بوتاکس دور چشم

امروزه بوتاکس به یک واژه متداول در جامعه پزشکی تبدیل شده است. کمتر کسی پیدا می شود که یک بار آن را امتحان نکرده باشد. با این تعاریف احتمالا شما هم یکی از متقاضیان این تزریق زیبایی هستید. در این مقاله هرآنچه که نیاز است در رابطه با بوتاکس دور چشم بدانید؛ مورد بررسی قرار داده ایم.

امروزه تزریق های زیبایی به وفور به کار برده می شوند. عده ای ممکن است به غلط گمان کنند که بوتاکس فقط مصرف زیبایی دارد اما بدون شک به زودی خواهید فهمید که مصارف درمانی این سم بیش از آن چیزی است که تصورش را کرده باشید.

بوتاکس دور چشم

یکی از نواحی که این تزریق زیبایی در آن انجام می شود؛ دور چشم است. تزریق دور چشم بیشتر از آنکه کاربرد زیبایی داشته باشد؛ کاربرد درمانی دارد. به عنوان مثال از این ماده جهت درمان مشکلاتی نظیر موارد زیر استفاده می شود: 

 • افتادگی پلک
 • تنبلی چشم
 • پرش پلک
 • خشکی چشم
 • میگرن

همانطور که اشاره شد کاربردهای بوتاکس بیش از آن چیزی است که تصور می‌کنید. در ادامه با بررسی دقیق کاربردها شما را شگفت زده خواهیم کرد. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بوتاکس دور چشم بیشتر مصرف زیبایی دارد یا درمانی؟

مطمئنا همگی ما اولین کاربردهای بوتاکس را جهت رفع چین و چروک و زیبایی می دانیم. تعجبی هم ندارد؛ چرا که سالانه بیش از یک و نیم میلیون عمل زیبایی تنها با روش بوتاکس انجام می شود. 

 نباید فراموش کنیم که این ماده در علم پزشکی کاربردهای فراوانی دارد. یکی از موارد پرطرفدار آن برای افرادی است که بیش از حد عرق می کنند و این موضوع آنها را مخصوصا در فصل تابستان بسیار آزار می دهد.

درمان اسپاسم گردن و میگرن های مزمن ، یکی دیگر از دلایل تزریق این ماده و استفاده از آن است. در واقع کاری که ماده موثر انجام می دهد؛ ممانعت از حرکت عضلات سر و گردن و در نتیجه برطرف کردن درد در آن نواحی است.

با این تعاریف با خیال راحت برای بوتاکس دور چشم اقدام کنید و از مزایای درمانی آن بهره ببرید. نیازی نیست نگران زمان زیاد تزریق یا درد آن باشید. معمولا تزریق بیش از ده دقیقه طول نخواهد کشید و بی حسی موضعی به کمک شما می آید. 

از تمام اینها گذشته، شما با یک بوتاکس دور چشم ساده، از دریچه جدیدی به دنیای اطرافتان نگاه می‌ کنید. اما صبر کنید! قبل از هر اقدامی باید تمام جوانب را بسنجیم و بهترین انتخاب را داشته باشیم.

روش هایی جهت افزایش بینایی با بوتاکس دور چشم

با بالا رفتن سن، همه ما ناخواآگاه درگیر خط های ریز و درشتی بر روی صورتمان می شویم. چین و چروک امری طبیعی است و ما را به استفاده از لوازم آرایشی مختف مجبور می کند. تزریق ژل زیبایی، جای تمام این کارها را می‌ گیرد و در کنار رفع خطوط کنار چشم، به درمان چشم هایمان کمک زیادی می کند. هدیه این سم تنها برگرداندن جوانی نیست! بلکه دنیایی از خواص را به همراه دارد. در ادامه به برخی از مهم ترین مشکلاتی که با بوتاکس درمان می شود؛ اشاره می کنیم.

تنبلی چشم

استرابیسموس یا تنبلی چشم یک عارضه عضلانی است که در واقع باعث عدم تعادل در حرکت عضلات چشم می شود. معمولا این بیماری در کودکان شایع تر است. هنگامی که یکی از عضلات چشم ضعیف تر می شود در تعادل بین ماهیچه ها اختلال پیش می‌ آید. از علائم تنبلی چشم به موارد زیر اشاره شده است:

 • دوبینی
 • خستگی چشم 
 • درک عمق کمتر
 • کاهش بینایی به ویژه در یک چشم

افرادی که مبتلا به تنبلی چشم آن هم به صورت ناگهانی می شوند، ممکن است نیاز به درمان فوری داشته باشند. تزریق بوتاکس یکی از معمول ترین روش ها جهت درمان تنبلی چشم است. استفاده از لنزهای طبی و عینک از اصلی ترین راه های درمان تنبلی چشم تاکنون بوده است. 

تاری دید

بلفارواسپاسم یا تاری دید مانند تنبلی چشم به ماهیچه ها و عضلات اطراف چشم بستگی دارد. بوتاکس دور چشم آن را درمان می کند. در واقع با انتقباض ماهیچه های نزدیک پلک، عضلات بالایی و پایینی چشم درگیر می شوند.

این بیماری که پرش چشم نیز نامیده می شود؛ با انقباض های خفیف همراه است. اکثر افراد به آن توجه زیادی نمی کنند و آن را آزار دهنده نمی بینند. اما در افرادی که این انقباض ها به صورت مزمن رخ می دهد؛ بینایی را تحت تاثیر قرار می دهد. 

ممکن است انقباض ها مرتب نباشد و بعد از چند روز انقباض مداوم، پلک ها به حالت عادی بازگردند. در واقع غیر قابل پیش بینی بودن آنها  اوضاع را بدتر می کند. عوارضی که این انقباضات به همراه دارد و افراد را به سمت بوتاکس دور چشم سوق می‌ دهد؛ به شرح زیر است:

 • استرس
 • سوزش چشم
 • خستگی چشم
 • پرش پلک

بوتاکس دور چشم

نکات قابل توجه!

باید دقت داشته باشیم که اگر درمان این معضل را جدی نگیریم؛ همین بیماری ساده ممکن است به عارضه های دیگر چشم منجر شود:

 • بیماری التهاب پلک
 • بیماری کونژنکتیویت یا قرمزی چشم
 • خشکی چشم
 • حساسیت به نور
 • افزایش تاری دید

روش های مختلفی از جمله تغییر در شیوه زندگی، خواب کافی و کمپرس آب گرم وجود دارد. اما تمام موارد مذکور موقتی هستند. بهترین راه جهت درمان تزریق بوتاکس دور چشم در یک کلینیک معتبر است.

میگرن

میگرن یکی از شایع ترین بیماری های جهان است. به نظر می رسد که میگرن با چشم ارتباط ندارد. اما همه ساله طبق گزارشاتی، از افراد مختلف می شنویم که آنها از حساسیت به نور یا احساس درد در چشم هنگام نگاه کردن به نور شکایت می کنند. 

افتادگی پلک

افتادگی پلک هم یکی از آن مواردی است که به راحتی با بوتاکس دور چشم قابل رفع است. هنگامی که یکی از ماهیچه های پلک ضعیف می شود؛ توانایی حفظ وضعیت همیشگی خود را ندارد. بدون شک این مساله بینایی را تحت تاثیر قرار می دهد. 

خشکی چشم

خشکی چشم یکی از موارد آزاردهنده ای است که افراد زیادی را درگیر می کند. از شایع ترین علایم این بیماری مرطوب بودن همیشگی چشم ها است. این اشک های مزاحم که خنده را از صورت شما گرفته اند؛ با یک تزریق بوتاکس درمان می شوند.

حداقل خطرات و عوارض بوتاکس دور چشم

هیچ ماده ای بی عارضه نیست؛ اما اکثر اوقات عوارض قابل کنترل است. در نتیجه اگر احساس می‌کنید که در زمینه خاصی نیاز به مشاوره دارید؛ حتما با یک پزشک صحبت کنید. مواردی که ممکن است شما را دچار عوارض کند به شرح زیر است:

 • آلرژی
 • مصرف داروی خاص
 • بیماری قلبی
 • تنگی نفس

بوتاکس دور چشم

در نتیجه

در مقاله ای که همراه ما بودید؛ کاربرد کامل بوتاکس به خصوص نواحی دور چشم را بررسی کردیم. با مواردی که توسط این ماده قابل حل است؛ آشنا شدیم و آن ها را به طور کامل بررسی کردیم.

ما با استفاده از دلایل علمی ثابت کردیم که تنها کاربرد این سم، زیبایی و جوان سازی نیست و خوشبختانه اکثر افراد قادر به استفاده از آن هستند. حالا که تمام مزایا و معایب بوتاکس دور چشم را متوجه شدید؛ به راحتی تشخیص می دهید که کدام یک از موارد مناسب شما است. با این حال اگر مطلب دیگری هست که در این مقاله نمی بینید حتما سری به سایت توس بزنید.  

source:www.nvisioncenters.com