آبدومینوپلاستی بعد از سزارین

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یکی از پنج عمل جراحی زیبایی رایج در میان زنان بین 30 تا 39 سال است. آبدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی شکم است.

برای مادرانی که قرار است از طریق سزارین نوزاد خود را به دنیا بیاورند، ممکن است به نظر برسد که ترکیب زایمان با آبدومینوپلاستی ایده آل است. در این صورت به جای دو عمل جراحی جداگانه، فقط یک بار بیهوشی، اتاق عمل و دوره بهبود را تجربه می کنید.

در واقع اکثر پزشکان انجام سزارین و آبدومینوپلاستی را بطور همزمان توصیه نمی کنند. بهترین روش این است که بعد از بهبود کامل از سزارین آبدومینوپلاستی را در نظر بگیرید.

در ادامه اطلاعاتی راجع به آبدومینوپلاستی بعد از سزارین از جمله بهترین زمان انجام آن به شما خواهیم داد.

 

آبدومینوپلاستی بعد از سزارین

ابدومینوپلاستی چیست؟

به نظر می رسد که آبدومینوپلاستی جراحی جزئی زیبایی است، اما در واقع این روش نوعی جراحی اصلی است. آبدومینوپلاستی شامل برش و شکل دهی عضلات، بافت و پوست است.

در طی آبدومینوپلاستی چربی و پوست اضافی از بین می رود. هدف این روش بازسازی عضلات ضعیف یا جدا شده شکمی است. طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک بیرون زدن، شل شدن و یا آویزان شدن شکم می تواند نتیجه ای از موارد زیر باشد:

  • وراثت
  • سابقه جراحی
  • افزایش سن
  • بارداری
  • تغییرات اساسی در وزن

 

در طی آبدومینوپلاستی چه انتظاری باید داشت؟

قبل از آبدومینوپلاستی به شما آرام بخش وریدی یا بیهوشی عمومی داده می شود. سپس یک برش افقی زیر ناف شما ایجاد می شود. شکل و طول دقیق این برش از بیماری به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود و به میزان پوست اضافی شکم بستگی دارد.

پس از برش، پوست شکم بلند می شود تا روی عضلات زیرین ترمیم های لازم انجام شود. در صورت وجود پوست اضافی در قسمت بالایی شکم، ممکن است برش دوم لازم باشد.

در مرحله بعد، پوست شکم به سمت پایین کشیده می شود، قسمت اضافی جدا شده و در نهایت بخیه می شود. جراح زیبایی یک شکاف جدید برای ناف ایجاد می کند، ناف را به سطح فشار می دهد و با بخیه آن را در جای خود قرار می دهد. برش ها بسته می شوند و شکم پانسمان می شود.

همچنین ممکن است به منظور به منظور کاهش تورم و پشتیبانی از شکم در طی روند بهبود از شکم بندهای مخصوص استفاده شود. در بعضی موارد، لوله های زهکشی در زیر پوست قرار می گیرند تا خون یا مایعات از طریق آن تخلیه شود.

آبدومینوپلاستی کامل می تواند از یک تا دو ساعت یا بیشتر طول بکشد.

 

آبدومینوپلاستی بعد از سزارین

دوره بهبود بعد از آبدومینوپلاستی

بهبود بعد از آبدومینوپلاستی معمولاً شامل داروهایی برای تسهیل بهبود و کاهش احتمال عفونت است. همچنین آموزش های لازم برای مراقبت از ناحیه جراحی و ترشحات (در صورت وجود) به بیمار داده می شود.

معاینات پیگیری بعد از آبدومینوپلاستی انجام می شوند. همچنین به شما دستور داده می شود که از بلند کردن هر گونه اجسام سنگین خودداری کرده و تا حد ممکن استراحت نمایید.

 

مشکلات ترکیب سزارین با آبدومینوپلاستی

 1) نتایج ناامید کننده

هدف از جراحی آبدومینوپلاستی این است که برای دستیابی به بهترین ظاهر ممکن به فرد کمک کند. برای عملی شدن این هدف، باید قبل از عمل آبدومینوپلاستی در وضعیت جسمی خوبی قرار بگیرید. بعد از نه ماه حمل نوزاد، هم پوست شکم و هم رحم بطور چشمگیری کشیده شده است. این مسئله تعیین دقیق میزان نیاز به سفت شدن و کشیدگی عضلات و پوست را برای جراح دشوار می کند. این امر می تواند منجر به ایجاد نتایج ناامید کننده پس از بهبود شود.

 

2) بهبود دشوار

بهبود پس از سزارین یا آبدومینوپلاستی دشوار است. بهبود از هر دو عمل جراحی بطور همزمان، در کنار مراقبت از یک نوزاد تازه متولد شده، پیچیده و خسته کننده است. بعد این جراحی همزمان سزارین و آبدومینوپلاستی از نظر جسمی بسیار محدود خواهید شد و این امر کارها را دشوار می کند.

 

3) پیدا کردن جراح

شما باید جراح پلاستیکی را پیدا کنید که راضی شود بعد از سزارین شما را بلافاصله جراحی کند. به خاطر داشته باشید که در حین زایمان ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد و همه چیز طبق برنامه ریزی شما پیش نرود.

 

4) عوارض جانبی

هر دو روش یعنی سزارین و آبدومینوپلاستی با خطراتی همراه هستند و ترکیب آنها می تواند پتانسیل بروز عوارض جانبی را افزایش دهد. ممکن است بیمار در معرض خطر لخته شدن خون و احتباس مایعات قرار گیرد. در هنگام جراحی رحم به همراه جراحی دیواره شکم احتمال بروز عفونت افزایش می یابد.

 

بهترین زمان برای انجام آبدومینوپلاستی بعد از سزارین چیست؟

اگر به انجام آبدومینوپلاستی بعد از سزارین فکر می کنید، بهتر است با جراح پلاستیک مشورت نمایید. برای کسب بهترین نتیجه، باید به وزن اصلی خود بازگردید و در وضعیت بدنی خوبی قرار بگیرید.

تنها در صورتی برای آبدومینوپلاستی برنامه ریزی کنید که نمی خواهید دوباره باردار شوید. در غیر این صورت ممکن است مجددا نیاز به صرف هزینه و زمان و انجام جراحی مجدد داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که این روش شامل بیهوشی و دارو است. در صورت تغذیه نوزاد با شیر مادر، این مسئله می تواند مشکل ساز باشد. با پزشک خود در مورد بایدها و نباید ها صحبت کنید.

 

آبدومینوپلاستی چیست