تزریق چربی صورت

چین و چروک ، خطوط ریز و لکه های سنی تنها علائم قابل مشاهده پیر شدن نیستند. هرچه پیرتر می شویم ، به دلیل عواملی مانند کاهش کلاژن و متمرکز شدن چربی بدن ،فرم پوست صورت ما نیز از بین می رود. تغییرات هورمونی و متابولیکی باعث می شود سلول های چربی به تدریج از اندام های ما (یعنی دست ، پا و صورت) به شکم خود مهاجرت کنند و در نتیجه گونه ها و سوراخ های زیر چشم ایجاد می شود. خوشبختانه ، درست همان طور که امروزه روش های مختلفی برای رفع چین و چروک وجود دارد ، راه حل های مختلفی برای از بین رفتن حجم صورت وجود دارد. یکی از مؤثرترین آنها پیوند چربی صورت است.

تزریق چربی صورت
چگونه پیوند چربی صورت با پرکننده های پوستی مقایسه می شود؟

به بیمارانی که مایل به از دست دادن حجم صورت هستند ، دو گزینه اصلی ارائه می شود: پیوند میکرو چربی صورت و تزریقی و سایر پرکننده های صورت مانند ژویدرم و رستیلن . شناختن جوانب مثبت و منفی هر دو نوع روش برای به حداکثر رساندن شانس درمان موفقیت آمیز ضروری است. تفاوت های انتقال چربی صورت و پرکننده های پوستی در زیر بیان شده است:

اکثر پرکننده های پوستی افزایش دهنده حجم از ژل حاوی اسید هیالورونیک تشکیل شده اند (یک نسخه سنتز شده از اسید هیالورونیک طبیعی موجود در بدن انسان). بعد از تزریق پرکننده ها در زیر پوست ، مستقیماً خطوط و توخالی ها را “پر می کنند” و با افزایش تولید کلاژن ، باعث بهبود رنگ پوست می شوند. بعضی از بیماران این روش (به جای جراحی) را ترجیح می دهند ، زیرا بسیار راحت است. تزریقات قابل استفاده در داخل بدن است و بیمار می تواند در همان روز به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد .

هیچ زمان بهبودی لازم نیست و احتمال کمی از عوارض مانند خونریزی ، تورم گسترده یا عفونت وجود دارد.
با این حال ، پرکننده ها بدون هیچ مشکلی نیستند. اول و مهم تر از همه ، آنها موقتی هستند. بسته به نوع پرکننده ای که بیمار انتخاب کرده است ، آنها می توانند از شش ماه تا حدود یک سال دوام داشته باشند ، سپس آنها مجدداً تجویز می شوند. در حالی که قرار ملاقات های پرکننده پوستی ، ناراحتی جدی را به موقع نشان نمی دهد ، داشتن “یو پی اس” منظم اسید هیالورونیک می تواند در طی سال ها بسیار گران شود. اگرچه بیشتر پرکننده ها از مواد طبیعی مشتق شده ساخته شده اند ، اما دقیقاً همانند چربی نیستند.

تزریق چربی از طرف دیگر ، به انتقال چربی که از قسمت دیگری از بدن برداشت می شود ، متکی است. (این کار را می توان تحت بی حسی موضعی یا آرام بخش انجام داد) سلول های چربی معمولاً از شکم یا ران گرفته می شوند و با استفاده از یک فرآیند تخصصی پاکسازی می شوند و سپس مستقیماً در نواحی صورت که نیاز به درمان دارند ، تزریق می شوند. در حالی که این روش از نظر فنی یک روند جراحی است ، یک روند کم تهاجمی است. پیوند چربی فقط به برش بسیار کمی احتیاج دارد (به منظور قرار دادن لوله برداشت چربی). به همین ترتیب ، احتمال زخم ، تورم ، خونریزی یا عفونت بسیار کم است. همچنین خطر بروز عوارض جانبی یا آلرژیک وجود ندارد. به طور خلاصه ، اگر به درستی انجام شود ، انتقال چربی صورت بسیار ایمن است – و برخلاف پرکننده های پوستی ، قادر به ایجاد نتایج دائمی است. بیماران همچنین گزارش می دهند که تزریق چربی کمی نرم تر از پرکننده های تزریقی به نظر می رسد. آنها همچنین باعث بهبود کیفیت پوست پوشاننده می شوند.

محتویات اصلی که باید در هنگام وزن گیری از گزینه پیوند چربی صورت در برابر پرکننده های پوستی آگاهی داشته باشید ، میزان مهارت جراحی است. در حالی که پیوند چربی صورت مزایای مهمی را در قالب نتایج ماندگار و طبیعی به ارمغان می آورد ، برای انجام صحیح و هنرمندانه تخصص و آموزش زیادی لازم است. بنابراین لازم است هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک ، دقت لازم را برای انجام این روش داشته باشید. جراحي كه شما انتخاب مي كنيد بايد براي جراحي پلاستيك ، مجوز داشته باشد و سابقه انجام موفقيت در انتقال چربي صورت را داشته باشد. به یاد داشته باشید: همیشه باید بخواهید که قبل از انجام هرگونه عمل جراحی ، نمونه کارهای جراح را ببینید.

سرانجام ، اگر جراح پلاستیک شما به جای انتقال چربی برای درمان قسمت خاصی از صورت (مانند لب ها) ، پرکننده های پوستی را پیشنهاد می کند ، بهتر است به صحبت های او گوش کنید. پرکننده های پوستی (فیلر) قادر به تولید نتایج دقیق تر هنگام کار با ویژگی های ظریف و براق کننده صورت هستند.

پیوند چربی صورت چقدر مؤثر است؟

پیوند چربی صورت معمولاً مؤثر است ، اما درک این نکته ضروری است که می تواند نسبت به پرکننده های تزریقی کمی ایمن تر باشد. این امر به این دلیل است که بدن برخی از بیماران تمایل به جذب مجدد سلول های چربی تزریق شده با گذشت زمان دارد و از این طریق نتایج روش انتقال چربی را کاهش می دهد. متأسفانه ، غیرممکن است که بگوییم قبل از درمان ، درصد سلول های چربی توسط بدن دوباره جذب می شوند. در بیشتر بیماران ۳۰-۵۰٪ از چربی به طور دائم حفظ می شود. برخی ممکن است بیشتر حفظ کنند. هیچ کدام از پرکننده های تزریقی برای همیشه ماندگار نیستند.
با استفاده از جدیدترین روش های پاکسازی چربی ، از بین بردن چربی درست و وارد کردن آن به درستی ، جراح شما می تواند احتمال باقی ماندن بیشتر سلول های منتقل شده در محل را تا حد زیادی افزایش دهد. انجام موفقیت آمیز انتقال چربی ، زنده ماندن سلول های چربی برداشت شده است. برخورد دقیق با آن ها و جلوگیری از آسیب دیدگی آن ها در طی مراحل برداشت و درج از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تزریق چربی صورت
از کجا می توان چربی را به صورت تزریق کرد؟

معمولاً چربی ها در چین های بینی صورت می گیرند (شکاف هایی که از گوشه های دهان به بینی کشیده می شوند) ، ناحیه اطراف چشم و یا بالاتر یا پایین تر از گونه ها. با این حال ، از آنجا که چربی بسیار متنوع است ، به طور بالقوه می تواند به مناطق دیگر نیز تزریق شود. برخی از بیماران از چربی تزریق شده به پیشانی ، گردن ، چانه ، لب ، ناحیه فک و یا گلابلا خودداری می کنند. برخی از جراحان حتی می توانند از روش های انتقال چربی صورت برای پر کردن جای زخم و جوش های آکنه ناشی از آسیب استفاده کنند.

آیا می توانم همراه با لیپوساکشن انتقال چربی صورت داشته باشم؟

کاملا. برخی از بیمارانی که علاقه دارند لیپوساکشن را در شکم یا ران خود انجام دهند (برای مقاصد مجسمه سازی بدن) ، علاوه بر انتقال چربی برداشت شده به صورت ، جراح شما باید به منظور اصلاح نازک شدن های مربوط به سن از اندام ، مقداری به دستان شما نیز منتقل کند.
هر زمان که به فکر انجام یک روش هستید ، این یک حرکت عاقلانه است که از جراح خود در مورد احتمال ترکیب آن با روش های اضافی سؤال کنید. علاوه بر جفت شدن خوب با لیپوساکشن ، انتقال چربی صورت معمولاً در جراحی صورت انجام می شود تا ظاهری طبیعی و شاداب تری ایجاد کند. از تزریق بوتاکس لب نیز می توان برای “لمس کردن” روی صورت بیمار استفاده کرد. با ترکیب چندین روش مختلف ، اساساً می توانید با همه علائم قابل مشاهده پیر شدن از زوایای مختلف مبارزه کنید.

چه کسی نامزد خوبی برای انتقال چربی صورت می باشد؟

انتقال چربی صورت روشی کم تهاجمی است ، اما هنوز هم نوعی جراحی است. به این ترتیب ، قبل از عمل مشاوره در مورد این روش باید اطمینان حاصل کنید که معیارهای زیر را رعایت کرده اید:

شما باید از سلامت خوبی برخوردار باشید و سیگار را کنار بگذارید . حتی بریدگی های کوچک می توانند مشکلاتی را برای بیماران با شرایط خاص سلامتی مانند دیابت کنترل نشده یا اختلالات ایمنی خودکار ایجاد کنند. در صورت تمایل به انجام جراحی پلاستیک از هر نوع ، همچنین نیاز به داشتن قلب و ریه سالم خواهید داشت. این بدان معنی است که حداقل دو هفته قبل از عمل ، در وزن سالم و داشتن فشار خون طبیعی ، از مصرف سیگار خودداری کنید (در صورت استعمال سیگار).
داشتن یک وضعیت پزشکی فعلی لزوماً به معنای این نیست که شما کاملاً نمی توانید پیوند چربی صورت داشته باشید. با این وجود ، برای مدیریت وضعیت خود نیاز به همکاری نزدیک با پزشک دارید.
برای این روش باید انتظارات واقع بینانه داشته باشید. همان طور که گفته شد ، نتایج انتقال چربی صورت از نظر بیمار تا حدی متفاوت است. اگرچه احتمالاً بعد از انتقال چربی ، تغییراتی در صورت خود مشاهده خواهید کرد ، نتایج ممکن است چشمگیر نباشد. اگر این ایده شما را ناراحت می کند ، به جای آن باید روش درمانی دیگری را امتحان کنید. اگر از طرف دیگر دستیابی به ظاهر طبیعی برای شما بسیار مهم است ، پس انتقال چربی صورت یک روش مطمئن است.
به همین ترتیب ، درک این نکته ضروری است که پیوند چربی صورت به تنهایی نمی تواند شما را در صورت داشتن مشکلات برجسته دیگری مانند سستی قابل توجه پوست جوان تر جلوه دهد. انتقال چربی به صورت شما به جوان سازی ظاهر شما کمک می کند ، البته ، احتمالاً این مسائلی مانند شل ، آویزان کردن پوست گردن یا افتادگی پلک ها را جبران نمی کند. اگر با علائم پیشرفته تر پیری سر و کار دارید ، بنابراین اکیداً توصیه می شود که این روش را با لیفت صورت ، لیفت ابرو و لیفت گردن جفت کنید. اگر چنین کاری کنید ، می توانید هشت تا دوازده سال چهره خود را جوان تر کنید.

آیا برای آماده سازی برای تزریق چربی صورت باید کارهای خاصی انجام دهم؟

گذشته از ترک سیگار اگر سیگاری هستید ، برای آمادگی برای قرار ملاقات چربی صورت خود باید اقدامات زیر را انجام دهید:

هیچ دارویی مصرف نکنید مگر اینکه قبلاً آنها را با جراح پلاستیک خود هماهنگ کرده باشید. مصرف بیش از حد داروهای ضدآب ، مانند ایبوپروفن یا آسپیرین ، در روز عمل می تواند در این روش مداخله کند. بنابراین باید از مصرف هرگونه دارو ، ویتامین یا مکمل های گیاهی که به طور کامل از قبل پاک نشده اند ، خودداری کنید.
اگر از شما خواسته شده است انجام آزمایش خون را انجام دهید. برخی از جراحان به منظور رد هرگونه شرایط سلامتی ، نیاز دارند كه بیمارانشان آزمایش خون را انجام دهند.
برای جسمی کامل به پزشک مراجعه کنید. مانند انجام آزمایش خون ، این به شما کمک می کند احتمال وجود هرگونه مشکل بهداشتی را که قبلاً از آنها آگاه نبودید ، رد کنید.
اطمینان حاصل کنید که پروتکل بازیابی صحیح را درک کرده اید. جراح شما لیستی از کارهایی را که باید و نباید انجام دهید در حین بهبودی از انتقال چربی صورت خود به شما می دهد – حتما آن را بخوانید. برخی از فعالیت ها ، مانند استفاده لوازم آرایشی و ماساژ صورت ، در حالی که در حال بهبود هستید نباید انجام شود. بخاطر داشته باشید که مراقبت های مناسب پس از اطمینان از ماندن سلول های چربی منتقل شده در محل ضروری است
تا زمانی که خطرات و مزایای احتمالی را درک کنید ، انتقال چربی صورت می تواند یک روش بسیار رضایت بخش باشد. اکثر بیماران احساس می کنند که انتقال چربی صورت نسبت به هر روش دیگری به بازآفرینی چهره جوانان خود نزدیک تر است.

source:www.rsingermd.com