آشنایی با لیزر eLight و کاربردهای آن

لیزر elight

یکی از مواردی که همیشه باعث آزار و اذیت در مردان و زنان می‌شود داشتن موهای زائد بدن و رشد زیاد و دائمی آن‌هاست. بسیاری از روش‌های سریع حذف موهای زاید مانند اصلاح یا استفاده از کرم‌های موبر تنها یک یا دو روز طول می‌کشد و گزینه‌هایی با ماندگاری طولانی‌تر مانند استفاده از موم و بند انداختن می‌تواند باعث ایجاد درد در شما شود و درنهایت باعث ایجاد موهای زاید و ناخواسته دیگری در شما می‌شوند، که این موها در عرض چند هفته دوباره  رشد می‌کنند. تاکنون ثابت شده برای درمان نواحی وسیع پوشیده از مو هیچ روشی بهتر از لیزر موهای زائد نیست و روش های دیگر به اندازه لیزر نمی‌توان موثر و اثر ماندگاری داشته باشد. انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد همواره یکی از دغدغه‌های مراجعین کلینیک‌ها می‌باشد. بسیاری از مردان و زنان در حال حاضر به روش‌های طولانی مدت و دائمی کاهش مو و روش‌های از بین بردن دائمی موهای زاید روی آورده‌اند. برای کمک به تصمیم‌گیری شما در مورد اینکه آیا روش از بین بردن دائمی مو برای شما مناسب است یا خیر، ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین روش‌های مورداستفاده در این زمینه یعنی لیزر به روش eLight مطلبی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

آشنایی با لیزر eLight و کاربردهای آن

 

لیزر eLight چیست

لیزر elight از انواع دستگاه‌های مناسب برای از بین بردن موهای زائد و درواقع یکی از موثرترین روش‌های از رفع موهای زائد بدن و لیزر موهای صورت  می‌باشد که، مطابق با تکنولوژی روز دنیا به تولید رسیده است. لیزر elight ترکیبی از سه تکنولوژی فرکانس رادیویی دوقطبی همراه با IPL به اضافه خنک‌کننده برای تمامی پوست‌ها می‌باشد. دستگاه لیزر elight درواقع با ترکیب طول موج دو نوع لیزر به عنوان یکی از اولین دستگاه‌ها برای حذف موهای زائد به صورت آرام و بی خطر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه علاوه بر حذف موهای زائد، پوست بدن و صورت را صاف و نرم کرده و شفافیت دوچندانی به پوست می‌بخشد. این دستگاه شامل فرکانس رادیویی دوقطبی جهت فوکوس بر روی فولیکول مو، سیستم خنک‌کننده به جهت کاهش درد، IPL به جهت ایجاد نورهایی با چندین طول موج، می‌باشد. دستگاه ایلایت، IPL و RF (امواج رادیویی) را باهم ترکیب کرده و برای درمان مؤثر استفاده می‌کند. این دستگاه جزو نسل جدید دستگاه‌هایی است که دو عملکرد اصلی ارسال امواج الکترومغناطیس و پرتو پالسی را باهم ادغام می‌کند. این روش با دیگر روش‌های درمانی متفاوت می‌باشد زیرا که با استفاده از طول موج چندگانه و ارسال امواج الکترومغناطیس عمل می‌کند که این امواج به‌وسیله بافت‌ها بدن جذب‌شده و سپس انرژی الکترومغناطیس به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود و باعث تحریک سلول سازنده کلاژن برای بازسازی پوست می‌شود. روش ایلایت از طول موج چندگانه و امواج رادیویی برای رفع موی زاید استفاده می‌کند. ساختارهایی که باعث ایجاد روزانه اختلالات رنگدانه‌ای، مویرگ‌های عنکبوتی و یا چین‌وچروک پوست می‌شوند، میزان دقیقی از انرژی را جذب کرده و علت ایجاد این عارضه‌ها از بین رفته و درنتیجه کلاژن جدید و الاستین ساخته می‌شوند. با گذشت زمان و درمان صحیح، این عارضه‌ها کاهش پیدا کرده و در نتیجه پوست جوان‌تر و محکم‌تر به نظر می‌رسد. همچنین این روش باعث بهبود منافذ بزرگ و همچنین بهبود ناهماهنگی رنگ پوست می‌شود. این فن‌آوری به جوان‌سازی پوست کمک می‌کند. از آنجایی که ایلایت ترکیبی از IPL و FR می‌باشد، بهتر است که در مورد این دو روش لیزر بیشتر بدانیم.

 

لیزر eLight چیست

 

مراحل انجام پروسه با فناوری eLight

به‌طورکلی این فناوری یک پروسه روتین برای انجام خود را در پیش می‌گیرد؛ در ابتدا، پزشک ناحیه درمان را تمیز می‌کند. سپس یک لایه نازک ژل روی پوست قرار می‌دهد. نوک دستگاه احساس بسیار سردی ایجاد می‌کند و هنگامی‌که پالس عمل می‌کند احساس سوزش لحظه‌ای به همراه دارد که به‌راحتی قابل تحمل است. درمان می‌تواند از چند دقیقه تا چند ساعت بسته به اندازه منطقه تحت درمان به طول انجامد. همچنین ازآنجاکه دستگاه لیزر ایلایت تنها می‌تواند روی موهایی که در مرحله رشد هستند عمل کند، تعداد جلسات برای رفع  موهای زائد بستگی به رنگ مو، محل آن و طول چرخه رشد مو دارد. منطقه تحت درمان و عوامل ژنتیکی فرد نیز تعداد جلسات مورد نیاز درمان را تعیین می‌کند. به همین دلیل است که تعیین تعداد دقیق جلسات مشکل است. بااین‌حال، به‌طورکلی پذیرفته شده است که به‌طور متوسط شش تا هشت جلسه نتایج خوبی را به دست می‌دهد. آسیب‌های ناشی از نور خورشید به‌طورکلی می‌تواند فقط در چند ویزیت برطرف شود درحالی‌که کاهش ضایعات عروقی و چین و چروک پس از انجام ۶ جلسه نتایج مفیدی را در برخواهد داشت.

 

مراحل انجام پروسه با فناوری eLight

 

نکات پس از استفاده از این درمان

شما پس از انجام درمان به‌وسیله دستگاه‌های لیزر eLight به دلیل تضعیف سطح پوست، با منافذ داخلی بی محافظی روبه‌رو خواهید بود. بنابراین در حدود ۱ هفته از لوسیون SPF30+ استفاده کنید. پس از ۱ تا ۳ هفته موها شروع به ریختن می‌کنند. تراشیدن مو ایرادی ندارد ولی از کندن موها خودداری کنید. برای جلوگیری از تحریک رشد مجدد مو باید اجازه دهید تا روند طبیعی ریختن مو طی شود. پس از انجام رشد موها قطع خواهد شد ولی در مواردی استثنا با رشد بسیار کند و کمی همراه خواهد شد.

 

نکات مثبت استفاده از این تکنولوژی

 • با استفاده از IPL و RF، حتی پس از اولین جلسه درمان نیز رفع موهای زائد قابل مشاهده است. این روش درمانی بر روی موها در مرحله رشد اثر می‌گذارد و موها معمولاً در روزها و هفته‌های پس از درمان می‌ریزند. موهای دیگری که در مرحله رشد نیستند به طور عادی رشد خواهند کرد ولی تأثیر بر این موها در جلسات بعدی درمان قابل مشاهده است. سرانجام پس از گذشت چند جلسه درمانی دیگر هیچ موی قابل مشاهده‌ای وجود نخواهد داشت. یکی از مزیت‌های ایلایت بر روش‌های دیگر لیزر درمانی درگذشته این است که، ایلایت تنها روشی است که برای تمامی انواع موهای بلوند، قهوه‌ای وتیره  مؤثر است. همچنین این روش برای تمامی انواع پوست مانند سفید، تیره، پوست افراد سالخورده یا پوست‌های حساس نیز قابل استفاده است.
 • زمانی که گزینه‌های مختلف درمانی در یک روش درمانی خاص ادغام می‌شوند، نتایج بسیار رضایت‌بخش خواهند بود. انرژی امواج رادیویی می‌تواند به لایه میانی و پایینی پوست نفوذ کرده و بافت‌ها را گرم کند، درنتیجه انرژی کمتری در زمان درمان IPL مصرف خواهد شد. احساس ناراحتی در حین درمان IPL به میزان قابل توجهی کاهش پیداکرده و نتایج قابل قبولی ایجاد خواهند شد. همچنین سیستم خنک‌کننده ایلایت می‌تواند احساس ناراحتی ناشی از درمان را کاهش دهد.
 • از ترکیب روش‌های IPL و RF برای تحریک جوان‌سازی پوست نیز می‌توان استفاده کرد. روش IPL دارای تأثیر نرم‌کنندگی پوست است و حرارت ایجادشده به‌وسیله روش RF تشکیل کلاژن و فیبرهای الاستین را تحریک می‌کند. تعداد جلسات درمانی ایلایت به نوع مو، تراکم، روش استفاده شده توسط متقاضی برای اصلاح موها، ناحیه تحت درمان، حساسیت پوست و واکنش بدن به درمان دارد. با دستگاه ایلایت در کلینیک ما، معمولاً برای دستیابی به بهترین نتیجه به ۶ جلسه نیاز است.

 

استفاده از لیزر

امکانات موجود در فناوری eLight

 • دارای قطعات مجزا و بسیار محکم
 • طراحی هنرمندانه و امکان تنظیم مکانیکی دستی مطابق با شرایط درمان، دستگاه ایلایت را به سیستمی پیشرفته و نوین تبدیل کرده است.
 • چون ایلایت ترکیبی از RF و IPL است، خطر سوختگی و ناراحتی طی درمان به حداقل می‌رسد.
 • بدون عوارض جانبی
 • امکان انتخاب طول موج با استفاده از فیلترهای مختلف درمان را هدفمندتر و دقیق‌تر می‌کند.
 • انرژی RF را می‌توان بر روی هر نوع پوستی به کار برد.
 • ایمن بودن درمان
 • سیستم تشخیص کاملاً هوشمند این اطمینان خاطر را به وجود می‌آورد که بی‌تجربگی اپراتور دستگاه موجب آسیب‌دیدگی نخواهد شد.
 • سهولت کار با دستگاه
 • دارای سیستم سرمایشی کاملاً نوین: خنک‌کنندگی مداوم با آب این اجازه را می‌دهد که بتوان درمان را بدون وقفه پیش برد.