اجتناب ورزید.
 • در صورت بروز هرگونه درد می توانید با مشورت و صلاحدید پزشک متخصص خود، داروهایی که جهت کاهش درد برای شما تجویز می شوند را استفاده نمایید.
 • استحمام را تا سه روز پس از جراحی انجام ندهید، پس از آن می توانید بصورت روزانه مو و صورت خود را با شامپو بشویید.
 • بخیه و پانسمان ها به طور میانگین بین یک هفته تا دو هفته، کشیده خواهند شد.
 • تا یک هفته پس از عمل از بلند کردن اجسام سنگین و همچنین رانندگی به شدت خودداری فرمایید.

بهبود سریعتر در جراحی لیفتیگ صورت