تقویت چانه

افزودن چانه

 جراحی زیبایی چانه گزینه ای عالی برای هرکسی است که احساس کند چانه آنها درست از بقیه صورت شکل نمی گیرد.  در بین زنان و مردان ، تقویت چانه می تواند از طریق کاشت صورت برای بزرگ شدن یا پیشرفت چانه انجام شود.

 تقویت چانه نسبت به چانه می افزاید و تعادل را با سایر ویژگی های صورت ایجاد می کند.  یک چانه ضعیف باعث می شود گردن گوشتی به نظر برسد. بزرگ شدن چانه از طریق عمل جراحی کاشت چانه ویژگی های صورت را به هماهنگی می رساند و ساختار کلی صورت را متعادل می کند.

 قرار دادن کاشت چانه ، اگرچه تا حد زیادی تحت سایه جراحی های دیگر ، محبوب تر است ، می تواند یک راه حل عالی برای افرادی باشد که مایل به افزایش اندازه و شکل چانه خود هستند.  اگر دقیقاً مطمئن نیستید که کاشت چانه چیست ، یا اگر از دامنه قیمت جراحی کاشت چانه سوال دارید ، کسب اطلاعات در مورد این روش اولین گام مهم برای تقویت ظاهر شما با جراحی تقویت چانه است.

تقویت چانه با جراحی

 درمتداول ترین نوع جراحی  برای تقویت چانه از کاشت چانه استفاده می کند.  انواع زیادی از کاشت های چانه وجود دارد. تقویت چانه با ایمپلنت چانه معمولاً یک روش آرایشی است. بعضی از کاشت های چانه بر روی فک ثابت هستند ، در حالی که برخی دیگر توسط خود چانه در محل نگهداری می شوند. یکی دیگر از تقویت کننده های چانه با جراحی، از برجستگی فک پایین به عنوان “کاشت” استفاده می کند.

تقویت چانه غیر جراحی

 روش دیگر تقویت چانه از ایمپلنت تزریقی (پرکننده) استفاده می کند.  بیشتر پرکننده ها موقت هستند و نتایج آنها ماه ها به طول می انجامد.  پرکننده های موقت متداول شامل ترکیبات هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسی آپاتیت کلسیم هستند.  پرکننده های دائمی مانند سیلیکون به دلیل خطر مهاجرت ، التهاب مزمن و عفونت که می توانند به طور دائم چانه را خراب کنند از حالت مطلوب خارج شده اند.

کاندیداهای ایمپلنت چانه

 جراحی تقویت چانه مزایای زیبایی شناختی بسیاری را ارائه می دهد.  نامزدهای خوب برای این مراحل شامل افرادی هستند که:

 چانه شکاف دار

 چانه نشسته یا مربع

 بینی برجسته

و گردن گوشتی دارند می شود.

 جراحی زیبایی چانه قسمتی را به فک اضافه می کند و ظاهر یک بینی بزرگ را متعادل می کند.  برای حداکثر تأثیر زیبایی از کاشت چانه، همراه با رینوپلاستی استفاده می شود و ممکن است برای تعادل کلی صورت از کاشت گونه و تقویت لب استفاده شود.

 داوطلبان جراحی تقویت چانه باید:

 در سلامتی قرار داشته باشید

انتظارات غیر منطقی در مورد نتیجه عمل جراحی نداشته باشند

نباید مشکلات قلبی یا فشار خون بالا داشته باشند

 ضد انعقاد را مصرف نکنید

 عملیات بزرگ شدن چانه

 عمل جراحی بزرگ شدن چانه از کاشت چانه برای تکمیل استخوان موجود در قسمت جلوی فک زیر دندان ها استفاده می کند.  کاشت مصنوعی در زیر پوست قرار دارد و با استحکام و تعریف چانه باعث تقویت دائمی می شود. این روش تقویت می تواند ظاهری دلپذیر و متناسب به بیماران ارائه دهد که کاملاً طبیعی به نظر می رسد.

عمل بزرگ کردن چانه به طور کلی به صورت سرپایی در مرکز جراح انجام می شود ، اما ممکن است در بیمارستان انجام شود.  مدت زمان انجام این عمل به چندین عامل بستگی دارد ، اما معمولاً از 45 دقیقه تا یک ساعت و نیم است. بسته به ترجیح جراح و بیمار ، ممکن است از بی حسی موضعی یا عمومی استفاده شود.

 برش ایجاد شده در طول عمل در زیر چانه یا داخل دهان بین لثه و لب پایین انجام می شود.  برش های ایجاد شده در دهان به احتمال زیاد باکتری ها را در بدن وارد می کنند ، اما هیچ زخم قابل مشاهده ای ندارند.  پس از ساختن برش ها ، ایمپلنت چانه در جلوی فک قرار می گیرد. سپس جراح ظاهر صورت بیمار را به دلیل تعادل مناسب با سایر ویژگی های صورت بررسی می کند و ممکن است ایمپلنت را تنظیم یا اصلاح کند تا اطمینان حاصل شود که ظاهر مناسب حاصل می شود.  پس از انجام این کار ، محل بخیه می شود و عمل تمام می شود. بخیه های داخل دهان بعد از حدود 10 روز حل می شوند. بخیه ها در خارج از دهان بعد از تقریباً مدت مشابه برداشته می شوند.

 عوارض جراحی چانه

 یکی از سؤالاتی که اکثراً در مورد دریافت ایمپلنت چانه سوال می شود این است: “آیا ایمپلنت های چانه ایمن هستند؟”  اگرچه نادر است ، عوارض عمل جراحی کاشت چانه اتفاق می افتد. کبودی و تورم که تا شش هفته طول می کشد ، باید بعد از عمل پیش بینی شود.  عوارض مربوط به بیهوشی نیز می تواند رخ دهد و معمولاً بر سیستم تنفسی تأثیر می گذارد. خطرات دیگر شامل انتقال ایمپلنت چانه پس از قرار دادن آن است. عفونت خطر دارد اما معمولاً با آنتی بیوتیک ها به طور موثر قابل کنترل است.  از آنجا که عمل جراحی کاشت چانه به طور بالقوه می تواند به اعصاب کوچک آسیب برساند ، بی حسی بعد از جراحی لب و چانه یک اثر جانبی احتمالی جراحی زیبایی چانه است.

مشکل با کاشت چانه

 کاشت چانه مشکل ساز است و اغلب عوارضی ایجاد می کند.

 اگرچه کاشت چانه در بعضی موارد گزینه ای است و گاها مورد استفاده قرار می گیرد ، اما ما معتقدیم قرار دادن یک جسم خارجی (ایمپلنت) در بدن خود ضد محرک و اغلب مشکل ساز است وقتی روش های بهتری برای تغییر شکل و تقویت چانه وجود دارد.

 اغلب کاشت های چانه توسط جراحان بی تجربه یا غیر متخصص قرار می گیرند و به عنوان یک راه حل “ارزان” یا ساده به بیمار فروخته می شوند.  

 کاشت چانه اغلب با عوارض همراه است:

کاشت از محل اصلی خود تغییر می کند ،

 کاشت در ریشه دندان های قدامی فرسوده می شود ،

 جدا از خطر انتخاب جراح غیر ماهر یا بی تجربه برای قرار دادن کاشت چانه چندین عارضه پزشکی جدی و عوارض جانبی دیگر وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

 آسیب به عصب فک پایین حاشیه – منجر به از دست رفتن دائمی حرکت در لب پایین می شود

 آسیب به عصب روانی (عصبی حسی که باعث ایجاد حساسیت در قسمت جلوی چانه و لب پایین و همچنین لثه باکال دندان های قدامی فک پایین و پرمولرها می شود(.

 ایمپلنت در بافت های سطحی قرار می گیرد – نه در زیر پریوستوز (لایه متراکم بافت همبند عروقی که استخوان ها را احاطه می کند) که منجر به حرکت ایمپلنت در زیر پوست می شود.

آسیب به دندان ها ، لثه ها یا اعصاب اطراف آن

 از بین رفتن دائمی احساس و یا ماندگاری جای زخم.

 بهبود آهسته ، عفونت یا خونریزی داخلی منجر به از بین بردن ایمپلنت می شود

 تعمیق ناخوشایند چین و چروک لابیومنتال (شیار عمیق زیر لب پایین)

 بسیار مهم است که وقتی یک جراح را برای جراحی چانه خود انتخاب می کنید ، یک جراح دارای مجوز را انتخاب کنید.  خطرات در انتخاب جراح ناشناس ، غیر متخصص یا بی تجربه بسیار زیاد است و باید به هر قیمتی از آنها دوری کرد.

 هزینه های افزودنی چانه

هزینه ها بستگی به جراح ومقدار مواد مصرفی دارد .

source:www.thepmfajournal.com, www.docshop.com, deschamps-braly.com