جراحی بوکال یا لاغر کردن صورت

همانطور که در سنین پایین داشتن صورتی گرد و چاق جلوه ای از زیبایی کودکان به شما می آید، با افزایش سن این چاقی که ناشی از چربی ها در قسمت گونه افراد است، باعث نمایی ناخوشایند در چهره افراد می گردد.

افراد بیشماری با انجام و امتحان روش های مختلف سعی در کم کردن وزن خود و رسیدن به اندامی متناسب با سلیقه های خود دارند.

اما این تغییر وضع در موارد بسیاری نیز به صورت همگن در بدن رخ نخواهد داد و، بعضیا اندام به دلیل درگیری کمتر در ورزش کاهش قابل توجهی نخواهند داشت.

تخفیف ویژه به مناسبت نوروز 1399 در مرکز تخصصی زیبایی و لاغری توس
با پزشکان فوق تخصص و کادری مجرب
مشاوره رایگان:

یکی از عضوهای بدن که همواره به دلیل آپشن های کمتر طبیعی برای ایجاد ساختار بهینه از یاد می شود، عضلات صورت هستند که با گردآوری چربی باعث افتادگی در قسمت گونه ها و اصطلاحا گرد شدن صورت می گردند که در نگاه اول در بعضی افراد ممکن است طبیعی به نظر برسد اما، نشان از نابهنجاری ساختاری است که نیاز به درمان خواهد داشت.

در ادامه مطلب قصد داریم به بررسی این نقص و روش های درمانی آن به بهترین شکل ممکن بپردازیم.

 

جراحی باکال یا لاغر کردن صورت

 

چربی گونه یا بوکال

بزرگ شدن عضوی خارج از روند طبیعی آن که با نام “هیپوتروفی” نامیده می شود، عاملی است که در صورت با نام چربی گونه یا به اصطلاح پزشکی آن “چربی بوکال” گفته می شود.

این نوع چربی که به طور معمول دارای مقداری کوچک و گرد در صورت خود را نمایان می سازد، حاصل چربی های اضافی است که مابین گونه و عضله هایی که فرد به کمک آن ها غذا را می تواند بجود یعنی “عضله ماستر” قرار گرفته است.

در افرادی که به طور طبیعی یا به طور ارثی دارای صورتی گرد می باشند، این رویه به طور معمول با انجام رژیم های عمومی قابل تنظیم نخواهد بود و نیازمند انجام جراحی ها است که، با استفاده از آن بتوان این نابهنجاری های ساختاری چهره را رفع نمود.

 

چربی گونه یا باکال

 

فیلم جراحی بوکال و رفع غبغب

 

 

عواملی که باعث چربی گونه می شوند

  • کم آبی در بدن، به طور کلی در این حالت بدن به دلیل انتقال کم مواد معدنی و مایع به خصوص آب، برای حفظ تعادل خود سعی در ایجاد بستری برای تنظیم این حالت می کند که، یکی از این حالت ها نگهداری و انتقال آب در بدن است که باعث می شود بدن شما به حالتی بزرگتر و بدون تناسب از حد معمول برسد.
  • نداشتن رژیم متناسب با بدن، چربی های گونه در حالت های مختلف در بدن نمو می کنند که در برخی افراد با عدم تناسب مواد غذایی لازم نسبت به نیاز بدن آنها که شامل کمبود ویتامین های مورد نیاز و مواد معدنی نیز می شود، باعث ایجاد اندامی ناموزون در بدن می گردد.
  • مصرف بیش از حد مواد الکلی، الکل مانند دیگر مواد معدنی در صورت استفاده بیش از حد مانند سایر مواد معدنی همچون قهوه و چای، باعث کاهش سطح مایعات در بدن می شوند، که نتیجه نهایی را با پف کردن در قسمت های مختلف بدن جهت تنظیم سطح مایعات در آن خواهید دید.
  • بیماری های خاص، افرادی که دارای بیماری خاص همچون فونت سینوس، آلرژی ها، بیماری های کلیوی، کم کاری های تیروئیدی و بسیاری از عوامل فیزیکی دیگر می توانند از علل چاقی در اندام های شما به خصوص در قسمت گونه با ایجاد چربی در آن باشند.
  • کهولت سن، در پی افزایش سن در افراد در کنار افتادگی های عضلانی در صورت، ربات هایی که باعث تنظیم ساختار های چربی در قسمت چهره افراد می شوند نیز با مشکلات زیادی رو به رو خواهند بود، که می توانند یکی از مهمترین علل صورتی چاق و ناخوشایند در بیماران در این زمینه گردند.

 

عواملی که باعث چربی گونه می شوند

 

یکی از راه حل های مناسب برای از بین بردن چربی گونه

علم پزشکی با استفاده پیشرفت های تکنولوژی در این زمینه با ایجاد راه حلی توانسته این مشکل را به طور کامل حل کند، که این روش با نام “جراحی بوکال یا تخلیه چربی گونه” نامیده می شود.

این چربی ها می توانند به وسیله لیپکتومی چربی به روش دهانی برای کاهش چاقی موضعی در قسمت گونه نیز بکار روند.

در جراحی بوکال، چربی های زائد و جمع شده در این قسمت به طور کامل حذف می شوند و با ایجاد کاهش وزن و حجم در قسمت گونه ها، ساختاری عضلانی و محکم را در چهره ایجاد نمایان کند.

 

یکی از راه حل های مناسب برای از بین بردن چربی گونه

 

مراحل انجام جراحی بوکال

1- بیهوشی

با توجه به آزمایشات و ملاحظات انجام شده قبل از عمل و مشورت و انتخاب نوع و میزان کاهش حجم در قسمت صورت، و همچنین با صلاحدید جراحی نسبت به فیزیک صورت فرد متقاضی عمل، برای شروع این جراحی بعد از تزریق یک آرامبخش، نیاز به یک بی حسی خواهیم داشت.

این بی حسی که به طور موضعی انجام می گیرد همراه با آرامبخش خوراکی یا وریدی، باعث می شود که فرد عمل را به صورت سرپایی و بدون درد انجام دهد.

2- جراحی اصلی

جراح متخصص، با ایجاد شکافی در قسمت داخلی دهان، لایه های زائد و حاصل از چربی در قسمت دیواره های داخلی گونه را از طریق برش ایجاد شده کاملا خارج می کنند.

این برش ها نسبت به فیزیک صورت افراد مقداری بین 2 تا 5 سانتی متر خواهد داشت، به طور معمول برش در قسمت اصلی عضلات گونه که به “عضلات شیپوری” معروف هستند صورت خواهد گرفت.

سپس با ایجاد فشار از قسمت بیرونی دهان، چربی را وادار به نمایان سازی می کند و با وسیله های جراحی مخصوصا این چربی ها را خارج می نماید و بخیه را در قسمت مورد نظر می زند.

 

مراحل انجام جراحی باکال

 

 

نکاتی جهت تسریع در بهبودی پس از جراحی بوکال

  • دو تا سه روز استراحت مطلق.
  • بعد از عمل با کمی تورم رو به رو خواهید بود که، پس از رفع ساختار عضلانی و اصلی شما نمایان خواهد شد.
  • سر خود را بالا نگه دارید تا نواحی جراحی شده تا چند روز بعد از عمل که به حالت طبیعی برمی گردند کمترین فشار را به شما تحمیل کنند.
  • بخیه ها در قسمت جراحی به طور معمول به وسیله بخیه های قابل جذب انجام می پذیرند، که آثاری را از خود به جای نگذارند.