جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی چیست

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی چیست

سخت ورزش می کنید، رژیم می گیرید اما همچنان آثار چربی زیاد باعث ایجاد پوسته های اضافی در ناحیه شکمتان شده است، و علاوه بر کاهش اعتماد به نفس شما، باعث ایجاد نمایی ناخوشایند از بدن شما گشته است؟
برای رفع مشکل پوسته های اضافی در ناحیه شکم، یکی از بهترین روش ها عمل جراحی زیبایی شکم یا به اصطلاح پزشکی آن ابدومینوپلاستی است که، این عمل را جهت رفع مشکل شما در این ناحیه به شما توصیه می کنیم.
در ادامه قصد داریم تا به شرح هر چه بیشتر این فرآیند و نحوه عملکرد آن با تمام مزایا و معایبش در اختیار شما قرار دهیم.

هیچ قسمتی از بدن ناامید کننده تر از شکم نیست. از آنجا که تغییرات طبیعی جسمی مانند نوسانات وزن هنگام تولد نوزاد و روند پیری را طی میکنیم، پوست و چربی اضافی راهی برای تجمع در شکم ما پیدا می کنند. متاسفانه، همانطور که بسیاری از افراد متوجه شده اند، ورزش و رژیم غذایی در جلوگیری از خمیده شدن کمر جوانان ناتوان است. عمل جراحی ابدومینوپلاستی که به عنوان یک تومور شکم نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی بسیار موفق است که برای ترسیم خط کمر و صاف کردن شکم طراحی شده است. جراحی ابدومینوپلاستی همچنین میتواند عضلات آسیب دیده و ضعیف شده ی شکم را سفت کند و از نتایج طولانی مدت اطمینان حاصل کند.

تخفیف ویژه به مناسبت نوروز ۱۳۹۹ در مرکز تخصصی زیبایی و لاغری توس
با پزشکان فوق تخصص و کادری مجرب
مشاوره رایگان:

مانند هر عمل جراحی، بسیار مهم است که یک بیمار آینده نگر تکالیف خود را انجام دهد تا هم نکات مثبت و هم خطرات بالقوه این روش را بفهمد. حتی اگر عمل جراحی شکم برای بسیاری از زنان و مردان مفید واقع شود ، نیاز به ریکاوری دقیق و عوارض جانبی وجود دارد که بیشتر مورد توجه قرار میگیرد. به همین دلایل مشورت با پزشک متخصص خوب در زمینه جراحی ابدومینوپلاستی بسیار لازم است.

 

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی

 

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی چیست

در این عمل برای صاف کردن نواحی شکم و نمایی تخت به آن دادن، متخصصان این حوزه با سفت کردن عضله های دیواره ناحیه شکم، پوست و چربی های اضافی را از این نواحی برداشته تا با خارج کردن آن باعث ایجاد نمایی بهتر از ناحیه شکم می شود.

البته باید این نکته را یادآور شد که این عمل با لیپوساکشن تفاوت های بسیاری دارد، اما در صورتی که شخص درخواست این دو عمل را به صورت همزمان داشته باشد، عمل لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی در کنار یکدیگر به طور همزمان قابل انجام خواهند بود.

 

انواع جراحی ابدومینوپلاستی

۱- ابدومینوپلاستی کامل

در این روش برش به صورت کامل از یک سمت استخوان مفصل ران تا انتهای مفصل دیگر کشیده می شود، که باعث ایجاد فضایی بهتر برای بافت ها و عضلات در این قسمت می شود.

معمولا در این روش قسمت ناف با کمی جا به جایی همراه خواهد بود که ، انی امر ملزم به ماندگاری چند روزه لوله تخلیه در زیر پوست می باشد تا به صورت کامل این عمل صورت پذیرد.

 

ابدومینوپلاستی کامل

 

 ۲- ابدومینوپلاستی جزئی

عمل ابدومینوپلاستی جزئی یا به عبارت عامیانه عمل محدود شکم، به طور معمول بر روی اشخاصی صورت می پذیرد که، مقداری چربی اضافی در ناحیه پایینی ناف خود دارند.

معمولا در اینگونه موارد برخلاف عمل ابدومینوپلاستی کامل که ناف نیاز به جا به جایی داشت، در عمل جزئی این شیوه انجام نمی گیرد و نیازی به جا به جایی ناف نخواهد بود.

به طور معمول این عمل به دلیل حجم کمتر به طور میانگین در قالب یک جراحی دو ساعته انجام می پذیرد.

 

ابدومینوپلاستی جزئی

 

مراحل عمل ابدومینوپلاستی یا زیبایی شکم

۱- بیهوشی

بعد از ورود به اتاق عمل، بیمار مورد نظر داروهای مورد نظر را دریافت می کند تا در انجام عمل در بیهوشی کامل به سر ببرد.

در این روش با توصیه پزشک مورد نظر و همچنین مشورت با بیمار و ترجیح وی در انتخاب نوع بیهوشی، می توان این عمل را به صورت بیهوشی عمومی یا به صورت داروهای تزریقی آرامبخش درون وریدی انجام داد.

 

مراحل عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی

 

۲- ایجاد براش اولیه جراحی

این عمل به صورت کلی، با یک برش افقی بر روی شکم آغاز می شود که، این برش توسط جراح از قسمت ناف تا ناحیه رویش موی شرمگاهی انجام می شود.

به طور معمول مقدار طول برش و شکل آن با توجه به نواحی که نیاز به برداشت چربی اضافی دارد، بستگی دارد.

متخصص برای ترمیم عضله های ضعیف شده در ناحیه شکم نیاز دارد تا پوست این ناحیه را بلند کند.

در بعضی مواقع که پوست اضافی بیشتر می باشد نیاز است که، برش ثانویه ای در ناحیه ناف ایجاد شود تا بتوان پوست اضافی بالای شکم را به طور کامل جدا نمود.

بعد از برداشت نواحی اضافی شکم و چربی های اضافی آن، پوست بالای شکم به مکان اولیه خود برگردانده می شود.

بعد از برگرداندن پوست به نواحی اولیه خود، پوست اضافی بریده می شود و پوست اضافی مانده نیز بخیه خواهد شد.

برای ایجاد منفذ در ناحیه شکم و پیاده سازی قسمتی به عنوان ناف جدید، ناف به سطح پوست آورده می شود و با بخیه ثابت می گردد.

 

ایجاد براش اولیه جراحی

 

۳- بستن برش

برش هایی که در هنگام جراحی ایجاد شده اند به صورت معمول با ابزاری همچون بخیه، چسب پوست و نوار پانسمان چسبی یا حتی گیره ای بسته می شوند.

 

مراحل عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی

 

فیلم جراحی ابدومینوپلاستی – کلینیک توس

 

 

مدت زمان جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی

قبل از عمل برای ثبت نمودن وضعیت بیمار، یک روز قبل از جراحی بیمار مورد نظر به بیمارستان منتقل خواهد شد و با مراقبت های انجام شده توسط کادر و استیبل شدن شرایط وی عمل جراحی زیبایی شکم انجام خواهد گرفت.

این عمل با توجه به مقدار چربی های اضافی در ناحیه مورد نظر به طول خواهد انجامید اما، به طور معمول این عمل بین یک تا پنج ساعت به درازا خواهد کشید، همچنین عواملی همچون تشخیصات پزشکی حین عمل جراحی نیز در زمان بندی این جراحی حائز اهمیت خواهد بود.

 

برای جراحی ابدومینوپلاستی، پنج واقعیت زیر بنایی شکمی را در نظر بگیرید:

۱.جراحی ابدومینوپلاستی به برش قابل توجهی نیاز دارد :

استفاده ازتامی تاک یک عمل جراحی اساسی است که برای بهبودی به هفته ها زمان نیاز دارد.این تکنیک شامل یک برش است که از لگن تا باسن اجرا می شود .بیماران باید انتظار داشته باشند که دو تا سه هفته بهبودی انها طول بکشد. در اغاز ،شما دچار تورم و درد شدید می شوید.طبیعی است که در طی چند روز اول درد متوسطی داشته باشید اما به طور مداوم بهبود می یابد . این امر به شما اجازه می دهد تا وقت خود را بیشتر صرف استراحت و بهبودی کنید. فعالیت های بدنی شدید نیز باید حداقل برای چهار تا شش هفته به تعویق بیفتد.

۲. انتظار میرود که قبل از تامی تاک در وزن پایدار باشید:

ابدومینوپلاستی روشی شگفت انگیز برای ترسیم شکل بدن است . با این حال عمل جراحی ،جایگزینی برای کاهش وزن نیست مهم است که شما قبل از انجام تامی تاک شش تا دوازده ماه به وزن مورد نظر خود نزدیک باشید. اکثر جراحان توصیه میکنند که بیماران بین یک تا سه کیلوگرم  نزدیک به وزن هدف خود باشند. این موضوع مهم است زیرا بدست اوردن یا از دست دادن وزن اضافی میتواند شکل جسمی حاصل از عمل را از بین ببرد .نوسانات وزن می توانند سبب تغییر شکل بافت های شکمی شوند و برای دستیابی به فواید روش اولیه نیاز به روشی جدید است .

۳.ایا جراحی ابدومینوپلاستی می تواند جای زخم های دائمی را از بین ببرد.

اگرچه تامی تاک یکی از با ارزش ترین و موثر ترین روش های جراحی زیبایی است که امروزه به صورت برش انجام می شود اما  جای زخم در امتداد شکم بر جای می ماند.این در امتداد برش افقی است که از لگن تا باسن درست بالای استخوان پیبی اجرا میشود ، و درحالی که جای زخم کمی به مرور زمان محو می شود ،اما تا سال ها بعد قابل رویت خواهد بود .یک جراح پلاستیک با تجربه ، برش را با دقت قرار میدهد تا بتوان انرا به راحتی در زیر لباس و یا لباس های شنا پنهان کرد.

۴.درناژهای جراحی برای هفته یا دو هفته اول وجود دارند .

پس از عمل جراحی، تخلیه ها برای ازبین بردن خون یا مایعات جمع شده و تورم پایین و اطمینان از بهبودی مناسب انجام می شود .در اکثر موارد ،زهکشی های جراحی به دنبال جراحی ابدومینوپلاستی قرار می گیرند.اگرچه به طور موقت این مورد نیاز به توجه و مراقبت دارد .

۵.بهبودی شما ممکن است تا یکسال طول بکشد.

قبل از عمل جراحی پزشک شما در مورد نیاز به زهکشی و چگونگی مراقبت از جمله محدودیت های حمام کردن صحبت خواهد کرد . در بیشترموارد درناژها بدون درد در هفت تا ده روز برطرف می شوند.مزایای استفاده از تامی تاک فورا قابل توجه نخواهد بود .در حقیقت طی چند هفته اول قرمزی و سفتی و تورم شایع است ، این به ارامی طی چهار تا شش هفته اینده بر طرف می شود و نتایج شروع به نمایش می کند. هر چند که تورم باقیمانده ممکن است تا شش ماه یا بیشتر برطرف شود .احساس بی حسی موقت یا از بین رفتن احساس در طول خط برش طبیعی است اما به ارامی برطرف میشود.بیشترافراد پس از جراحی از ظاهر جدید خود به شدت راضی هستند. این عمل از نظر روحی و جسمی،زحمات زیادی برایتان به همراه دارد. پس رعایت نکات رژیمی برای حفظ نتیجه بسیار مهم است.

 

روند بهبودی و التزامات پس از عمل

در دوران نقاهت پس از عمل محل جراحی شده به طور کامل در پانسمان خواهد بود.

به بیمارانی که جراحی زیبایی شکم را انجام داده اند توصیه می شود که، برای کم کردن ورم در این نواحی از گن های فشرده کننده شکم استفاده نمایند.

برای جلوگیری از جمع شدن مایع و خون اضافی در ناحیه شکم، لوله های کوچکی در این نواحی به صورت موقع قرار داده می شود تا از تجمیع این مایعات اضافی جلوگیری کند.

 

روند بهبودی و التزامات پس از عمل زیبایی شکم

 

آثار زخم های ناشی از جراحی زیبایی شکم

یکی از گزینه های برش در بانوانی که قبلا عمل سزارین را انجام داده اند، برش در نواحی است که قبلا بر روی بدن قرار داشته تا ایجاد زخم در نواحی جدید را شاهد نباشند.

برای اینکه آثار و زخم های حاصل از عمل کوچک تر شدن نواحی شکم را نبینید، نیاز به زمانی بین چند ماه تا یکسال را خواهید داشت.

در بعضی مواقع به دلیل اشتباهات پزشکی و عدم تسلط متخصص به این جراحی نتایج مورد نظر بیمار حاصل نمی شود.

این امر نیاز به جراحی های دیگر و هزینه های بیشتر دارد، که در توس ما با تجربه حاصل از جراحی های بسیار زیاد در این حیطه، به تخصص و تسلطی جامع در این زمینه دست یافته ایم تا بدون خطا و کمترین هزینه و بیشترین کیفیت خدماتی را به بیماران عزیز ارائه دهیم که از هرگونه دوباره کاری جلوگیری شود.

و اما نکته آخر این است که، مراقبت پس از عمل از اهمیت بسیار ویژه ای در این جراحی برخوردار است و کم اهمیت جلوه دادن آن یا رعایت نکردن آن توسط بیمار باعث ایجاد نیازمندی در جراحی های بیشتر در این زمینه خواهد شد.