تکنیک و روش انجام لیفت سینه

تکنیک و روش انجام لیفت سینه

همکاران ماستوپکسی، با برداشتن پوست اضافی سینه و سفت کردن بافت های اطراف، تغییرات ایجاد کرده و سینه ها را لیفت می کنند.

در سینه های جوان، نوک سینه در مرکز سینه قرار دارد، اما به دلیل افتادگی سینه و بالارفتن سن، نوک سینه با بافت به سمت پایین می رود بنابراین جراح با توجه به شکل بقیه سینه، نوک سینه را بالا می برد. با این حال، اندازه سینه های خود را تغییر نخواهید داد، یا اگر نسبت به حجم قسمت بالای سینه خود رضایت نداشته باشید به همین دلیل، بسیاری از زنان تصمیم به ترکیب ماستوپکسی با جراحی فیلینگ سینه برای نتایج زیبایی شناختی رضایت بخش می گیرند. با توجه به روش لیفت سینه، ممکن است چندین جراحی لازم باشد این بستگی به میزان مورد نیاز لیفتینگ، اندازه سینه و وزن بافت سینه دارد.

جراح شما به احتمال زیاد در مورد گزینه ای که قبل از جراحی از آن استفاده می کند، به منظور دستیابی به نتایج مطلوب با حداقل زخم صحبت خواهد کرد.

 

هزینه لیفت سینه

رایج ترین روش های جراحی برای لیفت سینه:

لیفتینگ هلالی:

تکنیک ارتقاء هلال اغلب برای زنان که سینه کوچکتری دارند، استفاده می شود. این روش شامل ایجاد یک برش کوچک به نیمه اطراف نیمه بالای لبه سینه است.

لیفتینگ هلالی اغلب هنگامی که یک بیمار در معرض یک روش فیلینگ سینه قرار می گیرد نیز، انجام می شود. این تکنیک باعث کم شدن زخم ها می شود.

 

لیفتینگ گرد:

این روش برای سفتی خفیف تا متوسط در سینه موثر است. این روش شامل یک برش دایره ای است که در اطراف لبه آرئولار اجرا می شود و مانند لیفتینگ هلالی اغلب در عمل جراحی افزایش سایز سینه انجام می شود.

این لیفتینگ همچنین می تواند در کاهش سایز آرئولار مفید باشد. زخم در اطراف لبه آرئولار قرار دارد اما در طول زمان محو می شود.

تنها در دور هاله سینه برای زنانی که درجه خفیف تا متوسط افتادگی سینه داشته باشند، مناسب است. این روش زمانی که در همراهی با قرار دادن پروتز سینه بوسیله جراح کاردان انجام شود ،می تواند با کمترین جای برش جراحی نتایج رضایت بخشی را برای فرد ایجاد نماید.

 

لیفتینگ لنگری:

سه خط برش شامل برش دور هاله و برش عمودی از هاله سینه تا چین طبیعی زیر سینه و برش افقی به موازات چین زیر سینه تشکیل شده است.این روش با بیشترین میزان برش جراحی همراه است.در زنانی کاربرد دارد که افتادگی شدید سینه و نوک آن را دارند و نمی توان با روشهای قبلی نتایج مطلوب را بدست آورد.

این روش که قدیمی ترین آنها نیز است معمولا برای انجام همزمان لیفت سینه با کوچک کردن آن انجام می شود، و جراح قادر به حذف مقدار قابل توجهی از پوست اضافه و کاهش بافت است ،که

نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد. ولی همواره زخمها مشهود هستند. توصیه به خانم هایی که جراحی زیبایی سینه انجام داده اند!

جراحی های زیبایی سینه امروزه با هدف زیبا سازی و رفع مشکلات و عیوب سینه فرد روی او انجام می شود و این جراحی شخصا و به خواسته خود بیماران صورت می گیرد در جراحی زیبایی سینه هدف افراد از انجام این جراحی فقط بزرگ کردن و حجیم کردن بافت سینه نیست بلکه هدف بسیاری از افراد از این جراحی برای رفع ایرادهایی را که در سینه دارند و برای اصلاح و تغییر حالت سینه خود انجام می دهند.

اگر خانم هایی که جراحی زیبایی سینه انجام داده اند و خیالشان از بابت سرطان راحت است باید گفت که درست است پروتز عامل سرطان نیست ولی عوامل دیگری هستند پس خانم هایی که جراحی زیبایی سینه انجام داده اند هم مثل هر خانم دیگری در معرض ابتلا به سرطان می باشند؛ بنابراین توصیه می شود :

توجه به این نکته ضروری است که افرادی که جراحی زیبایی سینه یا پروتز سینه انجام می دهند باید تحت نظر پزشک باشند و اگر توده ای در سینه حس کردند بلافاصله به پزشک مراجعه کنند و معاینه های دوره ای انجام دهند.

 

روش دیگر برای بزرگ کردن سینه غیر از جراحی زیبایی سینه

برخی از شرکت ها امروزه وقتی استقبال خانم ها را از جراحی زیبایی سینه می بینند برای عقب نماندن از این کورس رقابت و برای بهتر دیده شدن نشان محصولاتی را با داشتن مزیت های خوب و مناسب جهت بزرگ کردن سینه به بازار ارائه کرده اند. استفاده از کرمهای مخصوص علی رغم تبلیغات گاه اغراق آمیزشان، شاید معجزه ای در سینه ها ایجاد نکنند اما مصرف آنها در حفظ حالت ارتجاعی آنها بی تأثیر نیست.

 

بزرگ کردن سینه

بیشتر بدانید : جراحی بزرگ کردن سینه

استفاده از عصاره های گیاهی و یا بیولوژیکی روی سینه ها علاوه بر اینکه ما را به ماساژ سینه ها وادار می سازند، نقش بسزایی در حفظ رشته های کشسان سینه دارد و مصرف این محصولات ممکن است تا برای مدت کمی شاید سینه را حجیم و متورم نشان دهند ولی برای دراز مدت اصلا شیوه مناسبی نیست و توصیه نمی شود زیرا همان طور که گفتیم این روش ها ممکن است که عوارضی برای فرد نداشته باشد وحتی می تواند موثر هم باشد اما نیاز به زمان، صبوری دارد. به هر حال این روش ها و سایر روش های درمان طبیعی برای خانم هایی که به دلایل ژنتیکی و یا مشکل دیگر از کوچکی سینه رنج می برند کمک کند.

 

پس متوجه شدیم که امروزه جز جراحی زیبایی سینه روش دیگری برای بزرگ کردن سینه وجود ندارد و تمام این تبلیغات از کرم های حجم دهنده و یا سوتین های لرزاننده گرفته و هر محصول مشابه این ها که در بازار عرضه می شوند هیچ تاثیری در بزرگ کردن سینه شما نخواهند داشت. پس جراحی زیبایی سینه مناسب ترین و تضمینی ترین روش برای بزرگ کردن دائم سینه و خوش فرم شدن سینه انجام می شود.

 

ریکاوری بعد از لیفت پستان

بعد از انجام این روش، که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح می دهیم، پستان ها با یک باند الاستیسیته یا سینه بند محکم بسته می شوند. این کار برای کم کردن تورم و حمایت از بافت سینه در هنگام بهبودی انجام می شود.

لوله کوچک و نازکی (درن) ممکن است به صورت موقت زیر پوست قرار داده شود تا هرگونه خون یا مایع اضافی که ممکن است زیر پوست جمع شود را از بدن خارج کند. بعد از عمل از طرف پزشک دستورالعمل های خاصی در اختیار شما قرار می گیرد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • چگونگی مراقبت از سینه ها پس از جراحی
 • داروهایی که برای استعمال خارجی یا مصرف خوراکی جهت کمک به بهبودی و کاهش احتمال ابتلا به عفونت باید مصرف کنید.
 • علائم خاص خطرناکی که باید در محل جراحی یا حالت عمومی بدنتان به دنبال آن ها باشید.
 • ویزیت هایی که باید بعد از این عمل انجام دهید.

 

جراحی لیفت پستان و کار گذاشتن ایمپلنت

بعضی از زنان ممکن است بخواهند در کنار لیفت پستان، ایمپلنت نیز بگذارند. ایمپلنت می تواند پستان را پر نشان دهد. بسته به تجربه جراحی این روش ها همزمان می توانند انجام شوند.

 

چک لیست سوالاتی که باید از جراح خود بپرسید.

 • در طول جلسه مشاوره از این سوالات به عنوان راهنما استفاده کنید:
 • آیا من گزینه خوبی برای انجام جراحی لیفت پستان هستم؟
 • این عمل کجا و چگونه انجام می شود؟
 • چه روش جراحی را برای من توصیه می کنید؟
 • طول دوره بهبودی من چقدر است و در این دوره چه انتظاراتی از من دارید؟
 • خطرات و عوارض مربوط به روشی که روی پستان های من پیاده می شود چیست؟
 • چگونه عوارض احتمالی این روش درمان می شود؟
 • آیا توانایی من برای تغذیه کودک با شیر مادر تحت تاثیر قرار خواهد گرفت؟
 • آیا بعد از بارداری و شیردهی ممکن است نتایج حاصل از جراحی لیفت پستان تغییر کند؟