بررسی روش هیدرودرم و کاربردهای آن

پس از گذشت سال ها تغییراتی در پوست مردان و زنان ایجاد می شود که این عوامل در رنگ، منافذ، خطوط ظریف و بروز چین و چروک در پوست قابل مشاهده می باشند. پوست صورت بسیار حساس و آسیب پذیر است و عوامل مختلفی می توانند بر سلامت پوست اثر گذاشته و باعث مشکلات بلند مدت شوند. متاسفانه پوست صورت اولین چیزی است که افراد زیاد به آن توجه نمی کنند و علاوه بر این، باید گفت که آثار پیری، خطوط و خشکی در پوست، به مرور ایجاد شده و ناگهانی به چشم می آیند.می توان گفت که شاید در نگاه اول، درمان و بازگشت سلامت پوست کمی مشکل باشد، اما توجه داشته باشید که راهکار های زیادی برای جوان سازی و جلوگیری از آسیب بیشتر برای پوست وجود دارد. به همین دلیل مراقبت منظم از پوست ضروری است. با این حال، همیشه به یاد داشته باشید که در درمان پوست صورت خود، بهتر است از یک متخصص زیبایی کمک گرفته و پس از آن، درمان را شروع کنی، در این زمینه کلینیک توس با دارا بودن مجهززترین تجهیزات و خبره ترین متخصصان در خدمت شما می باشد.

 

بررسی روش هیدرودرم و کاربردهای آن

 

 

هیدرودرم به چه معناست

هیدرودرم در واقع یک نوع آب رسان است که باعث جلوگیری از خشکی و پیری زودرس پوست می شود، پس‌از استفاده از هیدرودرم پوست به مقدار قابل‌توجهی پاک‌سازی‌شده و بافت آن جوان می‌گردد. برخی افراد به‌صورت ژنتیکی دارای پوست خشک هستند و استفاده از کرم و ماسک برای آنان تأثیر چندانی ندارد. برخی افراد نیز به دلیل تغییرات فصلی یا مشکلات پوستی دچار خشکی پوست می‌شوند. در این موارد می‌توان با هیدراته کردن پوست به‌وسیله هیدرودرمی پوست را از خشکی نجات داده و سلول‌ها را تا حد زیادی‌ترمیم کرد. هیدرودرمی به‌وسیله دستگاه مخصوص انجام‌شده و معمولاً در نواحی مختلفی مثل گردن، دست، صورت و سایر قسمت‌های بدن قابل انجام است که به دلیل تاثیر بالا آن یکی از اولین گزینه های هر شخصی برای درمان خود در این نواحی می باشد.

به عبارت تخصصی می توان گفت هیدرودرم و یا آبرسانی پوست که به نام های هیدراته کردن صورت یا میکرودرم آبریژن آب نیز نامیده می شود، یک روش درمانی است که در آن سطح خارجی پوست ساییده شده و پاکسازی پوست انجام میگردد، در این حالت دستگاه از سرم های مخصوص هنگام انجام سایش سطح پوست استفاده می کند و این سرم ها به لایه های عمیق تر پوست با فشار وارد می شود. هنگام درمان با روش آبرسانی پوست تکنیسین می تواند از سرم های خاص برای درمان جوش، اصلاح رنگ دانه ها، و از بین بردن علائم پیری یا هیدراته کردن پوست استفاده کند. این روش با استفاده از آخرین فناوری های موجود پروسه های خود را انجام می دهد و تفاوت های فاحشی با روش آبریژن قدیمی دارد.

 

هیدرودرم چیست

 

مراحل انجام هیدرودرم

هیدرودرم تفاوت های فاحشی با روش میکرو درم دارد که در ادامه توضیحات مربوط به تفاوت آن ها پی خواهید برد. هنگام استفاده از روش درمانی هیدرودرم و آبرسانی به پوست ، سلول های مرده پوست تراشیده شده و موارد ناخالصی با استفاده از یک دستگاه مکش از روی پوست جمع می شوند و بطور هم زمان پوست فرد با استفاده از سرم های مخصوص شستشو داده می شود تا به این ترتیب بتوان پوست فرد را بطور عمیق تمیز کرده و بطور کامل پاک کرد. همچنین با آبرسان پوست بیمار بطور کامل هیدراته می شود و پروتئین های آنتی اکسیدان در اختیار پوست قرار می گیرد. تفاوت اصلی این دستگاه به خاطر استفاده از سرم هایی است که در طول فرآیند سایش در معرض پوست قرار می گیرند. به این ترتیب سلول های مرده و مواد ناخالص از روی پوست پاک شده و لایه های زیرین پوست با این سرم ها تمیز شستشو داده می شوند. سر طراحی شده برای این دستگاه دارای ساختار مارپیچی چند وجهی است که می تواند مدت زمان قرارگیری سرم در تماس با پوست را افزایش داده و نیز فرآیند سایش پوست را با ارائه سطوح متعدد امکان پذیر کند. نتایج آبرسانی به پوست با این روش درمانی می تواند یک پوست کاملاً تمیز، شفاف، اصلاح شده، مرطوب و صیقلی را در اختیار بیمار قرار دهد.

 

مراحل انجام هیدرودرم

 

مراحل کلی در این روش را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود:

  • تمیز کردن و هیدراته کردن؛سر مخصوص طراحی شده برای این دستگاه می تواند پوست شما را با استفاده از محلول های غنی شده هیدراته کرده و بطور عمیق منافذ پوست را تمیز کند. به این ترتیب پوست بیمار صاف شده و آلودگی های آن پاک می شود ، این روش برای رفع خشکی پوست بسیار مفید است .
  • سایش پوست؛سر این دستگاه دارای لبه های سایش متعدد است که می تواند در هر بار عبور از روی پوست چندین بار آن را صیقل داده و حتی بدون ایجاد خراش، ساختار پوست شما را احیا کند.
  • استخراج؛در این روش به سادگی می توان لکه های سر سیاه، لکه های سر سفید و چربی جمع شده بر روی پوست را از جای خود خارج کرده و پاک کرد. به این ترتیب امکان پاک کردن سریع و بدون درد پوست بیمار فراهم می شود.
  • فیوژن؛در این روش درمانی هیدرودرم  پوست در معرض محلول ها و آنتی اکسیدان ها قرار می گیرد و به این ترتیب مشکل رنگ دانه ها، چربی، و چین و چروک پوست درمان می شود.

 

کاربردهای هیدرودرم

کاربردهای هیدرودرم در آبرسانی به پوست در مردان و زنان دارای مزایای فراوانی می باشد که در زیر به اختصار به چند مورد از این کاربردها اشاره می شود:

  • درمان آکنه و رفع انواع خاص از جوش های صورت
  • برای شادابی و روشن تر کردن پوست
  • درمان چین و چروک و خطوط پیری بر روی پوست
  • هموار کردن و هیدراته کردن پوست
  • درمان گرفتگی پوست
  • درمان لکه های رنگی یا نقطه های قهوه ای بر روی پوست با استفاده از لایه برداری پوست

 

کاربردهای هیدرودرم

 

عوارض روش هیدرودرم

این روش هم مانند تمامی روش های درمانی دیگر معایب خود را نیز به همراه دارد، اما به دلیل کمی این معایب و احتمال وقوع کم آن ها جز دسته بندی عمل های بسیار کم خطر و راندمان بالا محسوب می گردد. البته باید متذکر شویم که هیدرودرم روشی بدون درد است و عوارض جدی و خطرناکی ندارد. قرمزی وتورم پوست نیز بعد از اتمام جلسه درمان در عرض یکی دو ساعت و نهایتا یک روز کاملا برطرف می شود. در برخی از بیماران که پوست حساسی دارند ممکن است پوست اطراف چشم دچار وروم والتهاب شود که در این حالت نیز با استفاده از کمپرس آب سرد می توان ناحیه ملتهب را درمان کرد، در غیر این صورت شما می توانید با مشورت پزشک خود از داروهای مسکن برای تسکین التهاب خود استفاده نمایید.