استفاده از لیزر برای درمان جای زخم یا جوش

جای زخم و جوش یک مشکل شایع بین بیماران است که غالیا بعد از ضربه روخی و یا آسیب و زخم ایجاد میشوند. هنگامی که بدن زخم را ترمیم می کند ، بافت فیبروتیکی پوست آسیب دیده را جایگزین می کند و جای زخم ایجاد می کند. نوع جای زخم یا جوش بستگی به آسیب دیده شده دارد، عمق زخم، مکان زخم و متغیر های دیگر…

استفاده از لیزر برای درمان جای زخم یا جوش

حقایق صریح

استفاده از روش درمانی لیزر جای زخم یا جوش ها را کمتر میکند.  در این روش جهت از بین بردن لایه بیرونی و سطحی پوست و یا تحریک کردن برای تولید و ایجاد سلولهای جدید پوستی برای محافظت از سلولهای آسیب دیده پوست از روش درمان نور متمرکز استفاده میشود

روش درمانی لیزر برای از بین بردن جای زخم یا جوش میتواند جهت کم کردن نمای زگیل ،چین و چروک صورت ،لکه های پیری ،جای زخم و برآمدگی ایجاد شده در جای زخم استفاده شود.

با وجود اینکه جای زخم یا جوش به طور کامل از بین نمیرود اما مطالعات نشان داده که درمان با لیزر نما و ظاهر جای جوش را به حداقل میرساند

ایمنی

این پروسه نیازمند یک داروی بیهوشی موضعی برای بی حس کردن پوست میباشد.در بعضی مواضع مسکن هم نیز نیاز میباشد.

درمان با استفاده از لیزر برای جای زخم یا جوش یک پروسه و یا عمل سرپایی میباشد.این عمل لزوما باید توسط متخصص پوست انجام پذیرد.

اثرات جانبی این پروسه شامل درد،ورم،قرمزی و تراوش مایع موقت میباشد.این اثرات در طی ۲ یا کمتر ناپدید خواهند شد.دوره درمان یا نقاهت طولانی مدت بعد از انجام این عمل وجود ندارد بنابراین نیازی به نگرانی شما جهت تعطیل کردن کارهای روزمه و یا شغلی شما نیست و شما بهبودی خود را بین ۳ تا ۱۰ روز مشاهده خواهید کرد.

هزینه

هزینه درمان جای زخم یا جوش و اسکار با کمک لیزر متفاوت میباشد و بستگی به عمق و اندازه جای زخم یا جوش و سطح مورد نیاز به درمان با لیزر دارد.از آنجایی که پروسه لیزر پوست جزء درمان های زیبایی است ممکن است بیمه شما هزینه درمان را پوشش ندهد.در نظر داشته باشید که ممکن است شما بیشتر از یک جلسه به استفاده از لیزر نیاز داشته باشید و در هر بار مراجعه به پزشک و انجام لیزر شما باید هزینه جداگانه ای را پرداخت کنید.

به دلیل بالا بودن هزینه لیزر و متفاوت بودن آن توسط پزشکان مختلف بهتر است قبل از انتخاب دکتر و انجام عمل لیزر با چندین دکتر مشاوره و بعد از مقایسه بهترین گزینه را برای کار خود انتخاب کنید.در بعضی از مطب ها علاوه بر هزینه ای که برای انجام لیزر پرداخت میکنید هزینه جداگانه ای جهت مشاوره برای شما در نظر میگیرند.

استفاده از لیزر برای درمان جای زخم یا جوش

لیزر برای درمان جای زخم یا جوش

روش درمانی با لیزر ازپرتوهای متمرکز برای ناحیه های آسیب دیده استفاده میکند.این روش میتواند برآمدگی و تومورها را از بین ببرد بینایی را بهبود ببخشد،از ریزش مو جلوگیری کند و یا درد را درمان کند.درمان لیزر همچنین جای زخم یا جوش را بهبود میبخشد.

درمان جای زخم یا جوش با لیزر یک پروسه و یا عمل سرپایی میباشد.دکتر شما برای از بین بردن سلولهای آسیب دیده پوست شمابه طور مکرر یک دستگاه لیزر را بر روی پوست شما میکشاند و جای زخم یا جوش ها کمتر میشوند که شامل

جای زخم

جای سوختگی

جای جوش

لکه های تیره و…

میباشد.

از آنجایی که این پروسه شامل گرما و نور است ممکن است دگتر شما این روش درمانی را به شما توصیه نکند اگر به نور حسایسیت داشته باشید.این حساسیت ممکن است ناشی از داروهای خاصی باشد.قبل از انجام هر اقدامی حتما از مشورت گرفتن با دکتر خود غافل نشوید تا بدانید آیا کاندیدای خوبی برای این نوع آز درمان هستید.

اگر شما داروهای رقیق شدپی خون استفاده میکنید به دلیل ریسک خون ریزی ممکن است پزشک شما دریمان با لیزر را برای شما پیشنهاد نکند.همچنین به دلیل موارد زیر درمان با لیزر را پزشکتان برای شما پیشنهاد نمیکند

جوش های فعال

زخم های پوستی

پوست تیره

درمان جای زخم یا جوش با لیزر به چه صورت انجام میشود

درمان جای زخم یا جوش با لیزر به این صورت نیست که جای زخم یا جوش به طور کامل از بین برود اما به طور قابل توجهی از نمای آن کم خواهد شد و نسبت به زمان قبل از لیزر به سختی قابل دیدن میباشد.

بدن در حالت طبیعی بعد از زخمی شدن پروسه بهبودی خود را شروع میکند.یک پوست زخم بر روی قسمت زخمی شده ایجاد میشود تا آن قسمت را از میکروب محافظت کند و سپس از بین میرود.بعضی زمان پوست زیرین پوست زخم همرنگ دیگر قسمت های بدن میباشد.بسته به شدت عمیق بودن زخم جای زخم بعد از بین رفتن پوسته باقی میماند.

این جای زخم ها در گذر زمان ممکن است ناپدید و حتی مشخص تر شوند.زمانی که یک جای زخم بر روی پوست باقی میماند درمان با لیزر میتواند برای از بین بردن لایه بیرونی سطح پوست آسیب دیده استفاده شود.آنها اساسا سطح پوست را یکدست و ظاهر و رنگ پوست را بهبود میبخشند.

استفاده از این لیزرها همچنین برای کم کردن قرمزی در بافت های جای جوش نیز رایج است.آنها همچنین میتوانند در سطح پوست نفوذ کنند و تولید سلولهای جدید پوستی را تحریک کنند.